Szkoła Tańca Katowice

Szkoła Tańca Katowice

Autor 0
 • SZKOŁA TAŃCA KATOWICE 1992

  Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja

  Kursy Tańca Towarzyskiego w Katowicach i Mysłowicach wystartowały już w 1992 roku. Właśnie wtedy, po dwuletnim studium pomaturalnym, dwoje naszych instruktorów tańca obroniło Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie – o kierunku taniec. Podążając za rozwojem świata tańca i muzyki, poznawaliśmy inne formy taneczne. Zwiększając różnorodność naszych zajęć, staraliśmy się także, by dostępność naszych zajęć ogarnęła inne miast. Ponieważ Szkoła Tańca Katowice nieprzerwanie działa od 1992 do dzisiaj, mamy całe rzesze wychowanków, a dzieci ich dzieci już u nas tańcza. Obecnie możemy zaprosić Cię w Katowicach na Kurs Tańca Towarzyskiego oraz kurs gorącej Salsy Cubana. Jako, że mamy wielu zapalonych tancerzy, możemy po Kursie zaproponować Ci Klub Tańca dla Dorosłych w Katowicach.

  Na regularne zajęcia taneczne Szkoła Tańca Katowice, zaprasza Cię do Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Paderewskiego 46 (za pomnikiem).

   

  Jeżeli klikniesz poniżej „+” , dowiesz się więcej o tym co nas wyróżnia na tle innych szkół tańca w Katowicach

 • ISTD - LONDON 1996

  Obecnie jedyni na Śląsku zdaliśmy egzamin do Imperial Society of Teachers of Dancing

  Ponieważ od 1996 roku, jesteśmy członkami Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii, już ponad 30 lat realizujemy World Dance Programme. Dlatego możemy zaoferować Ci najlepszą możliwą wiedzę w 10 tańcach towarzyskich. Dodatkowo,  Szkoła Tańca Katowice każdego roku szczegółowo realizuje Światowy Program Tańca na poziomie aż sześciu stopni zaawansowania. Co powoduje, że wszystko czego się nauczysz na naszych Kursach Tańca w Katowicach, wykorzystasz w tańcu niemal na całym cywilizowanym świecie.

  Członkostwo w ISTD stawia bardzo konkretne wymagania w kwestii czego, kiedy i jak nauczać, wiec nie będziemy eksperymentować na Tobie. Opanujesz wszystkie potrzebne umiejętności oraz całą potrzebną wiedzę, bo będzie to wiedza z najwyższej możliwej półki. Dlatego nie będzie, ani muzyki, ani tańca, które mogłyby Cię zaskoczyć na tanecznym parkiecie. Gdziekolwiek się znajdziesz. Od wielu lat nasza metodyka nauczania oraz wieloletnie doświadczenie sprawdza się także tańcach parami, takich jak Salsa Cubana, Bachata i Kizomba. Realizujemy ją także w Tańcu Brzucha, a nawet w Hip Hop’ie…

  World Dance Programme realizowany przez naszą Szkołę Tańca w Katowicach to tańce standardowe (5 tańców), tańce latynoamerykańskie (4 tańce, Paso Doble dopiero w Klubie Tańca dla Dorosłych) oraz poza programem Mambo, Disco, Rock and Roll, Rhythm and Blues i Stomp.

 • 32 LATA TRADYCJI - 9 MIAST ŚLĄSKA

  Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca

  Kursy Tańca w parach

  Zaczynaliśmy uczyć tańca jako Szkoła Tańca w Katowicach, Mysłowicach i w Bytomiu, grając z jeszcze płyt winylowych oraz kaset magnetofonowych. Możesz więc, zauważyć, że żadna szkoła tańca w Katowicach, nie może nawet przybliżyć się do naszego niebagatelnego doświadczenia w nauczaniu tańca. Właśnie to, że po 32 latach działalności, nadal możesz uczyć się tańca z nami, zawdzięczmy całym rzeszom naszych zadowolonych klientów. Zarówno w tańcu użytkowym, sportowym jak i w Salsie, Bachacie i Kizombie zapewnimy Ci umiejętności, które będą Twoją radością już na całe życie.

  Rzetelność, wiedzę, doskonałą praktykę oraz wysoką jakość nauczania tańca. To właśnie zapewni Ci Śląska Szkoła Tańca Katowice.

