Szkola Tanca Piekary Slaskie

Szkoła Tańca Piekary Śląskie

Autor 0

Szkoła Tańca Piekary Śląskie – jest zupełnie wyjątkowa, a to ze względu na zajęcia odbywające się w niedzielę.  To właśnie tutaj organizujemy zajęcia dla wszystkich, którzy w tygodniu nie mają chwili, aby znaleść chwilę czasu i zrobić coś dla siebie. Jeśli pracujesz do późnych godzin w tygodniu, może wracasz tylko na weekendy do domu lub po prostu czas wolny lubisz organizować sobie właśnie w weekend zajęcia w naszej szkoły tańca Piekarach Śląskich są właśnie dla Ciebie!

W każdą niedzielę zapraszamy Cię na naukę gorącej kubańskiej Salsy, na Kurs Tańca Towarzyskiego oraz do Klubu Tańca dla Dorosłych (KTD). Nasze zajęcia taneczne odbywają się w samym sercu Piekar, w okolicy Urzędu Miasta i Radia Piekary – Zespół Szkół Techniczno- Zawodowych Piekary Śląskie, Bytomska 81.

Śląska szkoła tańca Piekary Śląskie poleca nowe kursy tańca :

Jeżeli nie ma tu zajęć tanecznych, które Cię interesują, sprawdź w najbliższym naszym mieście lub zadzwoń do nas. Zapytaj o najbliższe planowane zajęcia taneczne w Piekarach Śląskich.

Tel. +48 516 049 049

„…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…”

Ważne ! Zawsze kiedy podejmiesz decyzję, że chcesz przyjść na swoje pierwsze zajęcia w naszej szkole tańca upewnij się, na naszej stronie www, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany aktualizowane są w pierwszej kolejności na stronie, którą czytasz oraz na historycznej witrynie naszej Szkoły – www.taniec.slask.pl.
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych.

Nie trzeba przychodzić parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie – wygodne 🙂

 

 

Wyłącznie dla absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Piekary Śląskie oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
    Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 60 zł miesięcznie !
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły zupełnie gratis, a dodatkowo, w Klubie Tańca rozwijasz swoją technikę tańca !
  • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

 

W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych wielomiesięcznych umów i „gorących promocji” typu „zapłać za pół roku, dostaniesz długopis gratis” :).Co miesiąc decydujesz czy chcesz kontynuować. Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, weź udział, spróbuj i dopiero zadecyduj o zapisie do grupy. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli spełnią Twoje oczekiwania. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Piekary Śląskie.

Śląska Szkoła Tańca Piekary Śląskie

Pierwszy Kurs Tańca Towarzyskiego w Piekarach oraz zajęcia dla dzieci – historia

Z Kursem Tańca dla dorosłych wystartowaliśmy wiele lat temu w MDK 1, kiedy w Radiu Piekary zawiadował nasz dobry znajomy Wiesław Ciecieręga. Następnie, co jest u nas naturalną koleją rzeczy, uruchomiliśmy zajęcia Klubu Tańca Sportowego dla dzieci w tymże domu kultury.

Kolejny Kurs Tańca ruszył w Spółdzielczym Domu Kultury na osiedlu Buczka w Piekarach Śląskich. Właśnie tam, po namowie uczestników zajęć, którzy ukończyli wszystkie sześć stopni kursu, utworzyliśmy pierwszy w Piekarach Klub Tańca dla Dorosłych.

Ponieważ, w ramach You Can Dance-owego szaleństwa, wszystkie dzieci rzuciły się na taniec Hip Hop, zaprosiliśmy ich do nas. Pierwsze zajęcia Hip Hop’a ruszyły równolegle w w dwóch miejscach. Jedną lokalizację zajęć z tego tańca mieliśmy w Szkole Podstawowej nr 1, tuż obok Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Drugą lokalizację otwarliśmy w domu Kultury Andaluzja. W Andaluzji także dorośli, korzystając z pięknej górnej sali, mogli przyjść i doskonalić swoje taneczne umiejętności.

Od 2020 Szkoła Tańca Piekary Śląskie prowadzi zajęcia Salsy Cubana, Kursy Tańca Towarzyskiego oraz Klub Tańca dla Dorosłych w ZSTZ.

