• Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja

  Rok Założenia 1992 - żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca
  Doświadczenie, Jakość, Rzetelność, Tradycja
  Zadzwoń!
 • Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja

  Nauka tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów
  Kursy Tańca, Warsztaty Taneczne, Kluby Tańca, Lekcje Indywidualne, Obozy Taneczne
  Zadzwoń!
 • Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja

  Sukcesy wychowanków, zadowolenie klientów, uśmiech dzieci, radość tańczenia
  Pokazy tańca, Turnieje i Festiwale taneczne,
  Zadzwoń!

Szkoła Tańca Katowice? Mysłowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Tychy, Sosnowiec, Mikołów? Jak to się zaczęło? W każdym mieście inaczej, ale zawsze bardzo szybko nasza nauka uzyskiwała zaufanie klientów, którzy potem polecali naszą Szkołę Tańca swoim bliskim…ale może od początku. To było jakoś tak…
Jeszcze jako bardzo młodzi ludzie złapaliśmy bakcyla tanecznego (baccillus tancensis). Po dwuletniej przygodzie z kursami tańca pod okiem Czesława Mądrego (teren działania – cały Śląsk) wygraliśmy organizowany w Dąbrowie Górniczej Turniej Tańca Towarzyskiego. Ponieważ chcieliśmy od tańca więcej, wytropiliśmy klub tańca towarzyskiego Jerzego Siudka (Konstal Chorzów).  Okazało się jednak, że pary i trenerzy z klubu rozeszli się po kraju. Ukończyliśmy wszystkie stopnie kursu u Pana Jerzego, który, notabene, zawsze od partnerów wymagał koszuli i spodni na zajęciach,a od partnerek sukienek. To właśnie u niego pierwszy raz zrozumieliśmy charakter Paso Doble. Ponieważ nasz nauczyciel nie dał się namówić na odnowienie swojego klubu, szukaliśmy dalej… Na szerokie parkiety tańca sportowego w ramach rywalizacji sportowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego (wtedy jeszcze Federacji Stowarzyszeń i Klubów Tanecznych) wypłynęliśmy jako członkowie Klubu Tańca Towarzyskiego “Baildon” Katowice, który wówczas prowadzony był przez Jolantę i Damiana Broll. Pierwszy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego wygraliśmy na Hali Sportowej Hutu (już nie istnieje). Nasze zwycięstwo zaowocowało naszą pierwszą klasą taneczną (a sędziował nas m.in. Jerzy Siudek). Nigdy wtedy nawet przez myśl nam nie przeszło by kiedykolwiek uczyć tańca. Szybko jednak okazało się, że aby szkolić się u najlepszych w Polsce i na świecie, potrzebne są fundusze wielokrotnie przekraczające ówczesne możliwości naszych rodziców. Dlatego jako studenci dużo pracowaliśmy m.in. w studenckim Alma Service. Trenowaliśmy taniec codziennie,a dodatkowo zmywaliśmy okna w bankach i telewizji Katowice, wieczorami stróżowaliśmy na budowach by rano śmigać na uczelnię (Politechnika Śląska i Akademia Ekonomiczna, dziś Uniwersytet Ekonomiczny Katowice). W weekendy jeździliśmy albo na turnieje sportowe, albo do Olsztyna bu brać lekcje indywidualne (Krzysztof Wasilewski, Karolina Felska, Iwona i Arek Pavlović, Barbara i Wojciech Przemienieccy, Anna i Lech Romankiewicz – the best of the best in dance, wtedy w Polsce). Nasza praca owocowała oczywiście wynikami i kolejnymi klasami sportowymi i coraz większym uznaniem.

