Wieczysty 2020 – Kraków – Największy Festiwal Tańca w Polsce – Relacja na żywo – Zobacz!

Autor 0

Wieczysty, czyli turniej tańca towarzyskiego „O puchar profesora Mariana Wieczystego” to największa, a zarazem najstarsza impreza taneczna w Polsce. Odbywa się każdego roku, by uczcić pamięć mistrza i znawcy tańca towarzyskiego, profesora Mariana Wieczystego (1902–1986). Znakomitego pedagoga i założyciela pierwszego w Polsce klubu tanecznego przy Krakowskim Domu Kultury.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy w pandemicznym cyrku zafundowanym nam przez władze, da się zrealizować tak trudny projekt.
Jeszcze tydzień temu imprezy sportowe mogły gromadzić 250 osób, ale ktoś wstał lewą nogą i otworzył galerie handlowe, a imprezy sportowe ograniczył do 150 osób ;-). Udało się. Wieczysty 2020 właśnie wystartował!

Turniej umożliwia polskim parom tanecznym udział we współzawodnictwie artystycznym i sportowym. Pary mogą przedstawić do oceny, bardzo wymagającego jury, własny warsztat artystyczny. Uzdolnienia i umiejętności, muzykalność, zdolności ruchowe, sprawność sportową, opanowanie techniki tanecznej oraz wydolność. Tak, tak, wydolność. Eliminacje, baraże i kolejne rundy, aż do półfinałów wymagają niezwykłej kondycji. To nie jest festiwal dla słabeuszy i tacy tu nie przyjeżdżają.

Dla publiczności to wyjątkowa okazja, by oglądać na żywo zmagania rewelacyjnych tancerzy. Generalnie obok Mistrzostw Polski to właśnie tutaj można zobaczyć creme de la creme polskich par sportowych. Niestety z powodu pandemii wszystkie turnieje tańca sportowego odbywają się bez publiczności. Niemniej jednak udało się dla Was przygotować relację na żywo. Rozsiądźcie się zatem wygodnie i delektujcie artystyczno-sportowymi zmaganiami. Dzisiaj klasy taneczne od najniższej – E, F, D, C. Jutro klasy B i A. W niedzielę zobaczycie kategorie Open czy także pary klasy S.

Zwycięzcy otrzymają puchary, medale i dyplomy, a pary w najwyższej klasie tanecznej (Open pow.19 lat) Puchar Profesora Mariana Wieczystego. Niestety tylko do zdjęcia 🙂 bo puchar jest przechodni i za rok następni będą o niego walczyć na turniejowym parkiecie.

Organizatorem turnieju jest Zarząd Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Małopolski oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

  • Niedziela:

Tak wyglądał „Wieczysty” w 2018 roku, pełne trybuny i wspaniałe widowisko.