Szkoła Tańca Kurs Tańca Towarzyskiego

Szkoła Tańca – Nowy Kurs Tańca Towarzyskiego Listopad 2021

Autor 0

Kurs Tańca Towarzyskiego, to w naszej Szkole Tańca obecnie 14 tańców. W tym aż 5 latynoamerykańskich. Gdy lato przeminie, z nami możesz dalej pozostać w gorących klimatach. Wiosną możesz odrodzić się w tańcu, nieważna pora czy miejsce. Z nami zacznij bawić się i uczyć poznając tajniki tańca towarzyskiego. Kubańskie Cha Cha, Rumba, brazylijska Samba, Rock and Roll, Tango, Walc… i wiele innych.

Wszystkie te tańce dla Ciebie, by każda impreza z muzyką taneczną była dla Ciebie prawdziwą frajdą. Zmobilizuj się i przyjdź do nas, a my krok za krokiem, pokażemy Ci ile radości możesz mieć we wspólnym poruszaniu się, w rytmie znanych utworów. Dodatkowo na naszych, imprezach, balach przebierańców, obozach tanecznych oraz oczywiście podczas zajęć poznasz wielu fajnych ludzi, może przyjaciół, może spotkasz tę jedyną, tego jedynego, bo taniec od wieków łączył ludzi i nadal spełnia tę rolę. Nie odkładaj życia na potem!

Prowadzimy dla Ciebie Kursy Tańca Towarzyskiego w Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie GórniczejKatowicach, Piekarach ŚląskichMikołowie, SosnowcuTarnowskich Górach i Tychach. Jeżeli tylko wiesz, która to lewa, a która prawa noga to w naszej Szkole możesz zostać ‘lwem parkietu”

Na filmach obok możesz zobaczyć naszych wychowanków Szymona i Kingę w Walcu (para 79), Tomka i Agatę w Tango (para 115), Achima i Jolę, naszych kursantów, którzy postanowili tańczyć sportowo (para nr 91) oraz relację z Balu z okazji 25-lecia Śląskiej Szkoły Tańca.

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj. Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Specjalnie na potrzeby zajęć oferujemy duże sale z prawdziwym parkietem, ponieważ wszystkie sale balowe, domy weselne, sale imprez w hotelach są zawsze z prawdziwym parkietem. Wielkość naszych sal (ok.200 – 300 m2) pozwala Wam doskonale widzieć instruktorów prowadzących, a co najważniejsze prowadzący zajęcia świetnie widzą Was, co pozwala im natychmiast korygować to co w Waszym tańcu nie zadziała od razu. Na wszystkich naszych salach zawsze obowiązuje zmienne obuwie. U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i “promocji” typu “zapłać za 10 zajęć, 11 gratis” 🙂

Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli będziesz zadowolony. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć : 

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia. Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca, Salsy Cubana, lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe będziecie płacić połowę ! Dotyczy to oczywiście stylu tanecznego, którego kurs ukończyliście.
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Tylko u nas klubowicze mają wszystkie Kursy Tańca Towarzyskiego za darmo.
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

Na Światowy Program Tańca, z którego korzystamy w nauczaniu, składają się między innymi :      

Tańce standardowe :

Walc angielski

Tango argentyńskie,

Walc wiedeński

Foxtrot

Quickstep

 

Tańce Latynoamerykańskie :

Samba brazylijska

Cha-cha-cha kubańska

Rumba kubańska

Paso Doble hiszpańskie

Jive amerykański

 

dodatkowe tańce, których Cię nauczymy to Stomp, Rhythm and Blues, Disco parami, Mambo, Rock and Roll… Na życzenie nauczymy także Salsy, Bachaty, Kizomby, Poloneza, Tanga Argentino, Krakowiaka, a nawet Mazura . . .

 

Nasza Szkoła organizuje Kursy Tańca na terenie całego Śląska. Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę – 60 minut. Jeden stopień trwa osiem tygodni, lub pięć dni – od poniedziałku do piątku na Wakacyjnych Intensywnych Kursach Tańca, gdzie zajęcia są 90-cio minutowe.
Dodatkowo dla osób, które z powodu pracy nie mogą uczestniczyć w zajęciach naszej Szkoły w tygodniu, proponujemy Weekendowe Kursy Tańca, które odbywają się w Piekarach Śląskich i Mikołowie w niedziele.

 

Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Tańca i po ukończeniu danego stopnia uczestnicy sami decydują czy kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością i nie ma obowiązku kontynuacji nauki na wyższych stopniach. Na każdym wyższym stopniu oprócz nowych figur tanecznych do tańców, które już znamy, poznajemy jeszcze nowe tańce. Zaczynamy bardzo spokojnie, od ośmiu tańców na I stopniu, do 14 tańców w sumie na wszystkich stopniach.

 

Zajęcia na Intensywnych Wakacyjnych Kursach Tańca odbywają się codziennie 90 minut i jeden stopień kursu tańca realizowany jest w tydzień ( od poniedziałku do piątku ). Najczęściej w wakacje realizujemy stopnie I – III, a na kontynuację stopni IV do VI zapraszamy po wakacjach, na zajęcia odbywające się raz w tygodniu.

Warto zapamiętać, że Kursy Tańca powtarzają się cyklicznie od 1992 roku i startują zawsze w określonej porze roku. Generalnie zapraszamy do nas jesienią i wiosną. Zimą i latem organizujemy Kursy tylko w niektórych miastach. Jest to związane z tym, że co roku realizujemy pełny program wszystkich sześciu stopni Kursu Tańca, nie ma więc możliwości by jakiekolwiek osoby spoza naszej Szkoły dochodziły w trakcie kursu. Dodatkowo prawie co kwartał startują Weekendowe Kursy Tańca w Bytomiu i Mikołowie. Jeżeli interesujący Was stopień już się zaczął to proszę zobaczyć kiedy zaczyna się w innym najbliższym okresie – Grafik na naszej stronie.


Gwarantujemy Ci stały rozwój taneczny !!! Realizujemy Światowy Program Tańca – 14 tańców. Systematycznie będziemy podwyższać Twoje umiejętności zaczynając od Kursów Tańca stopni I-VI poprzez Kluby Taneczne dla Dorosłych, aż do Klubu Tańca Sportowego. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie lub po prostu nauczysz się dobrze tańczyć, w Szkole o najwyższych na Śląsku kwalifikacjach i największym, bo ponad 24-letnim, doświadczeniu.

Tylko u nas możesz kontynuować naukę również po Kursach Tańca. W Klubach Tanecznych dla Dorosłych we wszystkich miastach lub w Klubie Tańca Sportowego w Bytomiu. Masz możliwość startowania w turniejach tańca Hobby, tak jak nasi absolwenci Kursów Tańca w kategoriach 19-24, 25-34,35-44,45-54 i powyżej 55 lat. Masz możliwość brania udziału we wszelkich imprezach i zabawach tanecznych naszej Szkoły. Możesz szaleć z nami w górach na Sylwestra, trenować kilka godzin dziennie na Sportowych Obozach Tanecznych, brać udział w szkoleniach specjalnych oraz pokazach tańca, czy wreszcie uczestniczyć w najważniejszych imprezach tanecznych takich jak Pokaz Mistrzów Świata w Kopalni Soli w Wieliczce czy organizowane przez nas Mistrzostwa Polski Południowej w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich (2007 i 2013) lub Mistrzostwa i Puchar Śląska w Tańcu Towarzyskim (od Bytomia 1994 zaczynając – sponsorzy PLL LOT, Seat Hatlapa i SUPADANCE Polska).

Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca !

Komentarze
0

Zostaw komentarz