Szkoła Tańca Kurs Tańca Towarzyskiego

Kurs Tańca Towarzyskiego wrzesień 2024

Autor 0

Kurs Tańca Towarzyskiego dla Ciebie

Kurs Tańca Towarzyskiego w Śląskiej Szkole Tańca to obecnie 14 tańców. W tym aż 6 latynoamerykańskich, więc gdy lato przeminie, właśnie z nami możesz dalej pozostać w gorących letnich klimatach. Za to wiosną możesz odrodzić się w tańcu razem z całą przyrodą. Zacznij już teraz z nami bawić się i uczyć, poznając tajniki tańca towarzyskiego. Kubańskie Cha Cha, brazylijska Samba, Rock and Roll, Discofox, Tango, MamboWalc… Wszystkie te tańce przygotowaliśmy dla Ciebie. By każda impreza z muzyką była dla Ciebie taneczną frajdą. Zmobilizuj się i przyjdź do nas, a my krok za krokiem, pokażemy Ci ile radości możesz mieć we wspólnym tańczeniu.

Kurs Tańca Towarzyskiego to 9 miasta i Światowy Program Tańca

Prowadzimy dla Ciebie Kurs Tańca Towarzyskiego w Katowicach oraz w 8 innych miastach Śląska. Na naszych zajęciach, imprezach, balach, pokazach, obozach tanecznych, etc…. poznasz wielu fajnych i radosnych ludzi. Może nowych przyjaciół… a może spotkasz tę jedyną, tego jedynego! Taniec od wieków łączył ludzi i nadal doskonale wypełnia tę rolę. Nie odkładaj życia na potem! Jeżeli tylko wiesz, która to lewa, a która prawa noga to w naszej Szkole zrobimy wszystko by taniec był dla ciebie jak poranna kawa czy herbata, naturalny, orzeźwiający i pozytywny.

Jedyna na Śląsku szkoła z dyplomem Imperial Society of Teachers of Dancing

Na filmach możesz zobaczyć naszych wychowanków Szymona i Kingę w Walcu (para 79). Tomka i Agatę w Tango (para 115), Achima i Jolę, naszych kursantów, którzy postanowili tańczyć sportowo jako seniorzy (para nr 91) oraz relację z Balu z okazji 25-lecia Śląskiej Szkoły Tańca.

Zapraszamy na kursy:

Jeżeli nie ma tu interesującego Cię Kursu Tańca Towarzyskiego zadzwoń do nas i zapytaj o najbliższe planowane kursy organizowane w Twoim mieście. Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj.

Tel. +48 516 049 049

 • KURS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ

  Czyli zestaw informacji na temat Kursów Tańca Towarzyskiego w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja. Część informacji to po prostu odpowiedzi na pytania naszych dotychczasowych kursantów. Niektóre z nich to informacje czysto techniczne. Czyli co, jak, gdzie i dlaczego lewa noga okazała się prawą? Natomiast część wynika z naszego wieloletniego doświadczenia.

 • ZAPISY NA KURS TAŃCA

  W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszych zapisów na kurs

  U nas nie ma także wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów na rok  i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, 11 dostaniesz gratis i jeszcze dostaniesz gumowego kota do kształtowania szczęki” 🙂

  Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz dopiero jeżeli Cię zadowolimy i zapiszesz się na cały pierwszy miesiąc kursu. Tak naprawdę każdego miesiąca to Ty decydujesz czy chcesz z nami pozostać. Nie trzymają Cie żadne umowy i nadpłaty. To działa tak od 1992 roku i jak widzisz zadowalanie naszych klientów dobrze nam wychodzi, bo do dzisiaj istniejemy i jesteśmy najlepsi (wpisz w Google najlepsza szkoła tańca na Śląsku). Natomiast zasady, jakość i rzetelność pozostały. To dotyczy wszystkich kursów i form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja

 • DLA KOGO KURS TAŃCA

  kursy tańca towarzyskiego w naszej szkole tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej oraz osób dorosłych

