Wybierz miasto

Śląska Szkoła Tańca – nauka tańca w Twoim mieście

Nauka Tańca Towarzyskiego

Nauka Salsy Cubana

Nauka Bachaty i Kizomby

Nauka Tańca Brzucha

Nauka Tańca dla dzieci

Kluby Tańca dla dorosłych

PONAD 160 GODZIN TAŃCA !

Każdego miesiąca organizujemy ponad 160 godzin kursów tańca, w 9 miastach na Śląsku. Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy…

Dołączysz?

TWOJA PIERWSZA LEKCJA

Zabierz zamienne obuwie i po prostu przyjdź do nas na pierwszą lekcję Kursu Tańca. Jeżeli nie wiesz co wybrać spróbuj wszystkiego! Dopiero po lekcji zadecydujesz o zapisaniu się.

Zapraszamy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej o interesującym Ciebie Kursie Tańca !

516 049 049

Nauka tańca – czy tańczyć każdy może?

Biorąc za przykład „utalentowanego” Jerzego Stuhra, który w 1977 w Opolu stwierdził, że „..śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…”, odpowiedź jest chyba prosta. Oczywiście, że tańczyć każdy może, a nawet powinien! Na to, że trochę lepiej lub trochę gorzej, spuśćmy zasłonę milczenia ;-).

Po wielu latach, nauka tańca w naszej Szkole jest już tak dopracowana, że na kilka tysięcy osób, które u nas tańczyły, dosłownie kilka miało duży problem z ogarnięciem materiału. Pozwolę sobie nadmienić, że uczyliśmy pary od podstaw do sportowych klas tanecznych – mistrzowskiej „A” i międzynarodowej „S”. Uczyliśmy tańca dzieci przedszkolne, dzieci i młodzież szkolną, licealistów, studentów i osoby dorosłe – narzeczonych, pary nieformalne oraz pary z wieloletnim stażem małżeńskim (30-50 lat w związku). Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadziliśmy specjalne zajęcia dla seniorów, a w Bytomskiej Agorze mieliśmy Kursy Tańca dla emerytów.

Śląska szkoła tańca – rok założenia 1992 – jakość, rzetelność, doświadczenie

Jak widać, choć to nieciekawe słowo, „przerobiliśmy” dosłownie wszystko, każdy materiał od super zdolnych, ale leniów. Poprzez przerażonych i na sto procent przekonanych o swoim „gumowym uchu” i „dwóch lewych nogach”. Do mniej zdolnych, ale pracowitych i wytrwałych. Każdemu nasza nauka tańca przyniosła korzyści, na których wymienianie przeznaczę osobny rozdział, bo nie sposób ich tu krótko wyliczyć.

Czy więc tańczyć każdy może? Uwierz mi, że tak. Jest tylko jeden tyci, tyci szczególik, jeżeli tego chce! Mieliśmy wiele dzieci, które przymuszone przez rodziców, spełniających swoje ambicje, męczyły się na zajęciach okrutnie. Co nie przeszkodziło im osiągać kolejne klasy taneczne, tyle, że spełnieni byli tylko rodzice.

Mieliśmy też pary, w których, albo on albo ona wymusiła na drugiej połówce zajęcia. Bardzo często połówka przekonywała się w trakcie zajęć do tańca i potem nawet tańczyli na turniejach tańca sportowego w kategorii senior (na przykład powyżej 30 lat). Niemniej jednak, czasem ta nieprzekonana połowica związku, potrafiła nieźle uprzykrzać życie, zanim w końcu się przekonała do zajęć w naszej Szkole. My nie mamy z tym problemu, bo widzieliśmy już absolutnie wszystkie ciekawostki w nauczaniu tańca, ale takie osoby, które na co dzień znoszą takiego malkontenta źle się często potem czują. Taniec ma dawać radość, czasem nawet szczęście wspólnego przeżywania muzyki.

Zatem, nawet jeżeli nie do końca przekonuje Cię nauka tańca, na pewno spróbuj, bo nikt nigdy nie wie do końca co w duszy gra, a tańczyć każdy może!

