Szkoła Tańca Katowice - foto Rondo

Szkoła Tańca Katowice

Szkoła Tańca Katowice – to tu historycznie sięga początek Śląskiej Szkoły Tańca. Pierwsze nasze Kursy Tańca uruchomiliśmy w Katowicach i Mysłowicach. Mieszkając w Zabrzu nieźle się gimnastykowaliśmy by ogarnąć wszystko, trenować taniec, uczyć tańca na kursach i studiować właśnie w Katowicach. To tu kolejno pozyskiwaliśmy uprawnienia by rzetelnie poprowadzić swoją Szkołę Tańca. Po dwuletnim studium, uzyskaliśmy Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, o kierunku taniec, a w między czasie osiągnięcia nasze i naszych wychowanków pozwoliły nam uzyskać I Kategorię Instruktorską Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. Szkoła Tańca Katowice współpracowała m.in. z Teatrem Śląskim (dni Terpsychory), z Business Center Club i regionalną Izbą Budownictwa w Katowicach, z Coca Colą, Pałacem Młodzieży w Katowicach. Nasi wychowankowie tańczyli w parku WPKiW dla prezydenta RP razem z Golec Orkiestra, tańczyli na 25-leciu Dziennika Zachodniego w Urzędzie Wojewódzkim wraz z De Mono, Jose Torresem i jego muzykami.  Organizowalimy latynoamerykańskie piątki w Grzesznikach w Niebie oraz od 2016 pierwsze w Katowicach piątkowe Potańcówki w Rynku (pod palmami)… Rzetelnie uczymy tańca we wszystkich naszych miastach, krzewiąc kulturę bycia, tańca i wreszcie życia, bo dla nas taniec to samo życie.

Szkoła Tańca Katowice poleca - nowe kursy tańca:

Jeżeli nie ma tu zajęć, których szukasz, zadzwoń do nas i zapytaj o najbliższe zajęcia taneczne planowane w Twoim mieście.

Tel. +48 516 049 049

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na naszej stronie www.taniec.slask.pl.
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia. Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca, Salsy Cubana, lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe będziecie płacić 50 zł miesięcznie ! Dotyczy to oczywiście stylu tanecznego, którego kurs ukończyliście.
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i “promocji” typu “zapłać za 10 zajęć, będzie taniej” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia płacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca.

Potem już nasza praca i stałe rozwijanie się, szkolenie i uzyskiwanie nowych kwalifikacji umożliwiło nam sędziowanie przeglądów, festiwali i turniejów tańca sportowego, Hip hop’a, Mambo, Elecric Boogie, Disco Dance i Show Dance, do Mistrzostw Polski w tych tańcach włącznie. Szkoła Tańca Katowice, nie tylko zaczęła odnosić sukcesy, ale też pod nazwą Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja zaczęła promieniować na inne miasta. W Bytomiu powstał nasz Klub Tańca Sportowego “ADiK” ,który już po roku działalności celebrował pierwsze duże sukcesy swoich wychowanków, czyli 1 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego uzyskane przez Mirosława Rybę i Barbarę Myszur  oraz 3 miejsce Marcina Delewskiego i Bożeny Jurczak… dzisiaj ówczesny Klub Tańca to już stowarzyszenie kultury fizycznej Taneczny Klub Sportowy “Śląska Szkoła Tańca”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt par klas E do S. Pierwszą klasę mistrzowską A w tańcach latynoamerykańskich, zdobyła dla naszej szkoły para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska, a zaraz potem wywalczyli klasę A w tańcach standardowych. Pierwszą klasę międzynarodową S uzyskała para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth). Pierwsze sukcesy zagraniczne należały do naszego Tomka Wężykowskiego i Patrycji Wasilewskiej na Stuttgart Open. Tomek jeszcze potem tańczył na UK Open z Agatą Szwedą (film powyżej), a obecnie tańczy w Londynie w DansWay Studio. Ostatnią z par które poprzez klasę mistrzowską dotarły do klasy S jest nadal tańcząca z sukcesami para Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016). Poznali się w naszej Szkole i tak im zostało. Obecnie trenują już swoje pary i kształcą się jako nauczyciele tańca. Wiele par małżeńskich poznało się w naszej Szkole, Mirek i Bożena, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Adam i Ania, Jurek i Alicja… Szkoła Tańca Katowice to oczywiście nie tylko sport taneczny, cały czas trenując pary prowadziliśmy Kursy Tańca, a w 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, w którym trenowało taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner). Dzisiaj mamy takie Kluby we wszystkich naszych miastach. W Śląskiej Szkole Tańca Bytom trenowali finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010. Także u nas trenowała Barbara Hartman – You Can Dance Paryż. Obecnie Szkoła Tańca Katowice oferuje zajęcia Tańca Brzucha, Salsy Cubana, Bachaty i Kizomby…

Komentarze
0

Zostaw komentarz