  Zatem, poza dolną granicą wieku nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Tańczyć może każdy. Rzadkie są sytuacje, gdy w naszych Kursach Tańca Towarzyskiego biorą udział bardzo młode osoby, ale nie jest to wykluczone. Jednakże zdecydowana większość uczestników naszych zajęć tanecznych to osoby dorosłe. Co do górnej granicy to naszą rekordową parą było małżeństwo 75-latków z Sosnowca. Dzielnie ukończyli całe trzy stopnie naszego kursu. Mamy też pary seniorskie, które uczestniczą w turniejach tańca sportowego w kategoriach od 30 do 55 lat.

  nie ma potrzeby przychodzenia parami – Możesz przyjść zarówno solo jak i w parze

  Już na pierwszych zajęciach zobaczysz jak działa nasz system nauczania. Ponieważ przychodzi sporo solistów i solistek, nie musisz na siłę szukać pary. Oczywiście kompletne pary, czyli przyjaciele, narzeczeni, czy małżeństwa, mają małą przewagę. Po prostu łatwiej im potem w domu coś sobie powtórzyć. Jednakże na naszym Kursie Tańca nie ma to żadnego znaczenia czy jesteś w parze czy bez.

 • SYSTEM ZNIŻEK OD 1992 ROKU

  Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca. dla wszystkich uczestników naszych zajęć : 

  • 20 % zniżki gdy chcesz powtórzyć dany stopień Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu dowolnego stopnia po zdanym już egzaminie VI stopnia. Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca, Salsy Cubana, lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe będziesz płacić połowę ! Dotyczy to oczywiście stylu tanecznego, którego kurs masz ukończony.
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Tylko u nas masz możliwość by tańczyć prawie cały tydzień bo nawet w niedziele mamy zajęcia. Wszystkie Kursy Tańca Towarzyskiego, jako członek KTD, będziesz mieć darmo.
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego czyli uczestników turniejów tańca sportowego

  Jeżeli bawi Cię taniec i dostrzegasz jego zalety kondycyjno-ruchowe, dodatkowo jesteś fajną wesołą osobą to u nas możesz spełnić się w tańcu.

 • MIASTA Z KURSAMI

  Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja prowadzi Kursy Tańca Towarzyskiego od 1992 roku. Aktualnie naszą naukę tańca towarzyskiego znajdziesz w :

  Bytomiu

  Chorzowie

  Dąbrowie Górniczej

  Katowicach

  Mikołowie

  Piekarach Śląskich

  Sosnowcu

  Tarnowskich Górach

  Tychach

 • WARUNKI KURSU

  Zawsze obowiązuje obuwie na zmianę

  Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja oferuje Ci wyłącznie przestronne sale ok. 200-300 metrów kwadratowych. Pozwala Wam to doskonale widzieć instruktorów prowadzących, a co najważniejsze prowadzący zajęcia świetnie widzą Was. Co z kolei im pozwala, natychmiast korygować to, co w Waszym tańcu nie zadziała od razu. Najczęściej są to sale w szkołach, domach kultury i ośrodkach sportowych. Dodatkowo wszystkie sale wyposażane są w parkiet, co jest bardzo pomocne przy nauce tańca. Wszystkie sale balowe, domy weselne, sale imprez w hotelach są zawsze z prawdziwym parkietem. Dlatego właśnie, ważne dla Ciebie jest by wyposażyć się w obuwie na zmianę. Sprawdzamy je na każdych zajęciach, jedne buty masz w ręce, drugie na nogach – wtedy i wyłącznie wtedy wchodzisz na salę.

  szatnie są zamykane. cenne rzeczy zabieramy ze sobą na salę

  Nie ma więc problemu z przebraniem się i pozostawieniem swoich rzeczy. Niemniej jednak, zawsze zalecamy by telefony komórkowe, torebki z dokumentami czy komputery, zabrać ze soba na salę. Masz wtedy cenne rzeczy na widoku. Ważne jest też dla Ciebie by po zajęciach spokojnie wszystko spakować i dwa razy sprawdzić. Ogromna jest ilość rzeczy, którą  pozostawiają w szatni uczestnicy naszych tanecznych zajęć. Od swetrów, butów, kurtek poprzez spodnie, koszule, telefony, komputery, smartwatche do futer 😉 Gdy czegoś zapomnisz, zawsze zadzwoń i zapytaj, bo bardzo często Twoja zguba trafia do nas i jeździ pół roku z nami samochodem.

  toalety są w szatniach lub bezpośrednio przy sali

  Przed i po zajęciach możesz się odświeżyć, a co ważne w ostatnich czasach, umyć dobrze ręce. Co szczególnie zalecamy dopóki trwa całe pandemiczne zamieszanie.