  Kluby Tańca dla Dorosłych, Taniec sportowy

  I tu niespodzianka! Kolejne Kursy Tańca Towarzyskiego oraz pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych (KTD) ruszyły nie w Katowicach, a w Bytomiu i Tarnowskich Górach w 1994 roku. Ponieważ nasi kursanci chcieli więcej, stworzyliśmy im możliwość dalszego rozwoju. Dzisiaj KTD działają we wszystkich naszych miastach. I każdy po ukończonym kursie, może kontynuować swoją przygodę z tańcem. Z tego samego powodu, prócz KTD, powstał Klub Tańca Sportowego „ADiK” Bytom (następnie Taneczny Klub Sportowy Śląska Szkoła Tańca), którego pary taneczne startowały w turniejach tańca sportowego, uzyskując mistrzowskie i międzynarodowe klasy sportowe A i S.

  Zespoły tańca nowoczesnego, Formacje Street Dance

  Naturalna koleją rzeczy powstały pierwsze zespoły tańca.  Pierwsze sukcesy na ogólnopolskich przeglądach uzyskał Zespół Tańca Nowoczesnego Miraż (m.in. II miejsce na Mistrzostwach Polski Hip Hop 1996). Nowe pokolenie Street Dance czyli Erka to finaliści Mistrzostw Polski i reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata Hip Hop i Electric Boogie – IDO Germany, 2008 i 2010 rok. Nasza Basia z Erki była w Paryżu z You Can Dance. Dlatego też była jedną z pierwszych naszych instruktorek New Style. Także nasze dziewczyny z Tańca Brzucha tańczyły w Londynie podczas realizacji filmu typu bollywood.

  Jak widzisz jesteśmy od wielu lat zaangażowani w taniec i często przecieraliśmy szlak innym. Będąc w kliku miastach, zawsze chcemy być zawsze jak najbliżej Ciebie.

 • PO OWOCACH NAS POZNACIE

  Finały Mistrzostw Polski w tańcu sportowym, You Can Dance, starty na Mistrzostwach Świata, na scenach z najlepszymi

  Już dawno temu osiągnięcia nasze i naszych wychowanków docenione zostały przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Katowicach. Dlatego w już na początku działalności naszej Szkoły Tańca w Katowicach, uzyskaliśmy I Kategorią Instruktorską. By nie rozpisywać się przydługo, polecam nasz kanał. Na naszym kanale na YouTube zobaczysz jak tańczą nasi wychowankowie. I to chyba będzie najlepsza prezentacja możliwości naszej Szkoły. Zobaczysz osoby, ze Śląskiej Szkoły Tańca w Katowicach, które najpierw w naszej Szkole pozyskały swoje taneczne umiejętności, a następnie wykorzystały je zdobywając liczne trofea na turniejach, festiwalach i przeglądach tańca. Zarówno w kraju i za granicą.

  Jako, że na naszym kanale YouTube zaprezentują Ci się w różnych formach tańca, możesz łatwo ocenić czy przekonuje Ci się efekt naszej pracy. Jeżeli tak to dołącz do nas!

  Nauczymy tańczyć każdego. To, co zobaczysz, czeka także na Ciebie w tańcu towarzyskim, Salsie Cubana, Hip Hop’ie, Tańcu Brzucha, Bachacie, a także w Kizombie. Ponieważ możesz ocenić czy jest to poziom nauczania, który Cię interesuje, łatwiej zadecydujesz o podjęciu nauki. Oczywiście o podjęciu nauki Śląskiej Szkole Tańca Katowice 😉

Śląska Szkoła Tańca Katowice poleca nowe kursy tańca:

Jeżeli nie ma tu zajęć tanecznych, które Cię interesują, koniecznie sprawdź w najbliższym mieście lub zadzwoń do nas. Zapytaj o najbliższe zaplanowane kursy tańca w Katowicach.

Tel. +48 516 049 049

„…Żyjemy Tańcem, Uczymy Tańca, Zapraszamy do Tańca…”

Uwaga ! Zanim zmobilizujesz się by przyjść do nas, zawsze upewnij się, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Zrobisz to właśnie na tej stronie którą czytasz, telefonicznie lub sms-em. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności tutaj oraz na naszej historycznej stronie www.taniec.slask.pl.

Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie

Zniżki dla Ciebie – ponad 30 lat

Wyłącznie dla swoich absolwentów Śląska Szkoła Tańca Katowice oferuje, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek. Ponieważ zniżki na kursy tańca pozwalają Ci na dodatkową edukację, dlatego dla wszystkich uczestników naszych zajęć przewidzieliśmy :

 • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca.
 • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
  Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 70 zł miesięcznie!
 • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie, zupełnie gratis, możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły. Dodatkowo rozwijając w Klubie Tańca swoje umiejętności i technikę tańca!
 • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego.

Bez stresu i zobowiązań przyjdź na pierwsze zajęcia

W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych rocznych umów.  Nie ma także żadnych „promocji” typu „zapłać z góry za pół roku, dostaniesz kubek gratis i jeszcze tańczące skarpetki”. Jesteśmy rzetelni w tym co robimy, a wiedza i doświadczenie naszych instruktorów bije innych na głowę. Sprawdź nas. Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie.

Zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacicie gdy będziecie zadowoleni, podejmując decyzję o zapisaniu się na cały kurs. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Katowice.

Śląska Szkoła Tańca Katowice

Współpraca z Teatrem Śląskim

Jako, że działamy na terenie Śląska od 1992 roku, mieliśmy wiele okazji do współpracy z katowickimi instytucjami i firmami. Najlepszym przykładem są „Dni Terpsychory„, które współorganizowaliśmy z Teatrem Śląskim w Katowicach im. Stanisława Wyspiańskiego. Ponieważ na scenie wystąpiło wielu tancerzy z naszej Szkoły Tańca, dlatego w zupełnie wyjątkowy sposób uczciliśmy tę grecką muzę. Kim była Terpsychora? Była grecką muzą tańca i radości z tańca, a „terpsychora” po grecku oznacza „kochająca taniec. Dwa lata z rzędu Teatr Śląski w Katowicach był wypełniony widownią po brzegi. Było to gigantyczne przedstawienie taneczne, z wszelakimi formami tańca oraz rodzajami muzyki tanecznej. Zrobiliśmy to wspólnie z aktorami teatru, więc finalnym owocem musiała być radość z tańca.

Taneczna promocja Coca Cola Poland

Pomimo, że Coca Cola miała wtedy swoją centralę w Gdańsku, zwróciła się właśnie do Śląskiej Szkoły Tańca Katowice. Przygotowaliśmy wspólnie dużą akcję taneczno-promocyjną, która była logistycznie i technicznie fantastyczną przygodą. Dla nas była to także wyjątkowa nauka przygotowywania dużych imprez. Przeprowadziliśmy razem z Coca Colą cały karnawałowy cykl pokazów tańca towarzyskiego. Była także nauka tańca i oczywiście mega nagrody od Coca Coli. Nie mogło także zabraknąć hektolitrów Coca Coli za free. Ponieważ występowały najlepsze pary z naszej Szkoły Tańca, nie mogło zabraknąć naszej instruktorki Mileny z ówczesnym partnerem Krzyśkiem. Nasze wspólne przedsięwzięcie objęło wszystkie największe dyskoteki na Śląsku. Dzięki całej akcji sale Śląskiej Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja, we wszystkich miastach, wypełniły się po brzegi.

Polskie Linie Lotnicze LOT, Supadance oraz Seat Hatlapa czyli Mistrzostwa Śląska w Tańcu Sportowym

Jedną z pierwszych dużych imprez sportowych Szkoły Tańca Katowice, były dwudniowe Mistrzostwa Śląska. Rozegrane w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich na Hali Sportowej Szombierki Bytom. Jako, że na parkiecie, nad ziemią zawieszone były, na specjalnej konstrukcji, dwa najnowsze Seaty, główny sponsor był łatwo rozpoznawalny. To dzięki Seat Hatlapa do dzisiaj mamy własne konstrukcje oświetleniowe, reflektory, statywy i skanery, używane na naszych imprezach. Co ciekawe, Polskie Linie Lotnicze Lotnicze LOT po raz pierwszy w historii, dodały wtedy swoją cegiełkę do imprezy tanecznej. Ufundowali także wspaniałe puchary dla Mistrzów Śląska w każdym stylu tanecznym.

