Szkola Tanca Sosnowiec

Szkoła Tańca Sosnowiec

Autor 0

Szkoła Tańca Sosnowiec – stała się kolejnym, po Katowicach, Bytomiu, Tychach i Tarnowskich Górach, oddziałem Śląskiej Szkoły Tańca w którym zaczęliśmy prowadzić nasze zajęcia taneczne.

Wszystko zaczęło się prozaicznie. Poproszono nas o poprowadzenie zajęć dla młodzieży w VI LO im. Staszica w Sosnowcu. Zaczęliśmy prowadzić zajęcia dla klas maturalnych przed Studniówką, a przy okazji uruchomiliśmy cykliczne zajęcia taneczne dla mieszkańców miasta. Już ponad 12 lat, Szkoła Tańca Sosnowiec prowadzi Kurs Tańca oraz Klub Tańca dla Dorosłych. W 2007 zorganizowaliśmy w Sosnowcu Mistrzostwa Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim.

Obecnie zapraszamy na zajęcia do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Ulica Grota-Roweckiego 64 (wejście bezpośrednio na salę, od strony parkingu).

Śląska Szkoła Tańca Sosnowiec poleca nowe kursy tańca :

Jeżeli nie ma tu zajęć, których szukasz, zobacz w najbliższym mieście lub zadzwoń do nas i zapytaj o najbliższe zajęcia taneczne planowane w Sosnowcu.

Tel. +48 516 049 049

„…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…”

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść, upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na tej stronie oraz na naszej starej stronie www.taniec.slask.pl. Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Sosnowiec oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
    Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Kurs Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 70 zł miesięcznie !
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły zupełnie gratis, a dodatkowo, w Klubie Tańca rozwijasz swoją technikę tańca !
  • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

 

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów na rok i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, będzie taniej” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Sosnowiec.

Śląska Szkoła Tańca Sosnowiec

Mistrzostwa Polski Południowej – Sosnowiec 2007 – wyłączny organizator Szkoła Tańca Sosnowiec

Wiele różnych pokazów tańca i warsztatów tanecznych zorganizowaliśmy w tym mieście, lecz najważniejszą imprezą były Mistrzostwa Polski Południowej w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich 2007. Zorganizowane zostały przez Śląską Szkołę Tańca Sosnowiec na Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR.

Na Mistrzostwach Polski startowały najlepsze sportowe pary taneczne z 6 południowych okręgów. Dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i oczywiście śląskiego. Na turniej przygotowaliśmy oświetlenie i nagłośnienie, a z Radomia przyjechał specjalny parkiet taneczny. Dopisała olbrzymia ilość par tanecznych, a rywalizacja odbywała się już od par 7-letnich, poprzez 8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-18, powyżej 19 lat do par seniorskich.

Wręczono 168 pucharów i 84 medale za miejsca na podium.

Sędziowanie Mistrzostw Polski ZNP i pokazy par tanecznych na „Dorjanie”

Na „Dorjanie” czyli w hali widowiskowo-sportowej MOSiR, każdego roku nasze pary taneczne tańczą pokazy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Turniej sędziuje Dariusz Kurzeja z naszej Szkoły. W turnieju obowiązuje zasada, że co najmniej jedna osoba w parze jest nauczycielem. Właśnie dlatego, na parkiecie można zobaczyć pana od biologii z panią od fizyki i temu podobne kombinacje ;-). Ze Śląskiej Szkoły Tańca Sosnowiec startowali pani z matematyki i pan od informatyki. Joachim i Jolanta Bednorz oraz pan od WF-u Krzysztof Mazur i pani od angielskiego Aleksandra Dąbrowska. Całonocna impreza odbywa się w przepięknym wystroju, ze świetnym jedzeniem restauracji Dorjan, z mnóstwem pokazów i występów oraz doskonałą muzyką. Organizowana jest przez oddział ZNP Sosnowiec.

Krótko mówiąc oprócz nauki tańca, systematycznie robimy coś dla każdego miasta, w którym jesteśmy. Na tyle, na ile pozwala nam na to czas, możliwości finansowo-organizacyjne oraz chęci władz miasta.

Szkoła Tańca Sosnowiec prowadzi różne formy tańca w wielu miastach Ślaska

a naszą perełką jest Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”. Już po roku działalności, w listopadzie 1993, święcił pierwsze sukcesy swoich par sportowych.

Nasze początkujące pary sportowe, Mirosław Ryba z Barbara Myszur i Marcin Delewski z Bożeną Jurczak, zajęły 1 i 3 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego. Ponieważ znalazły się na podium uzyskały wyższą klasę taneczną D. Dzisiaj Klub Tańca ma na swoim koncie kilkadziesiąt par klas E do S.

Pierwszą klasę mistrzowską A zdobyła para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska. Pierwszą klasę międzynarodową S uzyskała para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska. Uzyskali wkrótce 11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth. Pierwsze sukcesy zagraniczne celebrował nasz Tomek Wężykowski z Patrycja Wasilewską na Stuttgart Open w Niemczech.

Następnie wraz z nową partnerką Agatą Szwedą, wytańczył 47 miejsce na UK Open w Wielkiej Brytanii (patrz Tango film poniżej). Obecnie na stałe mieszka i tańczy w Londynie w DansWay Studio.

Najświeższa, międzynarodowa klasa taneczna S – Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”

należy do nadal tańczącej z sukcesami pary – Szymona i Kingi Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016). Poznali się w naszej Szkole, a wspólna taneczna pasja ich połączyła na stałe. Obecnie trenują już swoje pary sportowe i kształcą się jako nauczyciele tańca.

Wiele było już par małżeńskich, które poznały się w naszej Szkole Tańca, Mirek i Bożena, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Adam i Ania, Jurek i Alicja, Irek i Sylwia… Niektórzy do dzisiaj tańczą na turniejach tańca sportowego w kategorii Senior 1 i Senior 2 czyli pow. 30 i 40 lat. Kategorie powyżej 50 i 60 lat jeszcze przed nimi.

Szkoła Tańca Sosnowiec to oczywiście nie tylko sport taneczny

Trenując pary sportowe prowadziliśmy równolegle Kursy Tańca. W 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, w którym trenowało wtedy taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner solista). Dzisiaj mamy takie Kluby we wszystkich naszych miastach także w Sosnowcu, a dodatkowo wprowadziliśmy nowe formy tańca, między innymi zajęcia Tańca Brzucha, Salsy Cubana, Bachaty i Kizomby…

W Hip Hop’ie już w 1996 byliśmy Wicemistrzami Formacji RAP

W naszej Szkole Tańca trenowali finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010. To u nas uczyła się Hip Hop’a Barbara Hartman z II Edycji You Can Dance – Paryż.

Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja w każdym mieście trzyma wysoki poziom zajęć.

Gwarantuje rzetelność i jakość zajęć, poleca najlepszych, i co najważniejsze wykształconych przez nas instruktorów z uprawnieniami. Jesteśmy jedyną na Śląsku szkołą z Dyplomem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing – Licentiate – London 1996). Zapraszamy do Sosnowca !

Komentarze
0

Zostaw komentarz