• Klub Tańca Sportowego

  taniec na najwyższym poziomie - zawody sportowe
  5 tańców standardowych i 5 tańców latynoamerykańskich
  Zadzwoń!
 • Klub Tańca Sportowego

  ogólnopolskie turnieje tańca, mistrzostwa okręgowe, Grand Prix Polski
  Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata
  Zadzwoń!
 • Klub Tańca Sportowego

  International Open Festival, Blackpool, Shanghai, Stuttgart, Paris Open...
  World Dance Council, World Dance Sport Federation, Polish Dance Association
  Zadzwoń!

Klub Tańca Sportowego w naszej Szkole, jest dla wszystkich, którzy lubią tańczyć, a dodatkowo interesuje ich rywalizacja sportowa. Do niedawna tylko pary taneczne i formacje par tanecznych, miały możliwość takiej rywalizacji. Dziś rywalizują także solistki i formacje taneczne dziewcząt. Na ogólnopolskich turniejach tańca mogą startować już 6-ciolatkowie, by poprzez kategorie 10-11, 12-13, 16-18, pow. 19 lat dążyć do jedynego i najważniejszego w naszym kraju tytułu Mistrza Polski, a potem już tylko prestiżowe turnieje międzynarodowe jak Blackpool, Mistrzostwa Europy i Świata. Najlepsi wychowankowie naszej Szkoły Tańca maja juz swoje szkoły, trenują u najlepszych na świecie i stale podnoszą swój taneczny poziom, Aśka, Milena, Gosia, Ola, Dominika uczą w naszej Szkole, Tomek (film 4 obok) tańczy i uczy w najlepszej londyńskiej szkole, Agnieszka pisze doktorat z tańca, a Szymon i Kinga (film 3 obok) maja swoich wychowanków, aż pod Warszawą… i tak jeszcze można wymieniać. Klub Tańca Sportowego nauczy tańca na najwyższym możliwym poziomie, ale też nauczy jak odnaleźć się w życiu, na parkiecie, jak dawać sobie radę ze stresem… Dziewczyny nauczą się zgrabnie poruszać na szpilkach, przygotowania fryzur, makijażu, strojów tanecznych… Panowie naucza się szacunku do partnerki i dbania o nią, zachowanie fair play na parkiecie oraz na codzień… Taniec to przede wszystkim kultura osobista, a tą do dzisiaj wszyscy nasi wychowankowie mają nienaganną.

Klub Tańca Sportowego organizuje treningi raz lub dwa razy w tygodniu dla zawodników od początkujących do pięciu razy w tygodniu dla zawodników wyższych klas. Dodatkowo umożliwia korzystanie z sal na własny indywidualny trening. Zaczynamy od prostych zajęć ogólnotanecznych, ale już z techniką tańca sportowego, a w miarę rozwoju zawodnika, dodajemy zajęcia, organizujemy lekcje indywidualne…cały czas od początku do zakończenia kariery zawodniczej opiekujemy się naszymi sportowcami.

Pierwszy nabór do Klubu Tańca Sportowego „ADiK” Bytom, odbył się w czerwcu 1992 roku.  Do dzisiaj zapisy dzieci i młodzieży do  Tanecznego Klubu Sportowego „Śląska Szkoła Tańca” odbywają się co roku w okresie czerwca i września. Klub zajmuje się wyłącznie sportową formą tańca towarzyskiego, trenowaniem zawodników, organizacją turniejów i pokazów tańca…

Na początku powstały dwie grupy taneczne, dziecięca i młodzieżowa (w tym dorośli) i prawie rok trenowały dzielnie na dużej sali w MDK nr 1 w Bytomiu, dodatkowo ćwicząc na sali baletowej z lustrami. Ówcześni dyrektorzy MDK bardzo popierali działalność klubu. Sędziowali nasze wewnętrzne turnieje tańca i zawsze pomagali przy organizacji dużych ogólnopolskich imprez, jak  „I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Bytom” czy w 1994 Mistrzostw Śląskiego Okręgu PTT. Szczególne podziękowania należą się jednak pani Zofii Boroń. Jest to osoba, która namówiła nas do prowadzenia jakichkolwiek zajęć klubowych po Kursach Tańca, a następnie mimo zmian dyrektorów MDK cały czas nas w tym wspierała.
Pomimo zmian przepisów i zasad rywalizacji sportowej, zmian sal treningowych, klub działał dalej,  stale szkoląc i rozwijając pary sportowe. Obecnie ma wiele konkretnych wyników, osiągnięć, pokazów i występów na swoim koncie. TKS Wytrenował pary klasy mistrzowskiej „A” i klasy międzynarodowej „S”, zarówno w tańcach standardowychjak i tańcach latynoamerykańskich.

 

Obecnie zapraszamy na zajęcia taneczne dla dzieci 6-9 lat oraz do Formacji Latynoamerykańskiej dla dziewcząt 10-13 lat.


Klub Tańca Sportowego

PARY REKREACYJNE KLAS H, G, F

PARY SPORTOWE KLAS E,D,C,B

PARY MISTRZOWSKIE KLAS A, S

Znajdź grupę dla siebie !

Walc angielski
Tango
Walc wiedeński
Foxtrot
Quickstep

Samba
Cha cha
Rumba
Paso Doble
Jive

Hip Hop
Disco
Rock and Roll
Mambo
Salsa