Szkoła Tańca Bytom

Szkoła Tańca Bytom

Autor 0

Szkoła Tańca Bytom – czyli, obecnie, główny oddział Śląskiej Szkoły Tańca, istnieje w tym mieście od samego początku. Kursy Tańca w Bytomiu, już po roku zaowocowały powstaniem Klubu Tańca Sportowego „ADiK” Bytom, przy MDK1. Pani Zofia Boroń z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, od samego początku wspierała powstanie naszej sekcji tanecznej. Pomagała nam we wszystkich imprezach, festiwalach i turniejach tańca naszego klubu tanecznego.

Od pierwszego klubowego turnieju tańca sportowego, poprzez pokazy i występy na Dniach Bytomia, aż do „Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia„. W Bytomiu zapraszamy Cię na Kurs Tańca Towarzyskiego, po którego ukończeniu czeka na Ciebie Klub Tańca dla Dorosłych. Naukę tańca Salsa Cubana, Bachata, Kizomba oraz na Taniec Brzucha – Belly Dance.

Śląska Szkoła Tańca Bytom poleca nowe kursy tańca :

Jeżeli nie ma tu kursu tańca, którego szukasz, sprawdź ich dostępność w najbliższym mieście lub zadzwoń do nas . Dowiesz się o najbliższych planowanych zajęciach tanecznych w Bytomiu.

Tel. +48 516 049 049

„…Żyjemy Tańcem, Uczymy Tańca, Zapraszamy do Tańca…”

Uwaga ! Zanim zadecydujesz by przyjść do nas na pierwsze zajęcia, zawsze upewnij się, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Zrobisz to na tej właśnie stronie, telefonicznie lub sms-em. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności tutaj oraz na naszej historycznej stronie www.taniec.slask.pl. Generalnie, od 1992 roku, terminy wiosennych i jesiennych zajęć są niezmienne, czyli zawsze wiosna i jesień. Czasem lato i zima 😉
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Bytom oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
    Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 70 zł miesięcznie !
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły zupełnie gratis, a dodatkowo, w Klubie Tańca rozwijasz swoją technikę tańca !
  • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

 

W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy. Nie ma także zapisów, żadnych rocznych umów. Brak także „promocji” typu „zapłać z góry za pół roku, dostaniesz długopis gratis i jeszcze gryzak do kształtowania szczęki”. Od 1992 roku jesteśmy rzetelni w tym co robimy, a wiedza i doświadczenie naszych instruktorów bije innych na głowę. Sprawdź naszą Szkołę, przekonaj się. Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze ogłoszone spotkanie.

Zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Bytom.

Śląska Szkoła Tańca Bytom

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Tańca Bytom 1992 – O Puchar Prezydenta Miasta

Zaczęliśmy od własnego treningu w gościnnym Młodzieżowym Domu Kultury. To właśnie tutaj, mogliśmy trenować i sami przygotowywać się do startów w turniejach tańca sportowego. Pani Zofia Boroń, Wiesław Ciecieręga oraz dyrektorzy MDK1 Danuta Skalska oraz Ireneusz Herisz to osoby, które od samego początku bardzo wspierały rozwój tańca sportowego w Bytomiu. Dlatego nasi zawodnicy mogli dodatkowo, a co najważniejsze, nieodpłatnie korzystać z sal lustrzanych. Pozwalało im to trenować te elementy tańca sportowego, które wymagały ich własnej pracy indywidualnej.

Razem z MDK1 występowaliśmy na Dniach Bytomia. Pomagaliśmy także, przy przeglądach tanecznych Amatorskiej Twórczości Artystycznej. Na marginesie, kilkukrotnie awansowaliśmy z naszym tańcem do przeglądu wojewódzkiego ATA w Katowicach, zdobywając liczne wyróżnienia – drugiego i pierwszego stopnia. Udało nam się wspólnie zrobić pierwsze i drugie Mistrzostwa Śląskiej Szkoły Tańca Bytom. Mistrzostwa prowadził nie kto inny, jak sam pan Sławomir Kurzak z Oświęcimia, znany z Mistrzostw Polski i WDSF Zabrze.

Wraz z Klubem Garnizonowym w Bytomiu i MDK1, zorganizowaliśmy pierwszy OTTT „O Puchar Prezydenta Miasta Bytomia” na którym pokaz zatańczyli ówcześni Mistrzowie Polski Par Zawodowych Ireneusz Sulewski i Monika Sołowiej. Na turniej przyjechały pary z całej Polski. Właśnie wtedy, Bytom, po raz pierwszy gościł doskonałe pary sportowe oraz wybitnych sędziów tej dyscypliny sportowej.

Mistrzostwa Polski Południowej – Bytom 2013

Potem poleciało już z górki 😉 od zwykłych ogólnopolskich turniejów tańca do Mistrzostw Polski. Bezproblemowo zorganizowaliśmy m.in. dwukrotnie “Mistrzostwa Polski Południowej w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich”. Raz nawet w Sosnowcu (Hala MOSiR – Dorjan) gdy stara hala na Szombierkach była wyburzona. Natomiast w 2013 w MPP odbyły się na nowiutkiej hali widowiskowo-sportowej w Bytomiu. Dzisiejsza Hala na Skarpie.

Na Mistrzostwach Polski w Bytomiu startowały najlepsze sportowe pary taneczne z 6 okręgów południa Polski. Dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i oczywiście śląskiego. Na turniej, Szkoła Tańca Bytom przygotowała oświetlenie i nagłośnienie, parkiet taneczny oraz warunki techniczne spełniające wymogi turnieju sportowego.

