Wieczysty 2023 – Kraków – Największy Festiwal Tańca w Polsce – wybierz się do Krakowa

Autor 0

Wieczysty, czyli turniej tańca towarzyskiego „O puchar profesora Mariana Wieczystego” to największa, a zarazem najstarsza impreza taneczna w Polsce. Odbywa się każdego roku, by uczcić pamięć mistrza i znawcy tańca towarzyskiego, profesora Mariana Wieczystego (1902–1986). Znakomitego pedagoga i założyciela pierwszego w Polsce klubu tanecznego przy Krakowskim Domu Kultury.

Turniej umożliwia polskim parom tanecznym udział we współzawodnictwie artystycznym i sportowym. Pary mogą przedstawić do oceny, bardzo wymagającego jury, własny warsztat artystyczny. Uzdolnienia i umiejętności, muzykalność, zdolności ruchowe, sprawność sportową, opanowanie techniki tanecznej oraz wydolność. Tak, tak, wydolność. Eliminacje, baraże i kolejne rundy, aż do półfinałów wymagają niezwykłej kondycji. To nie jest festiwal dla słabeuszy i tacy tu nie przyjeżdżają.

Dla publiczności to wyjątkowa okazja, by oglądać na żywo zmagania rewelacyjnych tancerzy. Generalnie obok Mistrzostw Polski to właśnie tutaj można zobaczyć creme de la creme polskich par sportowych. Macie wolny wieczór w sobotę lub niedzielę? Bardzo polecamy zobaczyć te wydarzenie na żywo, a zwłaszcza galę wieczorną, która rozpoczyna się Polonezem dla wszystkich finalistów, a następnie Walcem Wiedeńskim, warto to zobaczyć! Turniej odbywa się równolegle na dwóch halach sportowych, jednak gala taneczna jest wspólna dla wszystkich i ona odbędzie się na hali Cracovii. Gala w sobotę i niedzielę odbywa się o 18.30 – wszelkie informacje na stronie www organizatorów.

Zwycięzcy otrzymają puchary, medale i dyplomy, a pary w najwyższej klasie tanecznej (Open pow.19 lat) Puchar Profesora Mariana Wieczystego. Niestety tylko do zdjęcia 🙂 bo puchar jest przechodni i za rok następni będą o niego walczyć na turniejowym parkiecie.

Organizatorem turnieju jest Zarząd Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Małopolski oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Tak wyglądał „Wieczysty” w 2018 roku, pełne trybuny i wspaniałe widowisko.