Szkola Tanca Chorzów

Szkoła Tańca Chorzów

Autor 0

Szkoła Tańca Chorzów – jest oddziałem Śląskiej Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja. Z naszymi zajęciami wystartowaliśmy w Chorzowie w 1992 roku, w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Dąbrowskiego. Na przepięknej sali balowej oraz na sali kameralnej na piętrze, przez ładnych parę lat prowadziliśmy zajęcia taneczne.

Nasze kursy tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych krzewiły kulturę tańca towarzyskiego w Chorzowie, zaszczepioną niegdyś przez najlepszego nauczyciela tańca w tym mieście, sędziego i trenera par sportowych Jerzego Siudka.  Działaliśmy także w Młodzieżowym Domu Kultury na Lompy, gdzie regularnie organizowaliśmy zabawy taneczne z pokazami naszych par tanecznych. Dzisiaj zapraszamy Cię na Kurs Tańca Towarzyskiego oraz do Klubu Tańca dla Dorosłych. Regularne zajęcia odbywają się w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Dąbrowskiego 34 (niedaleko ZUS Chorzów).

Śląska Szkoła Tańca Chorzów poleca nowe kursy tańca:

Jeżeli nie ma tu zajęć, których szukasz, sprawdź w naszym najbliższym mieście lub zadzwoń do nas i zapytaj o zajęcia taneczne planowane w Twoim mieście.

Tel. +48 516 049 049

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na naszej stronie www.taniec.slask.pl.
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia. Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca, Salsy Cubana, lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe będziecie płacić 70 zł miesięcznie ! Dotyczy to oczywiście stylu tanecznego, którego kurs ukończyliście.
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, a dostaniesz gumowy gryzak do kształtowania szczęki” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia płacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Chorzów.

Śląska Szkoła Tańca Chorzów

Prezentowaliśmy nasze umiejętności przed prezydentem RP podczas Chorzowskiej Gali Business Center Club

Także w Chorzowie tańczyły dla Was zarówno nasze najlepsze pary sportowe na Turniejach Tańca Grand Prix w Chorzowie jak i nasza grupę Hip Hop Erka (finaliści Mistrzostw Polski, reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata International Dance Organization) podczas chorzowskiego przeglądu tańca w ówczesnym Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 na Dąbrowskiego.  To właśnie w MDK wystartowały nasze pierwsze Kursy Tańca Towarzyskiego w Chorzowie.

 

Praca z niedowidzącymi i niewidomymi tancerzami Polskiego Związku Niewidomych w Chorzowie

Kilkukrotnie nasi sędziowie uczestniczyli w pracach jury Mistrzostw Polski Niewidzących i Niedowidzących w Chorzowie, które odbywały się w kompleksie sportowym Hajduki. Nasi instruktorzy wspierali pary stowarzyszenia swoimi umiejętnościami i wiedzą. Chorzowski Park Kultury i Wypoczynku, każdego roku, gościł na swoich scenach naszych tancerzy, praktycznie od początku, czyli od powstania Tanecznego Klubu Sportowego „Śląska Szkoła Tańca”.

 

Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca” – pary klasy mistrzowskiej i międzynarodowej

Klub już po roku działalności, w listopadzie 1993, celebrował sukcesy pierwszych swoich par tanecznych. Nasze dwie pary sportowe, Mirosław Ryba i Barbara Myszur oraz Marcin Delewski i Bożena Jurczak, zajęły w finale Mistrzostw Okręgu Śląskiego miejsca 1 i 3, zdobywając klasę taneczną D. Na dziś dzień, nasz Klub Tańca Sportowego ma na swoim koncie wytrenowanych kilkadziesiąt par w klasach E do S. Pierwszą klasę mistrzowską A, dla Ślaskiej Szkoły Tańca, zdobyli Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska. Pierwszą klasę międzynarodową S uzyskał Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (potem jeszcze 11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth i 5 na WDSF Open Latin w Zabrzu w tej samej kategorii). Pierwsze sukcesy zagraniczne miała nasza para sportowa, Tomek Wężykowski z Patrycja Wasilewską na Stuttgart Open. Tomek jeszcze potem wraz z Agatą Szwedą, wytańczył 47 miejsce na UK Open w Wielkiej Brytanii (film powyżej), a obecnie, kontynuuje karierę i tańczy w Londynie reprezentując DansWay Studio. Najświeższą klasę S uzyskali Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego – Kraków 2016). Poznali się na zajęciach w naszej Szkole, a ich taneczna pasja ich połączyła na stałe. Dzisiaj pracują już ze swoimi parami sportowymi oraz szkolą się jako profesjonalni nauczyciele tańca.

 

Pary małżeńskie z par tanecznych – tańcz, tańcz to Ci tak zostanie 😉

Wiele było już par małżeńskich, nie tylko sportowych, które poznały się w naszej Szkole Tańca, Mirek i Bożena, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Adam i Ania, Jurek i Alicja… Szkoła Tańca Chorzów to nie tylko sportowe pary taneczne. Trenując nasze pary, równolegle prowadziliśmy Kursy Tańca, naukę  Tańca Brzucha, Kursy Salsy Cubana, Bachaty z Kizombą…

 

Hip Hop na poziomie Mistrzostw Świata – Basia w You Can Dance – Paryż

W tańcu Hip Hop, już w 1996 roku, nasz zespół Miraż zdobył Wicemistrzostwo Formacji RAP w Żaganiu. W naszej Szkole uczyli się tego tańca kilkukrotni finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010 roku. To właśnie stawiała pierwsze kroki w Hip Hop’ie Barbara Hartman z You Can Dance, finał w Paryżu.

Założona w 1992 roku, Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja, nadal w każdym swoim mieście trzyma najwyższy poziom nauczania, gwarantuje rzetelność, doświadczenie i jakość zajęć. Stawiamy wyłącznie na najlepszych, i co najważniejsze wykształconych przez nas instruktorów z uprawnieniami. Jesteśmy jedyną na Śląsku szkołą Dyplomem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing – Licentiate – London 1996).

Zapraszamy na zajęcia Szkoły Tańca Chorzów !
Bo my „…żyjemy tańcem, uczymy tańca i zapraszamy do tańca…”

Komentarze
0

Zostaw komentarz