• nasza działalność społeczna - szeroka popularyzacja tańca

  zajęcia dla dzieci i osób starszych z domów dziecka, domów opieki społecznej
  występy w domach kombatanta, domach emeryta, dla dzieci z domów dziecka
  Zadzwoń!
 • Nasza działalność społeczna - Polskie Towarzystwo Taneczne

  praca w Zarządzie Okręgu Śląskiego, w Komisji Rewizyjnej i Sądzie koleżeńskim
  opieka nad Mistrzostwami Okręgu, kapitan na Mistrzostwa Polski Południowej
  Zadzwoń!
 • Nasza działalność społeczna - niepełnosprawni

  zajęcia taneczne i pokazy dla dzieci niepełnosprawnych
  zajęcia taneczne dla tancerzy niedowidzących i niewidzących
  Zadzwoń!

Nasze pary klasy mistrzowskiej i międzynarodowej, sukcesy naszych zespołów i formacji tanecznych, dwukrotne występy naszych zawodników i formacji na Mistrzostwach Świata, finał You Can Dance (Basia – Paryż) oraz występy na scenie z najlepszymi na świecie tancerzami Salsy czy Bachaty to tylko ułamek naszej działalności. Od akcji na rzecz dzieci z domów dziecka, pokazów tanecznych w domach starców i domach opieki społecznej po „Noc Muzeów” z UM w Katowicach (corocznie). Od występów dla dzieci niepełnosprawnych, praca z niewidomymi i niedowidzącymi tancerzami (Chorzów, Sosnowiec, Tychy), poprzez zajęcia taneczne dla dzieci z MOPS i MOPR, do występów przed prezydentem Rzeczypospolitej (dwukrotnie). Od specjalnych zajęć dla emerytów, balów tanecznych i wewnątrz szkolnych imprez, kolonii i obozów z tańcem, tematycznych warsztatów, nagród prezydenta Bytomia i Piekar dla naszych tancerzy, organizacji turniejów sportowych i festiwali tańca oraz Mistrzostw Śląska (Bytom) i Polski (Bytom 2013 i Sosnowiec 2007) poprzez finały naszych tancerzy w najbardziej prestiżowych turniejach tańca organizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne, wycieczki w góry z dziećmi i młodzieżą, wypady rowerowe, dyskoteki dla naszych podopiecznych, potańcówki w Rynku w Katowicach… do prac w komisjach sędziowskich ponad 200 konkursów tańca (czterech sędziów z naszej Szkoły posiada uprawnienia)… Nie jesteśmy w stanie szybko wymienić tutaj co działo się przez te wszystkie lata, więc nie wszystko tutaj znajdziecie. Biorąc pod uwagę całokształt naszej działalności Polskie Towarzystwo Taneczne w 60 rocznicę swojego istnienie odznaczyło Dariusza i Joannę Kurzejów z naszej Szkoły Tańca :

 

„Złotą Odznaka Polskiego Towarzystwa Tanecznego za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych”

 

Nasza działalność w zarządzie Śląskiego Okręgu PTT :

 • 1996 – 2000 Dariusz Kurzeja członek Zarządu Okręgu Śląskiego PTT
  – sekretarz
 • 2000 – 2004 Dariusz Kurzeja członek Zarządu Okręgu Śląskiego PTT
  – członek d/s informacji, webmastering
 • 2004 – 2006 Dariusz Kurzeja członek Zarządu Okręgu Śląskiego PTT
  – członek d/s informacji, webmastering
 • 2006 – 2010 Dariusz Kurzeja po raz kolejny wybrany do Zarządu Okręgu Śląskiego PTT – sekretarz
 • 2006 – 2010 Joanna Kurzeja członkiem Komisji Rewizyjnej ZO Śląskiego PTT
 • 2012 – 2016 Dariusz Kurzeja członek Zarządu Okręgu Śląskiego PTT
 • 2012 – 2016 Joanna Kurzeja członkiem Komisji Rewizyjnej ZO Śląskiego PTT
 • 2017 – 2020 Dariusz Kurzeja członek Zarządu Okręgu Śląskiego PTT
 • 2017 – 2020 Joanna Kurzeja członkiem Komisji Rewizyjnej ZO Śląskiego PTT
 • 7 listopada 2004 Dariusz Kurzeja po raz pierwszy pełni funkcję kapitana drużyny Okręgu Śląskiego PTT na Mistrzostwach Polski Południowej ’04
 • 16 października 2005 Dariusz Kurzeja pełni po raz kolejny funkcję kapitana drużyny Okręgu Śląskiego PTT na Mistrzostwach Polski Południowej ’05
 • 2006 – 2016 Dariusz Kurzeja pełni funkcję kapitana drużyny Okręgu Śląskiego PTT na Mistrzostwach Polski Południowej. W 2008 sędziował mistrzostwa, więc za zgodą zarządu, na czas turnieju funkcję powierzył tancerce z naszej Szkoły Tańca. W roku 2013 Mistrzostwa odbywały się u nas w Bytomiu, a Dariusz Kurzeja sędziował. Kapitanem drużyny w 2013 był Wojciech Wolinowski.
 • 5-6 października 2019 Dariusz Kurzeja, z ramienia ZO PTT, pełni funkcję opiekuna „Mistrzostw i Pucharu Okręgu Śląskiego PTT 2019”

Nasza działalność społeczna wyróżnia naszą Szkołę Tańca

SZEROKA POPULARYZACJA TAŃCA, DZIAŁALNOŚĆ NON PROFIT, TANIEC DOSTĘPNY DLA KAŻDEGO

..."ŻYJEMY TAŃCEM, UCZYMY TAŃCA, ZAPRASZAMY DO TAŃCA..."

Kontakt

Naszą Szkołę wyróżniają niewątpliwie sukcesy naszych wychowanków, lecz oprócz działalności sportowej i komercyjnej, wspieramy taniec w każdej formie, pomagamy tancerzom i instruktorom. Nasi wychowankowie bez problemu zdają egzaminy do szkół teatralnych, tanecznych i sportowych (AWF Katowice). Nasza Aga pisze doktorat z tańca. Prezentujemy taniec i uczymy tańca wszędzie tam gdzie nie jest to łatwe, lub wręcz niedostępne. Pracujemy społecznie w zarządzie Okręgu Śląskiego PTT.

Najszybszy kontakt z nami to kontakt telefoniczny. Dzwońcie !
+48 516 049 049