 • SZEŚĆ STOPNI KURSU TAŃCA

  schemat kursu tańca towarzyskiego 

  Nasze standardowe zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę zegarową – 60 minut. Już od pierwszych zajęć dzień i godzina zajęć pozostają niezmienne, aż do ukończenia całego kursu. Czyli przez wszystkie sześć stopni, rok nauki, uczęszczasz w ten sam dzień i na tą samą godzinę. Jeden stopień Kursu Tańca Towarzyskiego trwa osiem tygodni, dwa miesiące i co miesiąc Ty decydujesz o kontynuacji nauki tańca.

  Jednakże mamy też intensywne kursy, na których zajęcia odbywają się codziennie. Od poniedziałku do piątku. Trwają wtedy 90 minut i godzina zajęć pozostaje bez zmian przez wszystkie stopnie realizowane w ramach tego kursu. Najczęściej są to kursy zlecone przez firmy.

  sześć stopniu zaawansowania

  Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Tańca i po ukończeniu danego stopnia uczestnik sam decyduje czy kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością i nie ma obowiązku kontynuacji nauki na wyższych stopniach. Na ostatnich zajęciach danego stopnia zawsze dowiesz się co nowego poznasz na następnym stopniu. Każdy kolejny stopień to wyższy poziom zaawansowania. Czyli na początku będą pojawiały się nowe tańce. Natomiast do tańców, które już znasz będą dochodziły nowe figury, technika tańca, prowadzenie, a czasem nowe rytmy. Zaczynamy bardzo spokojnie, od ośmiu tańców na I stopniu, do 14 tańców w sumie na wszystkich sześciu stopniach.

  nowe kursy tańca zawsze wiosną i jesienią od 1992 roku

  Warto zapamiętać, że Kursy Tańca powtarzają się cyklicznie od 1992 roku i startują zawsze w określonej porze roku. Generalnie zapraszamy do nas jesienią i wiosną. Zimą i latem organizujemy Kursy tylko w niektórych miastach. Jest to związane z tym, że co roku realizujemy pełny program wszystkich sześciu stopni Kursu Tańca, nie ma więc możliwości by jakiekolwiek osoby spoza naszej Szkoły Tańca dochodziły w trakcie trwania kursu. Dodatkowo prawie co kwartał startują Weekendowe Kursy Tańca w Piekarach Śląskich i Mikołowie. Jeżeli interesujący Was stopień już się zaczął to proszę zobaczyć kiedy zaczyna się w innym najbliższym okresie – Grafik na naszej stronie.

 • ŚWIATOWY PROGRAM TAŃCA

  czyli zestaw tańców, które poznasz na naszym kursie tańca towarzyskiego

  World Dance Program, to bardzo ambitna nazwa, ale bardzo proste wyjaśnienie o co chodzi. Jest to nic innego, jak zestaw wybranych tańców, które są dokładnie tak samo nauczane na całym świecie. Generalnie jest ich dziesięć wg Imperial Society of Teachers of Dancing, czyli Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii. Zatem poznacie w naszej Szkole pięć tańców standardowych. Jak Walc angielski, Tango, Walc wiedeński, Foxtrot, Quickstep. Do nich dodamy pięć tańców latynoamerykańskich. Takich jak Samba brazylijska, kubańska Rumba i Cha cha, amerykański Jive oraz (w Klubie Tańca dla Dorosłych) hiszpańskie Paso Doble. Jednakże, nasza Szkoła Tańca, która od 1996 roku jest zrzeszona w ISTD, miała możliwość poszerzenia programu nauczania. Dlatego też, w naszym programie kursu spotkasz kilka innych, bardzo popularnych i sprawdzających się na zabawach, tańców. Będą to Stomp, Rhythm and Blues, gorące Mambo (film Dirty Dancing), wystrzałowy Rock and Roll i wreszcie Discofox czyli dyskoteka w parze.