Ponieważ pewnego pieknego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu (gdzie jesteśmy do dziś) zaproponowano nam prowadzenie kursów tanca… (a był to rok 1991) skorzystaliśmy z propozycji i tak zaczęła się nasza przygoda z nauką tańca. Następnie uruchomilismy zajęcia w Domu Kultury “Kolejarz” w Mysłowicach (gdzie dojeżdżaliśmy dwie godziny autobusami),a równolegle kończyliśmy kurs Ministerstwa Kultury i Sztuki, który dawał nam wykształcenie średnie specjalistyczne – kierunek taniec. Obejmował m.in. historię tańca, metodykę nauczania, psychologię, rytmikę, historię muzyki, światowy program tańca, taniec klasyczny, tańce narodowe, taniec charakterystyczny, taniec współczesny, tańce standardowe i latynoamerykańskie, technikę wolną, anatomię, modern jazz oraz kilka innych, bardzo rozwijających zarówno ruchowo jak i pedagogicznie, przedmiotów. Ponieważ okazało się, że nauczanie tańca daje nam mnóstwo radości, a na Kursach Tańca czujemy się jak ryba w wodzie, kontynuowaliśmy nasz rozwój w tym właśnie kierunku. Ówczesne przepisy wymagały od nas dyplomu Ministerstwa Kultury i Sztuki by mogła w ogóle zaistnieć jakakolwiek Szkoła Tańca. Nie wystarczała nam wtedy nadana za osiągnięcia przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Katowicach, najwyższa w kraju, I kategoria instruktorska! Dzisiaj każdy przeciętniak, który liznął tańca wynajmuje klimatyzowaną salę i otwiera swoją “szkołę” najczęściej pod z tyleż chwytliwą co tajemniczą anglojęzyczną nazwą, lub po prostu “uczy” po pubach i barach piwnych, echhh 😉 Zdaliśmy wszystkie potrzebne egzaminy, a to pozwoliło nam zarejestrować twór o nazwie Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja. Idąc za ciosem realizowaliśmy kolejne egzaminy, instruktorskie, sędziowskie oraz pozyskiwaliśmy kolejne polskie i zagraniczne uprawnienia. Najważniejszy i absolutnie wyróżniający nas na tle innych szkół w całej Polsce jest Dyplom Imperial Society of Teachers of Dancing – London 1996 (Dyplom Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii) pozwalający nam na otwarcie szkoły tańca gdziekolwiek na świecie.
W 1992 rozpoczął działalność Klub Tańca Sportowego “ADiK” Bytom…
Potem już poszło… – od tego czasu wraz ze zgłębianiem arkanów wiedzy trenerskiej (dyplomy, szkolenia, zagraniczne sympozja, kongresy nauczycieli tańca, etc.). Stałe podnoszenie kwalifikacji sędziowskich. Pozyskiwanie nowych profesjonalnie wyszkolonych instruktorów dla naszej Szkoły (najczęściej naszych wychowanków po zakończonej karierze tanecznej). Wprowadzanie nowych, popularnych form tanecznych jak Salsa, Bachata, Hip Hop, Kizomba, Taniec Brzucha, zawsze na najwyższym możliwym poziomie. Teraz to my coraz skuteczniej zarażamy uczestników naszych zajeć bakcylem tanecznym (baccillus tancensis). Tak skutecznie, że niektórzy po kilkunastu latach dalej spędzają kilka godzin tygodniowo na parkiecie tanecznym (sportowcy kilkanaście), wyjeżdżają z nami na letnie zgrupowania taneczne, szleją z nami na balach sylwestrowych i zabawach… I co najważniejsze dziś tańczą już u nas ich dzieci ! Wytrenowaliśmy wiele par klasy mistrzowskiej “A” zarówno w tancach standardowych jak i latynoamerykańskich, z czego kilka z nich uzyskało klasę międzynarodową “S” godnie reprezentując naszą Szkołę w Polsce i zagranicą (od wielokrotnego wicemistrzostwo Śląska i I miejsca w Pucharze Okręgu Śląskiego, poprzez Mistrzostwa Polski w kategorii Youth i Dorośli,  do startów w International UK Open, Stuttgart Open). W hip hop’e kilkukrotnie byliśmy w finale Mistrzostw Polski i reprezentowaliśmy nasz kraj na Mistrzostwach Świata – solista, duet i mini formacja… Cała historia tego co i kiedy działo się w naszej w instytucji o nazwie Śląska Szkoła Tańca to dosłownie temat na książkę lub na osobny dział tutaj. Część tej historii możecie znaleźć na starej stronie naszej Szkoły Tańca. Tymczasem zobaczcie co dzieje się w naszej Szkole obecnie i dołączcie do naszej tanecznej rodziny.
Bo my “…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…” już ponad ćwierć wieku !

Wyselekcjonowana Kadra Instruktorów

NIE TYLKO DOSKONALI TANCERZE, LECZ PRZEDE WSZYSTKIM DOŚWIADCZENI INSTRUKTORZY

WIELOLETNIA TRADYCJA NAUCZANIA WSZELKICH FORM TAŃCA

Kontakt

Nasza Szkoła Tańca :
Bachata, Hip Hop,
Kizomba, Taniec Brzucha,
Taniec Towarzyski
(14 tańców),
Pierwszy Taniec Weselny...

