Taniec Brzucha - Szkoła tańca brzucha

Szkoła Tańca Brzucha – wrzesień 2024

Autor 2
Taniec Brzucha – Bellydance właśnie dla Ciebie. Jeżeli chcesz nauczyć się pięknie i niewątpliwie seksownie poruszać, zanurzyć się w wyjątkowej egzotycznej muzyce oraz poznać różne odmiany orientalnego Tańca Brzucha – Belly Dance, to właśnie tutaj dowiesz się gdzie i kiedy startuję nowe grupy tego tańca. Na naszych zajęciach tanecznych poznasz również również te formy Tańca Brzucha, które uwzględniają użycie różnych rekwizytów tanecznych, znajdziesz tu informacje o nowych przyjęciach do grup tanecznych oraz specjalnych, tematycznych Warsztatach Orientalnego Tańca Brzucha.
Taniec Brzucha jest jak opowieść o życiu. Najpiękniej i najpełniej opowiedzieć ją mogą jedynie dojrzałe i świadome swojej cielesności kobiety, których taniec jest jak ładunek o podwójnej mocy, gdyż uśpiony w nich niegdyś za sprawą macierzyństwa żywioł domaga się uwolnienia! Przyjdź i przekonaj się jak wielka siła w Tobie drzemie! Obudź w sobie kobiecość…
Na filmach obok Grupa Anwar i grupa początkująca.

Cały świat, ogarnęła gorączka na punkcie tureckiej superprodukcji telewizyjnej przedstawiającej historię miłości wielkiego padyszacha do jednej ze swoich nałożnic. Czemu zawdzięcza swój sukces przyszła sułtanka? Co okazało się być najskuteczniejszym orężem w walce o uwagę i względy sułtana? Odpowiedzią, aktualną do dziś, wznoszącą się ponad podziały kulturowe, religijne i narodowościowe, jest od wieków to samo… kobiecy wdzięk, urok seksapil… cierpliwość i determinacja w dążeniu do celu. Ty także możesz odkryć w sobie prawdziwe piękno i radość realizacji celu! Przekonaj się o sile kobiecego czaru i dołącz do nas ! Prowadzimy dla Ciebie zajęcia w Bytomiu. W Bytomiu ma zajęcia także nasza grupa pokazowa Anwar.

Zapraszamy na kursy:

Jeżeli nie ma tu interesującego Cię Kursu Tańca Brzucha zadzwoń do nas i zapytaj o najbliższe planowane kursy organizowane w Twoim mieście.

Tel. +48 516 049 049

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj. Kursy Tańca Brzucha przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie – najlepszy stój to niekrępujący ruchów – wygodny, baletki/skarpetki.
Ograniczenia zdrowotne: ciąża, nadciśnienie, problemy z kręgosłupem i stawami (możliwość uczestnictwa w zajęciach po konsultacji lekarskiej/fizjoterapeutycznej we własnym zakresie lub na własną odpowiedzialność).

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, będzie taniej i jeszcze dostaniesz pluszowego kota” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli zdecydujesz się zostać z nami. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca…. Obecnie nasza Szkoła organizuje naukę Tańca Brzucha w Bytomiu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę (60 minut).

Każdego roku realizujemy podstawowy program nauki Tańca Brzucha, a uczestnicy sami decydują czy i jak długo kontynuować naukę. 

W grupie początkującej wystarczy wiedzieć, która to prawa, a która lewa noga !

 

Naja  – tancerka i instruktorka tańca orientalnego. Przygodę z tańcem arabskim zaczęła w 2006 roku. Swoje pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem Salmy. Uczyła się także u Aishy Yildirim, Jamilah, Marty Nowickiej, Darii Nędzy, Thasis, Suraiyi, Isidory Bushkovsky, Layli Abdel, Magdaleny Herwy, Nadiry, Jilliny, Mahmouda Redy,  Marzeny Antas, Anki Hostyńskiej, jednak jej największą mentorką, od początku drogi, pozostaje Saida – najbardziej tutułowana polska tancerka. Naja tańczyła w zespołach Yalla Habbibi (Aisha Yildirim) oraz Sahara Dancers (Suraiya). Obecnie doskonali swoje umiejętności w zespole tańca arabskiego Anwar, prowadzonym przez Nesajem, który powstał przy Śląskiej Szkole Tańca. Taniec arabski to dla niej przede wszystkim oderwanie od codzienności i wielka przyjemność, to przygoda prowadząca do baśniowego świata jak z Księgi tysiąca i jednej nocy, do którego swoim tańcem przenosi widzów. Daj się w to wciągnąć! 🙂