  najwyższy standard nauczania – Imperial Society of Teachers of Dancing

  To właśnie ISTD opublikowało książki techniczne opisujące w najmniejszych szczegółach tych dziesięć tańców. Właśnie one stały się biblią, każdego nauczyciela i instruktora tańca oraz sędziego tańca sportowego na całym świecie. Oczywiście obok białych kruków wydanych m.in. przez Waltera Lairda, Alexa Moore’a, Guy’a Howarda czy wreszcie sir Harry’ego Smith’a Hampshire’a, które wszystkie znajdują się w bibliotece naszej Szkoły. Jako, że Wielka Brytania skolonizowała spory kawałek świata, bardzo szybko brytyjskie standardy dotyczące tańców salonowych (Ballroom Dancing) stały się światowymi. Zatem już dziś zapraszamy Cię do poznania Światowego Programu Tańca. Z nami będziesz brylować w tańcu nie tylko w Polsce, ale i na całym cywilizowanym świecie.

  Jesteśmy zawodowymi nauczycielami tańca – nauczymy Cię wszystkiego

  Dlatego też, nie ograniczamy się do Światowego Programu Tańca. Znamy wiele innych technik tanecznych. Jak technika klasyczna (balet), modern jazz, technika wolna. Jak współczesne techniki street dance’owe, popping, locking, house, wacking, funky jazz nawet vogue. Znamy tańce historyczne i wszystkie polskie tańce narodowe. Znamy anatomię, od lat analizujemy przebieg ruchu, równowagę w tańcu. Śledzimy na bieżąco zmiany możliwości ludzkiego ciała, zmiany w prowadzeniu w parze czy partnerowaniu w duecie… Nauczymy Cie Salsy, tańców afrokubańskich, Merengue, Bachaty, Kizomby… Na Twoje życzenie nauczymy Cię nawet Kujawiaka, Oberka czy Mazura! Niedawno przygotowywaliśmy taniec Greka Zorby na pierwszy taniec weselny.

  …bo my żyjemy tańcem, uczymy tańca i zapraszamy do tańca !

 • ROZWÓJ TANECZNY DLA CIEBIE

  Gwarantujemy Ci stały rozwój w tańcu towarzyskim !!!

  Oprócz tego, że realizujemy Światowy Program Tańca, na szkoleniach z najlepszymi na świecie (zobacz Taniec Towarzyski Nasi Konsultanci), regularnie pozyskujemy najnowszą wiedzę techniczną w tańcu. Dlatego też, także i Ty będziesz mieć możliwość rozwoju tanecznego w oparciu o najaktualniejszą wiedzę. Systematycznie będziemy podwyższać Twoje umiejętności. Zaczynając od Kursów Tańca stopni I-VI. Poprzez treningi taneczne w Klubach Tańca dla Dorosłych, a będziesz mieć możliwość trenowania tańca, we wszystkich naszych miastach… aż do Klubu Tańca Sportowego. Właśnie on pozwoli Ci startować na turniejach tańca sportowego, jeżeli będziesz mieć żyłkę do sportowej rywalizacji.

  Od wielu lat nasze pary po kursach tańca towarzyskiego startują z sukcesami w kategoriach seniorskich czyli 25-35 lat, 35-45 lat oraz powyżej 55 lat. Mamy wśród par seniorskich dwukrotnych finalistów Pucharu Wieczystego oraz Wicemistrzów Polski Południowej. Tak czy siak, bez względu na to co przyjdzie Ci do głowy, na pewno znajdziesz coś dla siebie lub po prostu nauczysz się bardzo dobrze tańczyć. Tańczyć w Szkole o najwyższych na Śląsku kwalifikacjach i największym, bo ponad 30-letnim, doświadczeniu.

