Taniec Brzucha – nasi konsultanci

Autor 0

Naja  – tancerka i instruktorka tańca orientalnego. Przygodę z tańcem arabskim zaczęła w 2006 roku. Swoje pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem Salmy. Naja tańczyła w zespołach Yalla Habbibi (Aisha Yildirim) oraz Sahara Dancers (Suraiya). Obecnie doskonali swoje umiejętności w zespole tańca arabskiego Anwar, prowadzonym przez Nesajem, który powstał przy Śląskiej Szkole Tańca. Taniec arabski to dla niej przede wszystkim oderwanie od codzienności i wielka przyjemność, to przygoda prowadząca do baśniowego świata jak z Księgi tysiąca i jednej nocy, do którego swoim tańcem przenosi widzów. Daj się w to wciągnąć! 🙂

Nesajem – tancerka, instruktorka, choreograf, związana z grupą Saida Artistic Team, uczennica mistrzyni świata w tańcu orientalnym – Saidy.
Dla świata Orientu narodziła się przybierając arabskie imię Nesajem – 'kwiat’. Jej największym wydarzeniem tanecznym związanym z kulturą Wschodu było wystąpienie w filmie „Mun Dhinam Paartheney” – jednej z produkcji kina bollywood oraz występ na Stockholm Belly Dance Festiwal. Nasza instruktorka tańca brzucha występowała również m.in. na: Międzynarodowym Festiwali Tańca w Bielsku-Białej, Międzynarodowych Targach Kosmetycznych w katowickim Spodku, Tygodniu Kultury Beskidzkiej w Żywcu, Dniach Śląskiej Szkoły Tańca, Jarmarku Średniowiecznym na zamku w Chudowie, Festiwalu Tańca Saida Dance Academy, Festiwalu Kultury Ulicznej w Tarnowskich Górach oraz na wielu imprezach okolicznościowych. Nesajem nadal szkoli swój warsztat pod okiem Saidy, tym samym poszerzając swoje umiejętności taneczne i choreograficzne w Tańcu Orientalnym.

Wymienione poniżej osoby, to znane i uznane autorytety promujące Taniec Orientalny, u których mieliśmy przyjemność szkolić się na warsztatach, zasięgać porad na lekcjach indywidualnych lub konsultować nasze umiejętności.

  • Nesajem:

Beata Cifuentes,

Horacio Cifuentes,

Zaza Hassana,

Orit Maftsir,

Magdy El-Leisy,

Bri Harley,

Momo Kadousa,

Lubna Emam,

Ahmed Fekry,

Sadie,

Tito Seif,

Thasis,

Samira.

  • Naja:

Aisha Yildirim,

Jamilah,

Marta Nowicka,

Daria Nędza,

Thasis,

Suraiya,

Isidory Bushkovsky,

Layli Abdel,

Magdalena Herwy,

Nadira,

Jillina,

Mahmoud Redy,

Marzena Antas,

Anka Hostyńska,

Saida.

Komentarze
0

Zostaw komentarz