Szkola Tanca Tarnowskie Góry

Szkoła Tańca Tarnowskie Góry

Autor 0

Szkoła Tańca Tarnowskie Góry – stała się kolejnym, po Katowicach i Bytomiu, oddziałem Śląskiej Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja. Z naszymi zajęciami wystartowaliśmy tutaj w 1992 roku. Pierwsze Kursy Tańca prowadziliśmy w Domu Kultury „Kolejarz” (dzisiaj Tarnogórskie Centrum Kultury). Gościliśmy z tańcem także z Zespole Szkół Odzieżowych (dzisiaj ZS Artystyczno-Projektowych) oraz prowadziliśmy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych na osiedlu Przyjaźń i w Osadzie Jana. Obecnie możecie nas znaleźć w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach przy ulicy Pokoju 14 (była Szkoła Kolejowa). Pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych nie powstał, ani w Bytomiu, ani w Katowicach, lecz właśnie tu za sprawą Szkoły Tańca Tarnowskie Góry. Powstał w 1993 roku, a na zajęcia uczęszczało wtedy pięć osób. Dwie pary i jeden partner, solista. Klub działa do dzisiaj,a oprócz niego zapraszamy Cię na Kurs Tańca Towarzyskiego oraz Kurs Salsy Cubana. Przyjdź i baw się z nami!

Śląska Szkoła Tańca Tarnowskie Góry poleca nowe kursy tańca :

Jeżeli nie ma tu kursu tańca, który Cię interesuje, sprawdź w najbliższym mieście lub zadzwoń do nas. Możesz też zapytać o najbliższe planowane zajęcia taneczne w Tarnowskich Górach.

Tel. +48 516 049 049

„…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…”

Uwaga ! Zanim zbierzesz się w sobie by przyjść do nas, zawsze upewnij się, na tej właśnie stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności tutaj oraz na naszej historycznej stronie www.taniec.slask.pl. Nasze Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Tarnowskie Góry oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
    Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 60 zł miesięcznie !
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły zupełnie gratis, a dodatkowo, w Klubie Tańca rozwijasz swoją technikę tańca !
  • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

 

W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych rocznych umów i „promocji” typu „zapłać z góry za pół roku, a dostaniesz talon na balon”. Jesteśmy rzetelni w tym co robimy, a wiedza i doświadczenie naszych instruktorów bije innych na głowę. Sprawdź nas. Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie.

Zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Tarnowskie Góry.

Śląska Szkoła Tańca Tarnowskie Góry

Regularne Pokazy naszej Szkoły Tańca na Gwarkach

Pokazy tańca w wykonaniu Śląskiej Szkoły Tańca można było wielokrotnie oglądać podczas Tarnogórskich Gwarków. Prezentowaliśmy zarówno nasze najlepsze nasze mistrzowskie pary sportowe, jak i grupy Hip Hop (Erka – finaliści Mistrzostw Polski, dwukrotni reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata International Dance Organization) i tańca współczesnego (taniec współczesny i afro).

 

Tańczyliśmy dla Was w Las Vegas i uczyliśmy tańca dyskotekowego

Nasi tancerze tańczyli na największych imprezach w dyskotece Las Vegas w Tarnowskich (wtedy jednej z trzech najlepszych na Śląsku, a nasze dzieci, z sukcesami startowały w kilku edycjach tarnogórskiego festiwalu tańca „Tańcząc w jasnościach”. Jak widać oprócz nauki tańca, zawsze staramy się robić coś dla miasta i dla tańca. Prowadzimy dla Was zajęcia od 1992 roku, czyli od powstania Tanecznego Klubu Sportowego „Śląska Szkoła Tańca”.

 

Nasi wychowankowie – Taneczny Klub Sportowy i pary klasy mistrzowskiej „A” i międzynarodowej „S”

który już po roku działalności, w listopadzie 1993, wykreował pierwsze sukcesy swoich par tanecznych. Nasze dwie początkujące pary, Mirosław Ryba i Barbara Myszur oraz Marcin Delewski i Bożena Jurczak, zajęły w finale Mistrzostw Okręgu Śląskiego miejsca 1 i 3. Tańczyły wtedy w klasie E i na Mistrzostwach uzyskały klasę taneczną D. Dzisiaj Klub Tańca ma na swoim koncie wytrenowanych kilkadziesiąt par w klasach E do S. Pierwszą klasę mistrzowską A, dla Ślaskiej Szkoły Tańca, zdobyła para taneczna Piotr Szczygieł z Patrycją Wasilewską. Pierwszą klasę międzynarodową S uzyskała para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth oraz 5 na WDSF Open Latin w Zabrzu).