Rozmach przygotowania Mistrzostw Śląska, pozwolił nam przyciągnąć firmę która absolutnie nikomu w świecie tańca nie jest obca. Czyli mega hiper producent najlepszych na świecie butów – Supadance! Wypada nam tu podziękować naszemu latynoamerykańskiemu guru Wojciechowi Przemienieckiemu za rozmowy z właścicielem Supadance. Doceniono nasz wkład, więc jeszcze kilkukrotnie powierzono nam organizację Mistrzostwa Śląska oraz Mistrzostwa Polski Południowej w Bytomiu i Sosnowcu.

Pałac Młodzieży i nasze pierwsze kursy tańca w Katowicach oraz ATA

Nasz pierwszy kontakt z Pałacem Młodzieży w Katowicach miał miejsce podczas finałów Przeglądów Amatorskiej Twórczości Artystycznej. Finały właśnie tu się odbywały, a Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja (wtedy jeszcze ADiK), niejednokrotnie był laureatem. Na marginesie, Dariusz Kurzeja uczęszczał w młodych latach do Pałacu na szermierkę.
We współpracy z Pałacem Młodzieży z Katowic, w sali marmurowej, zorganizowaliśmy pierwsze nasze Kursy Tańca w tym mieście. Dodatkowo szkolenie z Arturem Rynkarem, który, jako że pracował za granicą, dostarczył nam aktualnych wiadomości ze świata tańca na najwyższym poziomie. Ponieważ wtedy nie było łatwo o wiedzę taneczną, każde takie szkolenie całkowicie zmieniało funkcjonowanie naszej Szkoły Tańca Katowice.

Wkrótce potem ruszyły szkolenia dla instruktorów tańca przygotowujące do egzaminów z Techniki Tańca wg. Imperial Society of Teachers od Dancing (Królewskie Towarzystwo Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii).
Także dla Izby Budownictwa w Katowicach, Szkoła Tańca Katowice przygotowała co u nas najlepsze. Czyli warsztaty tańca użytkowego i pokazy tańca.

Występ przed prezydentem RP na Gali Business Center Club – pokaz Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja Katowice

Nasza marka na śląsku jest od 1992 roku wyznacznikiem jakości i rzetelności. Dlatego tancerze z naszej Szkoły Tańca Katowice mieli wyjątkową okazję wystąpienia przed prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim. Poproszono nas o przygotowanie pokazu na Śląskiej Gali Business Center Club, ale występ przed prezydentem był dla nas szokiem. Cała Gala odbyła się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach w skansenie za stadionem śląskim. Jak zazwyczaj przy nowych przedsięwzięciach, było to dla nas kolejne wyjątkowe doświadczenie.

Cała impreza była zamknięta dla osób z zewnątrz, dlatego naszych tancerzy kilkukrotnie sprawdzała ochrona. Byli obecni wyłącznie oficjele zaproszeni na Galę BCC. Po przejściu kilku kordonów bezpieczeństwa, dzieci i młodzież z naszej Szkoły uraczono wspaniałymi poczęstunkami. Na wystawach i prezentacjach zobaczyliśmy niedostępny nigdzie jeszcze sprzęt, samochody, komputery, kamery etc. Aż zapierało dech w piersiach! Była także ścianka wspinaczkowa, więc nasza młodzież miała używanie. Cały nasz występ zaczął się zaraz po koncercie Golec Orkiestra i zyskał olbrzymi aplauz. Zapewne dlatego, że wtedy sportowy taniec towarzyski, w ogóle taniec, nie był tak znany dzięki mediom jak dzisiaj.

Urząd Wojewódzki w Katowicach – Śląska Szkoła Tańca Katowice

Po pierwsze najlepsi choreografowie, z księżycowymi pomysłami. Drugim wyróżniającym elementem było fantastyczne atrium Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, wszędzie dodatkowe oświetlenie, świece i kinkiety. Po trzecie profesjonalny dźwięk, podkreślony przez architekturę głównej i największej sali UW. Wreszcie po czwarte artyści, tancerze, zespoły, goście. To kolejne z bardzo emocjonalnych eventów z tańcem, kulturą. Cała oprawa spowodowała, że powstało przedstawienie na długo zapadające w pamięć każdego, kto miał radość brania w nim udziału.

