Szkoła Tańca - Kurs Tańca Bachata Kizomba

Nowy Kurs Bachaty i Kizomby w naszej Szkole Tańca wrzesień 2024

Autor 0

Bachata to taniec pochodzący z Dominikany, chyba najczęściej obok Kizomby, grany  na salsotekach i latynoskich imprezach. Proste kroki, nieskomplikowane ale bardzo zmysłowe i efektowne figury tańczone w bliskim trzymaniu, to działa…

Kizomba często nazywana „angolskim tangiem” to muzyka i taniec, wywodzące się z Angoli, związane z całą portugalskojęzyczną częścią Afryki. Głęboko zmysłowa, romantyczna, bliskie trzymanie partnerów, fantastyczna muzyka w rytm bijącego serca…

Na filmach obok możecie zobaczyć naszych instruktorów, Anetę i Darka, tańczących na scenie z najlepszymi nauczycielami i tancerzami Bachaty na świecie. Jorge (Ataca) Burgos i Tanją (La Alemana) Kensinger na środku nasi po prawej. Tańczyliśmy też Bachatę na Weekend Dance w Katowicach, a poniżej macie krótką relację z Balu z okazji 25-lecia Śląskiej Szkoły Tańca.

Kurs Bachaty – Kurs Kizomby – nauka w Śląskiej Szkole Tańca:

Jeżeli nie ma tu interesującego Cię Kursu Bachaty i Kizomby, koniecznie sprawdź w najbliższym naszym mieście lub zadzwoń do nas. Zapytaj o najbliższe planowane kursy organizowane w Twoim mieście.

Tel. +48 516 049 049

Bo my… Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca !

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść na pierwsze zajęcia, upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj. Kursy Bachaty i Kursy Kizomby przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Każdy na pewno wypróbuje z kimś nowe kroki. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie
U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, będzie taniej i jeszcze dostaniesz pluszowego kota do kształtowania szczęki (KMN)”. U nas to Ty co miesiąc decydujesz o kolejnych etapach nauki. Zabierz więc zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero podejmij naukę Bachaty lub Kizomby w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli zdecydujesz się zostać z nami. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca….

Wyłącznie dla naszych absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć : 

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Bachaty i Kizomby
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia Kursu Bachaty i Kizomby, po zdanym egzaminie VI stopnia 
  • 100 % zniżki na wszystkie stopnie Kursu Bachaty i Kizomby dla członków Klubu Bachaty i Kizomby
  • Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca Towarzyskiego, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe zapłacicie połowę lub zupełnie nic.

Nasza Szkoła organizuje Kursy Bachaty i Kizomby w Bytomiu, Katowicach, Piekarach Śląskich, Tychach i Mikołowie. Kursy odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę (60 minut). Jeden stopień trwa osiem tygodni.

Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Bachaty i Kizomby i po każdym stopniu uczestnicy sami decydują czy kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością. Czyli zestawem techniki tańca i prowadzenia, figur tanecznych, połączeń i tanecznych tricków pomagających na parkiecie. Na każdych zajęciach mamy krótkie rozwijające ruchowo, izolacyjne ćwiczenia. Zaczynamy bardzo spokojnie. 

Na I stopniu wystarczy wiedzieć, która to prawa, a która lewa noga !

 

Tylko w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja możesz kontynuować swój taneczny rozwój również po Kursach Bachaty i Kizomby. W Klubie Bachaty i Kizomby dla Dorosłych w Bytomiu, co tydzień spotykają się zwolennicy tych wyjątkowo popularnych tańców, by wspólnie bawić się, tańczyć i katować swoje ciało. W Klubach zawsze zapewniamy najnowsze niesamowite figury i połączenia prosto z największych festiwali tych tańców. Takich jak Bachaturo Polska czy największy festiwal na świecie, Summer Sensual Days na Chorwacji. Zawsze szkolimy się i bierzemy lekcje od najlepszych na świecie, by nasi klubowicze zawsze byli na bieżąco. Ty także masz także możliwość wyjazdów z nami na najlepsze polskie i zagraniczne festiwale Bachaty i Kizomby. Możliwość brania udziału we wszelkich imprezach tematycznych jak Leśniczówka Jungle Party  oraz zabawach tanecznych naszej Szkoły Tańca jak Bal Przebierańców. Możesz szaleć z nami w górach na naszych warsztatach Hungarian Mountain, tańczyć z nami kilka godzin dziennie, na Obozach Tanecznych, brać udział w szkoleniach specjalnych oraz warsztatach tańca.