Pierwsze sukcesy poza granicami Polski celebrował nasz Tomek Wężykowski z Patrycja Wasilewską na Stuttgart Open, który jeszcze potem wraz z Agatą Szwedą, wytańczył 47 miejsce na UK Open w Wielkiej Brytanii (film powyżej para 115), a obecnie na stałe mieszka i tańczy w Londynie reprezentując DansWay Studio. Najświeższa klasa S należy do nadal tańczącej z sukcesami pary, Szymona i Kingi Harazim (kilkukrotnych zwycięzców Pucharu Wieczystego). Poznali się w naszej Szkole,a ich taneczna pasja ich połączyła na stałe. Dzisiaj trenują już swoje pary sportowe oraz pozyskują kwalifikacje jako nauczyciele tańca.

 

Małżeństwa taneczne – towarzyskie, salsowe, a nawet bachatowo – kizombowe 😉

Właśnie w Tarnowskich Górach, poznali się, trenowali u nas i  pobrali, właściciele obecnie największego sklepu z tanecznym obuwiem na Śląsku „Stakato”

Poznali się w Szkole Tańca Tarnowskie Góry i tak im zostało! Wiele było już par małżeńskich, nie tylko sportowych, które poznały się w naszej Szkole Tańca, Mirek i Bożena, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Adam i Ania, Jurek i Alicja. Jako że każda forma tańca zbliża ludzi mamy wielu Salseros i Bachateros, którzy wiodą szczęśliwe małżeńskie życie, cały czas walcząc z nami na zajęciach tanecznych…

 

Tarnogórskie Jungle Party – Leśniczówka w Reptach – czyli gorące rytmy Salsy, Bachaty i Kizomby

Wszystkie nasze imprezy na terenie całego Śląska są zawsze zamknięte, wyłącznie dla uczestników naszych zajęć i osób przez nich zaproszonych. Unikamy w ten sposób dziwnych tancerzy, szarpiących i wyrywających ręce partnerkom z innych „szkół salsy czy tańca” tzw. salsopolo i discopolo. Znamy się, lubimy, spotykamy by bawić się we wspólnym gronie. Znamy wszystkie figury, które razem tańczymy i świetnie się bawimy. Salsopolo i discopolo serdecznie dziękujemy.

Szkoła Tańca Tarnowskie Góry to nie tylko sport taneczny. Trenując nasze pary sportowe prowadziliśmy Kursy Tańca, a pierwszy, tarnogórski  Klub Tańca dla Dorosłych, stał się wzorcem dla Klubów Tańca we wszystkich innych naszych miastach. Przez lata sukcesywnie wprowadziliśmy w naszej Szkole nowe formy tańca, między innymi zajęcia Tańca Brzucha, Salsy Cubana, Bachaty i Kizomby…

 

Reprezentowaliśmy Polskę dwukrotnie na Mistrzostwach Świata IDO w Hip Hopie

W Hip Hop’ie już 1996 nasz zespół Miraż zdobył Wicemistrzostwo Formacji RAP. W naszej Szkole Tańca uczyli się tańca kilkukrotni finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy dwukrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010. To u nas trenowała od podstaw się Hip Hop’a Barbara Hartman z You Can Dance, finał w Paryżu, a następnie oczywiście została naszą instruktorką.

 

Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja, w każdym swoim mieście trzyma poziom, gwarantuje rzetelność, doświadczenie i najwyższą jakość zajęć

Stawiamy wyłącznie na najlepszych, i co najważniejsze wykształconych przez nas instruktorów z uprawnieniami.

Uwaga !

Jesteśmy jedyną na Śląsku szkołą Dyplomem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (Certificate Imperial Society of Teachers of Dancing – Licentiate – London 1996).

Zapraszamy zatem na zajęcia Szkoły Tańca Tarnowskie Góry !

Komentarze
0

Zostaw komentarz