De Mono – Jose Torres

Powód, wydawałoby się prozaiczny, 25 lat najpopularniejszej wtedy na Śląsku gazety. Natomiast przygotowanie i wykonanie, bez przesady, mogło uświetnić lot Polaka w kosmos. Próby trwały kilka tygodni, a genialny choreograf, zgrał wszystko w jeden awangardowy spektakl. Spektakl światła, tańca, muzyki, efektów, dymów. Spowodował, że wszystko zapierało dech w piersiach nawet występującym artystom, a co dopiero zaproszonym gościom. Ponieważ uczestniczyli tancerze propagujący najróżniejsze formy tańca jak balet, modern jazz, taniec towarzyski, narodowy, widz dotykał historii tańca.

Dla naszych tancerzy występy miedzy De Mono a Jose Torresem, były wtedy przygodą, której mało kto mógł doświadczyć. Na marginesie wspomnieć należy, że dopiero kilkanaście lat później pojawiła się w naszej Szkole Tańca Katowice Salsa Cubana. A stało się to właśnie za sprawą Jose i Izabelli Torres oraz ich wychowanków.

Scenerię holu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach polecamy zobaczyć na żywo. Potem dodać w wyobraźni świece wzdłuż schodów i korytarzy , stroje, dymy, niesamowitą muzykę. To jest to co kochamy robić, dawać ludziom serce, przeżycie, energię. Wszystko zakończyło się wspaniałym balem, a my zyskaliśmy kolejny powód by nadal, jak najlepiej, robić  to co robimy.

Szkoła Tańca Katowice – Potańcówki w Rynku z Urzędem Miasta w Katowicach

Potańcówki w Rynku (pod palmami), które wystartowały w Katowicach w 2016 roku, dotrwały aż do 2019 roku! 2020 wiadomo pandemia, po której wiele rzeczy nie wróciło do normy. Początki katowickich Potańcówek były trudne, dlatego musieliśmy przełamać nasze polskie przywary. Ponieważ w naszym kraju umieć tańczyć to był wtedy blamaż, a już wyjść na Rynek i bawić się gdy inni patrzą? Masakra!

Jak ze wszystkimi wyzwaniami, z tym także daliśmy sobie radę. Wszystko ruszyło z kopyta i z tygodnia na tydzień przybywało chętnych. Przede wszystkim chętnych by nauczyć się nowych tańców, których Szkoła Tańca Katowice naucza około 20 różnych. A także chętnych do wspólnej zabawy w wyjątkowej atmosferze centrum Katowic. Jako, że ludzie przybywali z nawet najdalszych zakątków Śląska, w kolejnym roku Urząd Miasta znowu uruchomił Potańcówki. Tak się bawi Śląska Szkoła Tańca – 2016, 2017, 2018 i 2019.

Potańcówki w katowickim Rynku – kubański piątek – „Walc na 100 pa’r”

Bez względu na swoje umiejętności, każdy mógł się nauczyć nowego tańca, bawiąc się tańcem co piątek. Natomiast, gdy ogłosiliśmy kubański piątek i zjechali się nasi Salseros ze wszystkich naszych miast, ledwo się zmieściliśmy w Ruedzie de Casino. Podobnie gdy ogłosiliśmy wspólnego „Walca w Rynku” i dotarły nasze pary nawet z Mikołowa i Tarnowskich Gór!

Polskie

Schemat był prosty, więc stali bywalcy Potańcówek szybko się wdrażali. Co piątek, przed każdą zabawą taneczną na świeżym powietrzu, instruktorzy tańca z katowickiej Śląskiej Szkoły Tańca przez godzinę uczyli kroków podstawowych jakiegoś tańca. Bardzo pomagało to , że pod okiem instruktorów mogli go potem poćwiczyć. Co tydzień można było poznać inny taniec, a jak pisaliśmy jest ich u nas zatrzęsienie. Samba, Kizomba, Walc, Chacha, Rock and Roll, Tango Argentino, Mambo, Discofox, Salsa, Foxtrot, Bachata, Rumba, Quickstep, Jive amerykański… Naprawdę było ciekawie, rozwojowo i niezmiernie wesoło. Szkoła Tańca Katowice ma instruktorów, prawdziwych pasjonatów, którzy zaczynali tańczyć u nas. niektórzy nawet w wieku 6 lat (Mila pozdrowienia).

Potańcówki współorganizowaliśmy z Przystankiem Śniadanie oraz Urzędem Miasta Katowice i pięknie im za zaufanie dziękujemy, polecając się równocześnie na przyszłość.