Zajęliśmy się wszystkim od A do Z , a kierownikiem turnieju była niezastąpiona Joanna Kurzeja. Dopisała olbrzymia ilość par tanecznych, a rywalizacja odbywała się już od par 7-letnich, poprzez 8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-18, powyżej 19 lat do par seniorskich. Wręczono, jak na każdych mistrzostwach, 168 pucharów i 84 medale za miejsca na podium.

Śląska Szkoła Tańca Bytom – Mistrzostwa i Puchar Okręgu Śląskiego PTT – Grand Prix Śląska

Ponieważ z roku na rok nabieraliśmy doświadczenia, wielokrotnie organizowaliśmy w Bytomiu Mistrzostwa i Puchar Okręgu Śląskiego PTT. Wraz z zaprzyjaźnionymi Szkołami i Klubami tańca Grand Prix Śląska Pierwszy krok”. Jako, że nasz taniec w Bytomiu, to nie tylko sportowy taniec towarzyski zorganizowaliśmy Festiwal Tańca w Bytomiu. Odbyłu się 3 edycje.

Jedna w Bytomskim Centrum Kultury, przy pełnej, jak na wszystkich naszych imprezach sali. Natomiast dwie edycje odbyły się już na Hali Sportowej na Skarpie. W większości dużych imprez tanecznych zawsze mogliśmy liczyć na pomoc władz miasta, bez względu na opcję polityczną, za co serdecznie dziękujemy.

Występowaliśmy w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz w Teatrze Śląskim w Katowicach – Dzień Tańca

Z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Śląskim w Katowicach współorganizowaliśmy “Dni Terpsychory”. Było to nietuzinkowe przedstawienie taneczne na cześć greckiej muzy tańca Terpsychory, która właśnie tego dnia miała swoje święto. Na scenie wystąpiło wielu artystów, uznanych śpiewaków operowych oraz tancerzy z naszej Szkoły Tańca. Zarówno Opera Śląska jak i Teatr Śląski, był wypełniony widownią po brzegi.

Kilkadziesiąt bytomskich par tańca sportowego od dzieci poprzez młodzież i dorosłych do seniorów – klas F do S  i kilkadziesiąt małżeństw

Już po roku działalności nasza Szkoła Tańca Bytom święciła pierwsze sukcesy swoich par sportowych, zrzeszonych w klubie sportowym „ADiK” Bytom. 1 oraz 3 miejsce w klasie tanecznej „E” na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego. Dodatkowo obie pary uzyskały awans do wyższej klasy tanecznej „D”. Byli to Mistrzowie Okręgu Mirosław Ryba z Barbarą Myszur i Marcin Delewski z Bożeną Jurczak II Wicemistrzowie Okręgu Śląskiego PTT. Dzisiaj „ADiK”to już Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”, a ma na swoim koncie kilkadziesiąt par klas „E” do „S”. Naszą pierwszą klasę mistrzowską „A” zdobyła para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska w tańcach latynoamerykańskich, a wkrótce potem wyrównali style zdobywając klasę „A” także w tańcach standardowych.

Pierwszą klasę międzynarodową „S” zdobyła para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth). Pierwsze sukcesy zagraniczne święcił nasz Tomek Wężykowski z Patrycja Wasilewską na Stuttgart Open, który jeszcze potem tańczył z Agatą Szwedą na United Kingdom Open Championships (film poniżej), a obecnie tańczy w Londynie w DansWay Studio. Ostatnią z par które poprzez klasę mistrzowską dotarły do klasy „S” jest nadal tańcząca z sukcesami para Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016). Poznali się w naszej Szkole i tak im zostało.

Wiele jest par małżeńskich, które na swoim koncie ma Szkoła Tańca Bytom. Poznali się w naszej Szkole i odnaleźli swoja wspólną, choć nie zawsze taneczną, drogę – Mirek i Bożena, Irek i Sylwia, Krzysiek i Gosia, Wojtek i Ania, Zbyszek i Ola, Krzysiek i Magda, Adam i Ania, Jurek i Alicja…

Bytom stolicą Śląskiej Szkoły Tańca

Szkoła Tańca Bytom to oczywiście nie tylko sport taneczny, cały czas trenując pary prowadziliśmy Kursy Tańca, a w 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, w którym trenowało taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner). Dzisiaj mamy takie Kluby, a których możesz wyżywać się tanecznie, we wszystkich naszych miastach.

Bytom jest swoistą stolicą Śląskiej Szkoły Tańca i to właśnie z Bytomia promieniujemy tańcem, najwyższą jakością oraz wiedzą na wszystkie pozostałe nasze placówki. Wszędzie zapewniamy ten sam poziom zajęć, rzetelność i zaangażowanie instruktorów. To tu powstawały i były rozwijane nowe formy taneczne w naszej Szkole, które potem stopniowo docierały inne miasta. Taniec Brzucha, Hip Hop, Electric Boogie, Body Latino, Salsa Cubana, Zumba, Bachata, Kizomba

To w Bytomiu ćwiczyli hip hop’a Wicemistrzowie Formacji RAP z 1996 roku. W Szkole Tańca Bytom trenowali finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010. W Bytomiu trenowała nasza tancerka Barbara Hartman – You Can Dance Paryż. Szkoła Tańca Bytom współpracowała po drodze z Klubem Garnizonowym w Bytomiu (Zespół Tańca Miraż), z Operą Ślaską, wieloma bytomskimi instytucjami propagując i rozwijając taniec w mieście. Z Urzędem Miasta Bytom organizowaliśmy kilkukrotnie Mistrzostwa i Puchar Ślaska oraz Mistrzostwa Polski Południowej 2013. Pomimo, ze staramy się nie faworyzować żadnego z naszych miast, Bytom historycznie, przez zasiedzenie 🙂 pozostanie już stolicą naszej Szkoły Tańca. A już wkrótce…

Komentarze
0

Zostaw komentarz