 

Formy nauki tańca – czyli jak to ugryźć?

No tak. Wiesz już że tańczyć każdy może jeżeli tylko tego chce,  niemniej jednak, wiele jest form nauczania tańca. Każdemu odpowiada zupełnie co innego, a czasem wręcz nie odpowiada, ale nie masz wyboru. Nieraz byliśmy w sytuacji, gdzie nasi nauczyciele preferowali wyłącznie lekcje indywidualne, na które musieliśmy poczekać w kolejce kilka miesięcy i zapłacić  400 euro za 45 minut zajęć, ale ponieważ bardzo zależało nam właśnie na tych nauczycielach i ich wyjątkowej wiedzy więc (pozwolę sobie przytoczyć hasło z sesji na studiach) „…sorry Gregory…”. Takie lekcje owocują do dzisiaj.

Czasem jest wspaniały tancerz, ale nigdy nie przygotowany do zajęć, taki prawdziwy artysta. Nauka tańca u takiej osoby to mieszanka jego aktualnego humoru i pomysłu na zajęcia, na który wpada 5 minut przed lekcją. Zdradzę Ci, że przeważnie Kubańczycy mają „manianę” o każdej porze, ale mają to do siebie, że zawsze i w każdej sytuacji zatańczą każdy prezentowany element fenomenalnie. Prawdopodobnie nawet po całej butelce „Havana Club”. Raz mieliśmy sytuację, że nasz dobry znajomy i jeden z najlepszych tancerzy Salsy na świecie, zapytał nas przed zajęciami co ma robić (z grupą prawie 500 osób na sali), bo zapomniał programu. Ponieważ nam pasowało by dołożyć coś do Salsy contra tiempo, dostaliśmy w prezencie zestaw ćwiczeń i świetną chorografię. Żeby było jasne zdecydowana większość z nich podchodzi do zajęć bardzo profesjonalnie, a zajęcia z „prawdziwymi artystami” zawsze bardzo wiele wnoszą do naszego tańca.

Pamiętaj. To zawsze jest Twój wybór u kogo i na jakich warunkach chcesz się uczyć tańca.

Zajęcia grupowe – kursy tańca, warsztaty, festiwale

Wracając do form nauki tańca, najpopularniejszą i zarazem najekonomiczniejszą formą są oczywiście zajęcia grupowe. Może to być: regularny kurs tańca, weekendowe lub wyjazdowe warsztaty taneczne, sezonowy obóz sportowy w lato lub w zimę. Specjalne zjazdy lub sympozja, lecz to już raczej dla profesjonalistów, sędziów i instruktorów tańca. Festiwale Salsy, Bachaty czy Kizomby. Festiwale tańca brzucha – Bellydance oraz bardzo popularne wczasy z tańcem. Kiedyś organizowaliśmy intensywne wakacyjne kursy tańca, lub przyspieszone przedsylwestrowe, dla narzeczonych, dla emerytów, dla pracowników firm na zamówienie, dla niewidomych i niedowidzących etc.

Cechą wspólną tych zajęć jest większa ilość uczestników zajęć, co często buduje wesołą i pełną wyrozumiałości atmosferę w grupie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też aspekt finansowy, ponieważ duża ilość uczestników to niższe koszty kursu. Poza tym nie jesteś wtedy jedyną osobą potykającą się o własne nogi i jest zawsze raźniej. Zajęcia grupowe mają też odpowiedni program dostosowany do możliwości grupy. Ludzie w grupie poznają się, często zaprzyjaźniają, a nierzadko taniec łączy ich na całe życie.

Lekcje indywidualne – dla każdego coś dobrego

Lekcje indywidualne to oczywiście indywidualne podejście do danej osoby lub pary. Bardzo służą osobom nieśmiałym oraz osobom. które ze względu na pracę, rodzinę, obowiązki itp. potrzebują indywidualnego toku nauczania. Do naszej Szkoły Tańca przychodzą na lekcje soliści, zarówno dzieci jak i dorośli oraz pary, głównie pary nieformalne, narzeczeni lub już małżonkowie.