Poczytaj o nas i dowiedz się więcej. Bardzo dużo informacji o nas znajdziesz na starej stronie internetowej naszej Szkoły Tańca w Katowicach, która choć bardzo leciwa (w internecie zaistniała w 2007 roku) to pokaże Ci co przez te lata w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja się działo. Nasza stara Galeria zawiera ponad 10.000 zdjęć! Zdjęć, które najlepiej obrazują Ci nasza szeroką działalność. Pokażą jak rzetelnie podchodzimy do wszelkich aspektów tańca.

Odwiedź profil społecznościowy naszej na Szkoły Tańca na Facebook’u. Wszystko co aktualne i bieżące właśnie tam pojawia się pierwsze. Mimo stosunkowo krótkiej przygody z tym portalem, mamy już ponad 4000 fanów ! Mamy nadzieję, że i Ty zostaniesz naszym fanem. 

Jeżeli chcesz zobaczyć w akcji wychowanków naszej Szkoły lub filmy i ciekawostki ze szkolnych wydarzeń, zobacz kanał Śląska Szkoła Tańca na YouTube, znajdziesz tam nawet historyczny film z pokazu naszej Szkoły sprzed 20 lat. Możesz też na bieżąco obserwować nas na Instagramie,

…a najlepiej zapytaj o nas znajomych, jeżeli u nas uczyli się tańca lub przyjdź do nas i się przekonaj.

Bachata (czytaj baciata), to bardzo zmysłowy i pogodny rodzaj muzyki oraz tańca. Taniec powstał na Dominikanie i pierwotnie ewoluował w wiejskich, rolniczych terenach. Tematyka utworów jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa, toteż tancerze swoimi choreografiami opowiadali o wszystkich uczuciach towarzyszących miłości. Na Dominikanie Bachata towarzyszy ludziom wszędzie, na ulicy, w barze, sklepie, a Dominikańczycy nucą ją pod nosem. Dzisiaj Bachata zyskała większą popularność na całym świecie i obok Kizomby stała się stałym elementem latynoskich imprez i salsotek. Spowodowało to wyłonienie się kilku nurtów Bachaty. W naszej Szkole Tańca obecnie koncentrujemy się na nauczaniu Sensual Bachata, natomiast Ataca z Tanją coraz bardziej zarażają nas najczystszym nurtem Dominican Bachata. Bachatę Sensualną charakteryzuje obszerna praca bioder i korpusu oraz bardzo bliski kontakt tańczących partnerów, choć oczywiście to partnerka zawsze decyduje o dystansie miedzy tańczącymi.

 

Kizomba nowy nurt w tańcu i muzyce powstały w Angoli w latach 70-80. Zaczęło ją tańczyć młode pokolenie poszukujące w tańcu więcej zmysłowości i czułości. Muzyka Kizomby wywodzi się bezpośrednio z karaibskiego Zouk’a, tyle, że często ma mocniejsze uderzenia. Postawa i trzymanie partnerów nawiązuje do Tanga argentyńskiego, gdyż to po nim odziedziczył sztywną ramę, prowadzenie w parze, kroki outside, wszelkie rodzaje swivli, a niekiedy całe figury jak np. Salida.

Dynamiczne stawianie nóg z góry ma prawdopodobnie swoje podłoże w Sembie,w której ruch bounce, zaczerpnięty jest z brazylijskiej Samby. Tarraxinha jest wykorzystaywana do wolnej, muzyki Kizomby, bazową figurą jest Tarraxa,która ma na celu „dotarcie” się partnerów w sferze seksualnej. Taniec Kizomba, jest niezwykle zmysłowy, opiera się na bliskim kontakcie między partnerami. Jego użytkowy charakter, ruch ciała, ciekawe i praktyczne prowadzenie w parze oraz dynamiczna muzyka sprawiają, że taniec ten z roku na rok przyciąga coraz większe grono zwolenników.

Dzięki prostemu rytmowi, który, jak twierdzą najlepsi tancerze Kizomby, wybija rytm serca, oraz czasem niesamowitemu brzmieniu muzyki, Kizomba jest łatwo przyswajalna dla wszystkich, a Kizomba z ukochaną, na białym piasku karaibskiej plaży przy fantastycznym zachodzie słońca to coś co pozostaje na całe życie. Nasz Kurs Kizomby poruszy Wasze serca, natomiast o karaibską plażę musicie zadbać sami…

 

Na naszych Kursach Bachaty i Kizomby poznacie ciekawe figury oraz technikę tańca i prowadzenia. Rozruszamy także Wasze ciało i dodamy charakteru Waszemu tańcowi. Nasza Szkoła Tańca działa nieprzerwanie od 1992 roku, stale się rozwija i powiększa swoją ofertę. Dla Was szkolimy się u najlepszych na świecie tancerzy, nauczycieli i prekursorów Bachaty i Kizomby. Nasze wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tańca parami zagwarantuje Wam fachową wiedzę, rzetelność i jakość zajęć tanecznych… Zapraszamy na zajęcia !

Komentarze
0

Zostaw komentarz