Rozróżniasz prawa i lewą nogę ?
Nawet jeżeli nogi Ci się mylą, wspólnie je opanujemy.
Przyjdź na pierwsze zajęcia !
+48 516 049 049


TRADYCJA, JAKOŚĆ, DOŚWIADCZENIE

Ile jest firm, bez względu na branżę, które mogą się pochwalić 25 latami dobrze wykonywanej pracy? Nasza Szkoła Tańca istnieje już tak długo ponieważ cały czas rozwijamy się, systematycznie wzbogacamy wiedzę i metodykę nauczania naszych instruktorów. Jesteśmy uczciwi, rzetelni w nauczaniu tańca, gwarantujemy jakość i mamy największe doświadczenie na Śląsku. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i czerpiemy prawdziwą radość z sukcesów naszych absolwentów w tańcu. Każdy kawałek drewna (tak często o sobie myślą uczestnicy zajęć) zamieniony w tancerza to nasz osobisty sukces. Mamy ich już ponad kilka tysięcy.
Chcesz tańczyć ? Zdaj się na nas !

NASI NAUCZYCIELE TAŃCA

Adrian, AleksandraAneta, Darek, Dominika, Joanna, Milena – Profesjonalni i wszechstronni instruktorzy, znający najpopularniejsze choreografie, reprezentujący często całkiem nowe style i formy tańca. Nic co ludzkie nie jest im obce 😉 ,zatem często zanim postawisz pierwszy krok, już będą wiedzieli jak Cię ugryźć i pomóc w tańcu, jeżeli będzie taka potrzeba. Nie licz jednak na to, że będziesz tańczył po tygodniu jak w “Tańcu z gwiazdami”. Jeżeli jednak wystarczy Ci wytrwałości i cierpliwości, możesz z nimi w tańcu osiągnąć co tylko zechcesz.

Taniec? hmmm...

Dyskoteka, bal, impreza... Ludzie się bawią, tańczą, fajnie się poruszają... Podobało Ci się ?
Step
1

Chcesz też tańczyć ?

Tańczyć może każdy. Bez względu na wiek i umiejętności. Ludzie tańczą już tysiące lat. Ty tez będziesz !
Step
2

Ale co wybrać ?

Najlepiej spróbuj poznać ten taniec, który Ci się spodobał. Jeżeli nie masz pewności, spróbuj tańca towarzyskiego, jest najbardziej uniwersalny bo poznasz w sumie 14 tańców.
Step
3

Co, gdzie i kiedy ?

Sprawdź na naszej stronie lub na FB, wybierz Kurs lub grupę, a razie dodatkowych pytań zawsze zadzwoń do nas (pn-pt 10-15)
Step
4

Decyzja podjęta !

Zabierz zamienne obuwie, przyjdź do nas w ustalonym terminie i baw się tańcem z nami, bo my ``...żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca...``
Step
5

Nasza podstawowa działalność

Nasza pozostała działalność

Zainteresowany?

Masz pytania o zajęcia? Chcesz umówić się na lekcje? Zamówić pokaz tańca? Przygotować weselne show dla młodej pary? Zorganizować warsztaty taneczne – taniec towarzyski, orientalny, hip hop, salsa? Zorganizować turniej lub festiwal tańca? Szukasz jury dla Twojego festiwalu?
Skontaktuj się z nami ! Gwarantujemy 100% wiedzy fachowej, najlepszą kadrę, odpowiedni sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający oraz 25-letnie doświadczenie.
Zadzwoń, lub napisz do nas…

Kontakt

BOK

kursy, zajęcia, lekcje,

informacja ogólna:
(+48) 516 049 049
( w godzinach 10.00 – 15.00 ).

Zostaw wiadomość

Generalnie nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00. Jeżeli jednak mamy dodatkowe zajęcia lub spotkanie, zawsze postaramy się do Ciebie oddzwonić.

200 GODZIN TAŃCA

Każdego miesiąca organizujemy ponad 200 godzin kursów tańca na Śląsku.

Dołączysz?

PIERWSZA LEKCJA

Wpadnij do nas na pierwszą lekcję. Jeśli Ci się spodoba zapiszesz się!

Zapraszamy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zadzwoń do nas i otrzymaj więcej szczegółów o interesującym Ciebie kursie.

+48 516 049 049