Szkoła Tańca Katowice – rzetelnie uczymy tańca już od 1992 roku

Uczymy we wszystkich naszych miastach, krzewiąc kulturę tańca, radość z tańca i wreszcie kulturę bycia. Bo gdy potrafisz tańczyć, wsłuchać się w muzykę, Twoje życie staje pełniejsze, dając nierzadko wiele wyjątkowych doznań. Dla nas taniec to samo życie, stąd nasze, ponad ćwierćwieczne już motto „…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…„.

Pomimo zalewu różnej jakości „szkół tańca”, kursów on-line, zniżkowych kart i promocji, nadal jesteśmy dla Was.  Właśnie dla Was, od 1992 roku, robimy swoje, spokojnie, rzetelnie i na niezmiennym, najwyższym możliwym poziomie.

Każdego staramy się rozgryźć i nigdy nie ma dla nas „beznadziejnych przypadków”. Jeżeli ktoś Ci tak powiedział i poddałeś się w kwestii tańca, przyjdź do nas. Wyciśniemy Cię jak cytrynę, a nasze doświadczenie zagwarantuje Ci taneczny rozwój. Taneczna pasja, którą mają wszyscy nasi instruktorzy, pozwoli Ci na nowo spojrzeć na taniec i zarazić Cię baccillus tancensis. Bez względu na Twoje umiejętności i Twoje zdanie o swoich tanecznych umiejętnościach, razem damy radę!

Zgromadzona wiedza pozwala nam dzisiaj na sędziowanie solistów, par i zespołów innych szkół tańca

Po dwuletnim studium, obroniliśmy Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, o kierunku taniec. Osiągnięcia nasze i naszych wychowanków pozwoliły nam uzyskać I Kategorię Instruktorską Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. Obecnie jesteśmy jedyną szkoła tańca na Śląsku posiadającą Dyplom Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (Imperial Society of Teachers of Dancing). W Śląskiej Szkole Tańca Katowice, pracuje obecnie 6 sędziów tańca, w tym 4 sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz oczywiście Dariusz Kurzeja.

Dariusz Kurzeja, to Sędzia World Dance Sport Federation (WDSF), World Dance Council (WDC), Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Dlatego nasze kwalifikacje umożliwiają nam sędziowanie przeglądów tańca, festiwali i turniejów tańca. We czwórkę oceniamy Taniec Sportowy, Salsę, Hip hop, Mambo, Elecric Boogie, Disco Dance i Show Dance. Od zwykłych regionalnych przeglądów do Mistrzostw Polski w tych tańcach włącznie.

Mistrzowskie sportowe pary taneczne klasy A i S – nasi wychowankowie

Szkoła Tańca Katowice, nie tylko zaczęła odnosić sukcesy, ale też jako Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja zaczęła promieniować na inne miasta. W Bytomiu powstał nasz pierwszy Klub Tańca Sportowego „ADiK„. Pierwsze duże sukcesy naszych, świeżo upieczonych, wychowanków nadeszły już po roku działalności klubu.  Było to 1 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego uzyskane przez Mirosława Rybę i Barbarę Myszur  oraz 3 miejsce w tej samej klasie Marcina Delewskiego i Bożeny Jurczak.

Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca Katowice”

Obecnie „ADiK” to już stowarzyszenie kultury fizycznej Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”. Niemniej jednak już jako ADiK miała na swoim koncie kilkadziesiąt par klas E do S. Pierwszą klasę mistrzowską w tańcu sportowym, klasę „A” w tańcach latynoamerykańskich, zdobyła dla naszej szkoły para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska. Wkrótce potem wspólnie wywalczyli klasę „A” także w tańcach standardowych.

Oczywiście za ich przykładem zaraz poszli następni, jak Aleksandra Leszczyńska i Piotrek Szewczyk. Pierwsza nasza B-klasa w 14-15 latkach to także nasza pierwsza klasa międzynarodowa „S” czyli para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth). Także i oni mieli swoich następców w klasie, jak Szymon i Kinga czy Tomek z Agatą.

German Open – United Kingdom Open Championships

Pierwsze sukcesy zagraniczne należały do naszego Tomka Wężykowskiego i Patrycji Wasilewskiej w Stuttgarcie na German Open Championships. Tomek jeszcze potem tańczył na United Kingdom Open Championships z Agatą Szwedą (Quickstep film poniżej). Obecnie Tomek z nową partnerka tańczy w Londynie reprezentując DansWay Studio. Ostatnią z par, które poprzez klasę mistrzowską „A” dotarły do klasy „S”, jest nadal tańcząca z sukcesami para. są to Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016).