Dzieci często potrzebują ogólnego rozruszania się, poznania rytmów, możliwości interpretowania muzyki. Czasem w danym mieście nie ma zajęć dla dzieci, albo są na żenującym poziomie i wtedy można je fenomenalnie rozwijać korzystając z zajęć indywidualnych. Dorośli, którzy nie mają współpartnera mają możliwość wspólnego tańczenia z instruktorem, a wszyscy nasi instruktorzy doskonale znają kroki partnera i partnerki, we wszystkich oferowanych przez nas tańcach.

Nauka tańca dla par i pierwszy taniec weselny

Lekcje indywidualne dla par związane są najczęściej z Pierwszym Tańcem Weselnym, przygotowaniem do karnawału czy Sylwestra. Młodzież przed Studniówką także próbuje ogarnąć kilka kroków by bawić się bez stresu. Przygotowywaliśmy pary do Srebrnych a nawet do Rubinowych Godów (25 i 40 lat wspólnego pożycia). Były to specjalnie przygotowane tańce do ich ulubionej muzyki lub do muzyki, przy której się poznali. Na lekcjach to Ty decydujesz czego potrzebujesz, a instruktor wspólnie z Tobą ustala potrzebny materiał. Po kliku minutach zajęć Twój instruktor już będzie wiedział na jakim jesteś poziomie i jaką dobrać intensywność nauczania tańca.

Jeżeli jesteś osobą początkującą, która nigdy nie tańczyła i nie uprawiała żadnego sportu ruchowego na takiej lekcji uzyskasz na pewno więcej nią na zajęciach grupowych, ale może być tak, że te właśnie zajęcia świetnie Ci się sprawdzą. Jeżeli masz za sobą jakikolwiek sport siatkówka, koszykówka, tenis, judo, czyli sport, który wymagał opanowania umiejętności ruchowych dużo łatwiej i szybciej nauczysz się tańca, a także więcej wyciągniesz z zajęć indywidualnych. To jest właśnie owa indywidualność zajęć. Każdy jest inny i to pod każdym względem, a doświadczony instruktor zmaksymalizuje przekazywany materiał, czyli wyciśnie Cię jak cytrynę, o ile oczywiście tego zechcesz.

Sport Taneczny – Pary sportowe, instruktorzy i sędziowie tańca.

Kolejnym działem lekcji indywidualnych jest sport taneczny oraz taneczna profesja. Udzielamy konsultacji tanecznych parom sportowym na każdym poziomie zaawansowania. Regularnie konsultujemy początkujących instruktorów tańca z innych Szkół Tańca, by bez problemu potrafili ogarnąć coraz wyższy poziom swoich tancerzy. Dbamy o to, by ich wiedza zawsze wyprzedzała ich potrzeby na zajęciach.  Przygotowujemy ich także do podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych (Kursy Kwalifikacyjne dla Dorosłych n.p.  w AP Edukacja, Dyplom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , Dyplom Imperial Society of Teachers of Dancing, Instruktor Tańca Sportowego na AWF Gdańsk). Przygotowujemy ich do egzaminów sędziowskich w Polskim Towarzystwie Tanecznym – figury, technika, aspekty rozwoju tańca. Wspieramy ich warsztatami i szkoleniami prowadzonymi w siedzibie ich działalności lub na ich obozach tanecznych.

Akademia Tańca

Ponieważ, od wielu już lat, zajmujemy sie nauczaniem wielu form tańca spróbujemy skomasować naszą taneczną wiedzę i udostępnić Wam podsumowanie tego co pozyskaliśmy u naszych konsultantów. Nasi konsultanci, nauka tańca-Taniec Towarzyski. Nasi konsultanci nauka tańca-Salsa Cubana. Nasi konsultanci nauka tańca-Bachata. Nasi konsultanci nauka tańca-Kizomba. Nasi konsultanci nauka-Taniec Brzucha. Akademia Tańca.

Pamiętajcie że, my żyjemy tańcem, uczymy tańca i zapraszamy do tańca!