• Kursy Tańca Towarzyskiego

  kilkanaście tańców przydatnych na każdą okazję
  różne rytmy i odmienne prowadzenie
  Zadzwoń!
 • Kursy Tańca Towarzyskiego

  tańce standardowe i latynoamerykańskie
  tańce dodatkowe i przeboje sezonu
  Zadzwoń!
 • Kursy Tańca Towarzyskiego

  sześciostopniowy program nauczania, zniżki dla absolwentów
  możliwość kontynuacji zajęć tanecznych na wyższym stopniu oraz w Klubie Tańca dla Dorosłych
  Zadzwoń!

Kursy Tańca Towarzyskiego w naszej Szkole, są dla wszystkich, którzy mają ochotę zaznajomić się z tańcem w parach, spędzić miło czas, poznać nowych, fajnych ludzi, przyjaciół… może nawet tę jedyną, tego jedynego (mamy na swoim sumieniu kilkadziesiąt małżeństw 🙂 ). Nasze Kursy Tańca przewidziane są, nie tylko dla młodzieży starszej i osób dorosłych, ale także dla seniorów (nasi rekordziści to para 72-latków z Sosnowca). Przychodząc do nas, nie musisz posiadać najmniejszej wiedzy o tańcu i muzyce. Jeżeli dodatkowo uważasz, że masz dwie lewe nogi, dwie lewe ręce i słoń nadepnął Ci na ucho – to znaczy tylko tyle, że myślisz o sobie tak samo, jak myślała większość absolwentów naszych kursów, zanim zamieniliśmy ich w lwów i lwice parkietu.

Jak wyglądają Kursy Tańca Towarzyskiego ?
Zazwyczaj jest On, Ona i muzyka, wolna, szybka, romantyczna, porywająca, zmysłowa, gorąca, uwodzicielska, stonowana lub wręcz szalona… tyle, że są jeszcze nasi Instruktorzy Tańca, którzy fachowo wyjaśnią Jej i Jemu co zrobić z rękami i nogami w takt tejże muzyki, by dotrwać do końca utworu. Powoli, cierpliwie i z humorem, a co najważniejsze z najlepszym możliwym przygotowaniem, wprowadzają Jego i Ją w zawiłe arkana sztuki tanecznej. Zaczynając od nieskomplikowanych podstaw tanecznych I stopnia, a kończąc na zaawansowanych figurach VI stopnia, wiedza przekazywana jest etapami. Dzięki temu systematycznie wzrasta, Jej i Jego, wiedza teoretyczna w połączeniu z umiejętnościami praktycznymi. Zawsze każdej porcji wiedzy teoretycznej, towarzyszą oczywiście próby wykorzystania jej w tańcu. Tańczymy w parach, czasem osobno, w grupie – jeżeli wymaga tego choreografia – lecz zawsze pod czujnym okiem instruktorów. Przypominamy, że na żadne zajęcia naszej Szkoły Tańca nie ma obowiązku przyprowadzenia partnera ! Tak organizujemy zajęcia, by każdy spróbował z kimś nowych kroków.
Nasze Kursy Tańca Towarzyskiego wielu osobom pomogły w nabraniu pewności siebie, przełamaniu bariery nieśmiałości w kontaktach z innymi. Niejeden z uczestników naszych Kursów, z „szarej myszki” przeobraził się w „lwa parkietu”. Polecamy film „Zatańcz ze mną” (Shall we Dance) z Jennifer Lopez i Richardem Gere.

Nasze zajęcia zazwyczaj odbywają się w salach domów kultury, w aulach lub salach gimnastycznych szkół. Ponieważ wszystkie sale do tańca mamy z parkietem, zawsze obowiązuje zasada przynoszenia na zajęcia obuwia zmiennego (niekoniecznie tanecznego). Ponieważ na zajęciach przy okazji tańczenia szybkich tańców, jak Jive, Walc wiedeński, Rock and Roll czy Quickstep, dostajemy „wycisk”, dobrze jest też zabrać ze sobą coś do picia, odświeżenia się, ręcznik i przybory toaletowe, ewentualnie koszulę na zmianę. Od 1992 roku, nie ma u nas zapisów ! Zabierz zamienne obuwie, znajdź interesujący Cię nowy Kurs Tańca Towarzyskiego i przyjdź na pierwsze spotkanie ! Potem już będzie z górki 😉


Imperial Society of Teachers of Dancing

KRÓLEWSKIE TOWARZYSTWO NAUCZYCIELI TAŃCA (WIELKA BRYTANIA)

ŚWIATOWY PROGRAM TAŃCA

Znajdź Kurs Tańca Towarzyskiego dla siebie !

Walc angielski
Tango
Walc wiedeński
Foxtrot
Quickstep

Samba
Cha cha
Rumba
Paso Doble
Jive

Mambo
Rock and Roll
Disco
Rhythm and Blues
Stomp