Tylko u nas możesz kontynuować swój taneczny rozwój również po Kursach Tańca Brzucha. W w grupie średniozaawansowanej, czy w naszej zaawansowanej, pokazowej grupie Anwar w Bytomiu. Tancerze co tydzień spotykają się, by wspólnie bawić się, tańczyć, trenować swoje ciało, poznawać i przekraczać swoje możliwości taneczne. Masz także możliwość brania udziału we wszelkich imprezach i zabawach tanecznych naszej Szkoły Tańca oraz występować przed publicznością na przeglądach i festiwalach Tańca Brzucha – Bellydane.

 

Taniec orientalny (raqs sharqi) jest jednym z najstarszych tańców świata. Liczy sobie przeszło 3 tysiące lat. Na dwory egipskie sprowadzili go Pigmeje. Faraonom spodobały się ich tańce płodności, w których jednym z najbardziej charakterystycznych elementów były okrężne ruchy miednicy.

Raqs sharqi nie jest tańcem opanowującym przestrzeń. Jego piękno i siła tkwi w umiejętności nawiązania kontaktu ze swoim ciałem, z poszczególnymi mięśniami. Nieruchomą oś stanowi kręgosłup, wokół którego krążą biodra oraz klatka piersiowa. Tak zwane shimmy (wibracje) rozluźniają obręcz barkową oraz biodrową.

Taniec orientalny będzie dla Ciebie doświadczeniem własnego ciała, sposobem na wyrażenie Twojej osobowości. Pobudzi zmysłowość ruchów, dzięki którym możesz wyrazić swoją kobiecość, delikatność i elegancję. Raqs sharqi jest doskonałą okazją do tego, by spojrzeć na swoje ciało bez wystawiania mu oceny. Tutaj każda z kobiet może być kim tylko zapragnie. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, poddać się transowi tańca i zaufać własnej intuicji.

 

Grupa początkująca:

 • to min. 6 miesięcy nauki – po tym czasie możliwe jest dołączenie do wyższego stopnia zaawansowania.
 • Podczas nauki:
  – poznasz podstawowe informacje o tańcu orientalnym,
  – poznasz swoje ciało (zestaw podstawowych ćwiczeń izolacyjnych, wzmacniających i rozciągających),
  – poznasz najważniejsze figury i ruchy ciała,
  – połączysz figury w proste kombinacje, pracując nad płynnością ruchu i nauczysz się prostej choreografii.

 

Grupa średnio zaawansowana:

 • to min. 6 – 24 miesięcy nauki, możliwe jest dołączenie do grupy zaawansowanej.
 • Podczas nauki:
  – poznasz dalsze informacje nt. tańca arabskiego,
  – poznasz figury o wyższym stopniu zaawansowania, wymagające kontroli nad ciałem (w tym nauka tańca
  z rekwizytem),
  – połączysz figury w kombinacje ze szczególnym uwzględnieniem techniki wykonywania ruchu,
  – poznasz podstawy własnego doboru kroków, figur i tańca improwizowanego,
  – nauczysz się choreografii powstałej na bazie znanych figur.

 

Grupa zaawansowana:

 • min. 24 miesiące nauki
 • Podczas nauki:
  – powtórzysz wszystkie poznane do tej pory figury z uwzględnieniem prawidłowej sylwetki, techniki tańca, opartej w znacznej mierze na izolacjach oraz estetyce ruchu,
  – nauczysz się, jak dobrać kroki i figury do muzyki, aby tańczyć swobodnie,
  – nauczysz się choreografii, stanowiącej swobodne połączenie elementów klasycznego tańca orientalnego, folkloru oraz popu arabskiego z elementami własnej interpretacji muzyki,
  – nauczysz się, nauczysz się, jak organizować przestrzeń sceniczną i nawiązać kontakt z publicznością, jak dobrać strój, wykonać makijaż sceniczny i zadbać o ciało przed występem.

 

Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca !
Tagi dla tego postu
Komentarze
2
Naneta Hovakimyan

Czy zajęcia odbywają się tylko w Bytomiu?

Śląska Szkoła Tańca

Witam, zajęcia tańca brzucha obecnie odbywają się tylko w Bytomiu.

Zostaw komentarz