Szymon z Kingą poznali się w naszej Szkole, pobrali się i obecnie tanecznym krokiem przemierzają wspólny świat. Zaczynają trenować już swoje pary. Wiele jest par małżeńskich, które poznały się w naszej Szkole Tańca. Mirek i Bożena, Irek i Sylwia, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Krzysiek i Magda, Adam i Ania, Jurek i Alicja… Część z tych par nadal trenuje w Szkole Tańca Katowice i reprezentuje nas na turniejach tańca sportowego w kategoriach seniorskich. Jak, Joanna i Robert Curyłło  w kategorii Senior 1 (pow.30 lat), czy Joachim i Jola Bednorz, którzy z sukcesami startowali w kategorii Senior 3 (pow. 50 lat). Wygrywając Puchar Wieczystego w swojej kategorii..

Nasza szkoła tańca to nie tylko sport taneczny – to ludzie

Zwykłe Kursy Tańca Towarzyskiego, dla przecietnego Kowalskiego prowadziliśmy od zamego poczatku. Ponieważ w 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, od tego roku zaczęła się nasza przygoda z zajęciami dla dorosłych. Kluby Tańca to już technika i choreografie na wyższym poziomie tańca, czyli tylko dla zapaleńców. W naszym pierwszym Klubie trenowało wtedy taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner). Dzisiaj mamy takie Kluby Tańca dla Dorosłych we wszystkich naszych miastach. Dlatego właśnie na sportowe obozy taneczne z nami, wyjeżdżają nie tylko dzieci i młodzież, lecz także, a może przede wszystkim dorośli.

Bellydance – Nesajem i Naja

Nasza wychowanka Dominika Szeja, znana obecnie bardziej jako Nesajem, zgłębiła tajniki tańca brzucha – Belly Dance. Już po kilku latach prowadzenia zajęć w naszej szkole, pojechała wraz z dziewczynami z jej grupy do Londynu zatańczyć w bollywoodzkim filmie. Ma na swoim koncie sukcesy na wielu festiwalach tańca brzucha, a naszą najlepsza grupę tańca brzucha Anwar możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Salsa Cubana nana nana

Aneta i Darek z naszej szkoły zarazili Salsą Cubana całe rzesze ślązaków. Mamy już kursy Salsy w pięciu miastach oraz trzy Kluby Salsy Cubana. Oczywiście, tak jak w tańcu towarzyskim, na zajęciach klubowych tańczymy trudniejsze choreografie i figury, które pozyskujemy szkoląc sie u najlepszych tancerzy Salsy na świecie.

W klubie wprowadzamy elementy afrokubańskich tańców, Reggaeton, Rumbę Guaguanco a nawet Palo. Bawimy się Ruedą de Casino, wyjeżdżamy na warsztaty taneczne, organizujemy salsoteki i zabawy dla naszych salseros. Tańczyliśmy na scenie z takimi kubańskimi artystami jak Alfredo Garcia, Wilmer i Maria, czy Alberto Valdes i Andria Panagi.

To instruktorzy naszej szkoły tańczyli Kizombę, gdy jeszcze nikt na Śląsku nie wiedział jak ją ugryźć. Dzisiaj oprócz kursów Bachaty i Kizomby mamy także klub rozszerzający umiejętności w tych właśnie tańcach. Dwukrotnie tańczyliśmy na scenie z prekursorami Bachaty dominikańskiej Jorge Burgos (Ataca) i Tanja Kensinger (La Alemana) z USA.

Reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwch Świata Hip Hop i Electric Boogie

Nasi tancerze kilkukrotnie byli w finale Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie. Była to nasza mini formacja Erka, nasi soliści Agnieszka i Darek oraz duet. W półfinałach znalazła się grupa Destruction oraz nasz duet dziewczęcy. Dwukrotnie reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010 roku. Także u nas trenowała Barbara Hartman – You Can Dance Paryż. Obecnie Szkoła Tańca Katowice stale się rozwija, rozszerza ofertę programową oraz swój zasięg na inne miasta.

Robimy to ro robimy, zawsze najlepiej jak potrafimy. Dla nas lepiej czegoś nie zrobić niż chałturzyć. I tak jest od 1992 roku. I tak zostanie!

Komentarze
0

Zostaw komentarz