Certficate Imperial Society of Teachers of Dancing – Królewskie Towarzystwo Nauczycieli Tańca

Założyciel Śląskiej Szkoły Tańca jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii. Egzamin zdał w 1996 roku w Londynie. Uzyskał także Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki – Warszawa 1992 –  kierunek taniec.  I Kategoria Instruktorska Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach zapewniała wtedy jedną z najwyższych stawek w placówkach kultury w Polsce.

To jest właśnie to co zdecydowanie wyróżnia Śląską Szkołę Tańca we wszystkich miastach, w których prowadzimy nasze regularne zajęcia taneczno-sportowe.

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w połączeniu z systematycznym rozwojem naszych instruktorów, a także szkolenie i zdobywanie nowych umiejętności i kwalifikacji, zagwarantują Ci nieporównywalną jakość przekazanej wiedzy tanecznej.

Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”. Pary sportowe klasy A i międzynarodowej S

Już w 1993 powstał nasz pierwszy Klub Tańca Sportowego „ADiK”. Po roku działalności świętował pierwsze duże osiągnięcia swoich wychowanków, czyli 1 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego zdobyte przez Mirosława Rybę i Barbarę Myszur  oraz 3 miejsce Marcina Delewskiego i Bożeny Jurczak.

Dzisiaj stowarzyszenie kultury fizycznejTaneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca” ma w swoim dorobku kilkadziesiąt par klas E do S.

Pierwszą mistrzowską klasę taneczną „A” uzyskała dla naszej szkoły para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska. Pierwszą klasę międzynarodową S uzyskali Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth – 16 do 18lat). Pierwsze sukcesy zagraniczne należały do pary Tomek Wężykowski i Patrycja Wasilewska na German Open Championships.

Tomek jeszcze potem tańczył na United Kingdom Open Championships z Agatą Szwedą (film z foxtrotem w ich wykonaniu poniżej). Obecnie regularnie trenuje i uczy tańca w Londynie, reprezentując DansWay Studio. Najświeższe wyniki par klasy S ma nadal tańcząca z sukcesami para Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego). Poznali się w naszej Szkole i jak wiele innych par zostali razem na resztę życia. Obecnie mają już swoje pary i kształcą się jako nauczyciele tańca.

Hip Hop i You Can Dance w Szkole Tańca Piekary Śląskie

Był czas, gdy na samych Mistrzostwach Śląskiej Szkoły Tańca startowało 17 tylko naszych formacji tanecznych Hip Hop. To u nas trenowali kilkukrotni finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy dwukrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata IDO (International Dance Organization). Byli to Mini Formacja ERKA oraz soliści i duet.

Także u nas uczyła się Hip Hop’a Barbara Hartman z You Can DanceII edycja Paryż. Wszyscy nasi najlepsi tancerze, tacy jak Basia, Agnieszka, Darek, Ewa, Ola, Karolina, Marta… uczyli potem tańca w naszej Szkole Tańca, a niektórzy do dziś prowadzą swoje studia taneczne, we Wrocławiu, Warszawie, a jedna z naszych wielu Agnieszek 😉 uczy tańca w Londynie.

Nagromadzona przez lata wiedza umożliwia nam dzisiaj na ocenianie wychowanków innych szkół tańca

Ocenianie przeglądów, festiwali i turniejów tańca sportowego. Zawodów Hip hop’a, Mambo, Elecric Boogie, Disco Dance i Show Dance. Zaczynając od małych międzyklubowych turniejów tańca, a na Mistrzostwach Polski kończąc. Dariusz Kurzeja wielokrotnie sędziował Mistrzostwa Polski w 10 Tańcach, Mistrzostwa Polski IDO Hip Hop i Electric Boogie, Mistrzostwa Polski Show Dance, Mistrzostwa Polski w Tańcach Standardowych, Mistrzostwa Polski w Disco Dance, w Tańcach Latynoamerykańskich.

Akademickie Mistrzostwa Polski oraz wiele prestiżowych zawodów tanecznych jak Cracov Dance Festival czy Finał Grand Prix Polski. Szkoła Tańca Piekary Śląskie jest najbardziej doświadczoną i rzetelną Szkołą nauczającą tańca w Śląsku.

 

Dołącz do naszych grup i czerp radość z własnego tańca !

Komentarze
0

Zostaw komentarz