  Umożliwiamy ci trenowanie tańca towarzyskiego na szkolnych imprezach

  Od samego początku istnienia Śląskiej Szkoły Tańca, dość regularnie staramy się organizować imprezy taneczne. By nie spotkały nas dziwne niespodzianki prawie wszystkie nasze imprezy są zamknięte dla osób spoza szkoły. Są one przeznaczone wyłącznie dla uczestników naszych zajęć. Andrzejki, bale przebierańców, czasem Sylwester, bale rocznicowe, są to wszystko imprezy, których cechą wspólną jest granie standardów tanecznych. Właśnie to, umożliwi Ci poćwiczenie kroków oraz spróbowanie już zdobytych umiejętności w „ogniu walki” czyli na tanecznym parkiecie przy stricte tanecznej muzyce. Zapewnimy Ci przestronne sale, zawsze z parkietem. Mamy własne nagłośnienie, oświetlenie i efekty (skanery, lasery i dymy), pozwalające nam przygotować imprezę nawet na hali sportowej. Mamy też zawsze tłum wesołych i sympatycznych absolwentów szkoły, z którymi napewno będziesz się dobrze bawić.

  Dodatkowo udaje nam się przy współpracy z władzami miast, w których mamy zajęcia, organizować plenerowe imprezy jak „Walc na sto par” w Bytomiu i Katowicach, od kilku lat „Potańcówki w Rynku” w Katowicach, „Korowód Samby” na karnawał w Bytomiu, Jungle Party w Tarnowskich Górach… Organizowaliśmy także kilkukrotnie Mistrzostwa Śląska w Sportowym Tańcu Towarzyskim w Bytomiu, Grand Prix Śląska „Pierwszy Krok” dla dzieci zaczynających karierę sportową oraz Mistrzostwa Polski Południowej w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, w Bytomiu i Sosnowcu, Festiwal Śląskiej Szkoły Tańca w Bytomiu, Bytomskie Spotkania Taneczne w Hali 'Na Skarpie”… Jednakże tu już tylko raczej można popatrzeć. Aczkolwiek na Mistrzostwach Polski, w przerwach turnieju, wpuściliśmy widzów na parkiet i była świetna zabawa.

  Sportowe obozy taneczne – taniec towarzyski

  Zarówno pary tańczące na turniejach tańca, jak i pary hobbystyczne z Klubów Tańca dla Dorosłych, każdego roku mają możliwość „przykręcenia śruby” na obozie tanecznym. Najczęściej jest to, w zależności od poziomu zaawansowania, tygodniowy wyjazd od niedzieli do niedzieli. Ilość zajęć tanecznych dla każdej grupy zaawansowania to 5 godzin zegarowych dziennie. Zatem taki taneczny obóz sportowy, dla hobbystów jest równoważny z kilkoma miesiącami treningu stacjonarnego. Codziennie są rozgrzewki i wieczorny Practise. Co najważniejsze odpada wyżywienie, praca i tysiące problemów dnia codziennego, jest tylko taniec i weseli roztańczeni ludzie. Jeździmy przede wszystkim w miejsca, które zapewniają nam odpowiednie warunki treningowe.

  Byliśmy już w Istebnej (codzienne inhalacje, górki szlak, basen i sauenka), Iwoniczu Zdroju („zakładowa” wycieczka nad Solinę), Białym Dunajcu (zdobyliśmy Kasprowy Wierch 1791 i Świnicę 2291), Olsztynie (ognisko z Mistrzami Polski, Anną Romankiewicz, Wojciechem Przemienieckim i Władysławem Ciokiem), Węgierskiej Górce (wyprawy na termy na Słowację, Góra Żar i przebieżki do Marcina, kociołek na rancho u Marcina, koncerty Perfect i Lady Pank) , Międzyświeciu (wygraliśmy w piłkę z tubylcami), Prudniku (jaskinie, Praga i kanały pod basenem), Ostrowcu Świętokrzyskim (wiedźmy z Łysej Góry i Święty Krzyż), Głuchołazach (pełne zaćmienie słońca na Kopie Biskupiej)…

  i cały czas odkrywamy co jeszcze możemy w tańcu, dla tańca lub samym tańcem zrobić, bo my żyjemy tańcem!

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj.

Komentarze
0

Zostaw komentarz