Bytomski Rynek

Szkoła Tańca Bytom

Autor Mariusz 0

Szkoła Tańca Bytom – czyli główny oddział Śląskiej Szkoły Tańca, to kolejne miasto, po Katowicach, w którym zaczęliśmy prowadzić Kursy Tańca. Nauka tańca w Bytomiu już po roku zaowocowała powstaniem Klubu Tańca Sportowego “ADiK” Bytom. Bardzo pomogła nam we wszystkim pani Zofia Boroń z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, wspierając powstanie sekcji tanecznej, a potem pomagając nam we wszystkich imprezach organizowanych przez klub taneczny. Od pierwszego wewnątrzklubowego turnieju tańca sportowego, poprzez pokazy i występy na Dniach Bytomia, do pierwszego “Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta” zorganizowanego na hali jednostki wojskowej.

Potem poleciało już z górki i po roku działalności nasza Szkoła Tańca Bytom święciła pierwsze sukcesy swoich par sportowych. 1 i 3 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego oraz uzyskanie wyższej klasy tanecznej D przez Mirosława Rybę z Barbarą Myszur i Marcina Delewskiego z Bożeną Jurczak… dzisiaj Klub Tańca to już Taneczny Klub Sportowy “Śląska Szkoła Tańca”, a ma na swoim koncie kilkadziesiąt par klas E do S. Pierwszą klasę mistrzowską A zdobyła para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska w tańcach latynoamerykańskich, a zaraz potem w tańcach standardowych. Pierwszą klasę międzynarodową S zdobyła para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth). Pierwsze sukcesy zagraniczne święcił nasz Tomek Wężykowski z Patrycja Wasilewską na Stuttgart Open, który jeszcze potem tańczył na UK Open z Agatą Szwedą (film powyżej), a obecnie tańczy w Londynie w DansWay Studio. Ostatnią z par które poprzez klasę mistrzowską dotarły do klasy S jest nadal tańcząca z sukcesami para Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016). Poznali się w naszej Szkole i tak im zostało. Obecnie trenują już swoje pary i kształcą się jako nauczyciele tańca. Wiele par małżeńskich poznało się w naszej Szkole, Mirek i Bożena, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Adam i Ania, Jurek i Alicja… Szkoła Tańca Bytom to oczywiście nie tylko sport taneczny, cały czas trenując pary prowadziliśmy Kursy Tańca, a w 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, w którym trenowało taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner). Dzisiaj mamy takie Kluby we wszystkich naszych miastach, ale Bytom stał się swoistą stolica Śląskiej Szkoły Tańca i to tu powstawały nowe formy w naszej Szkole, które potem promieniowały na inne miasta. To w Bytomiu ćwiczyli Hip Hop’a Wicemistrzowie Formacji RAP z 1996 roku. W Szkole Tańca Bytom trenowali finaliści Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010. W Bytomiu trenowała Barbara Hartman – You Can Dance Paryż. To tu ruszyły pierwsze zajęcia Tańca Brzucha, Salsy Cubana, Bachaty i Kizomby… Szkoła Tańca Bytom współpracowała po drodze z Klubem Garnizonowym w Bytomiu (Zespół Tańca Miraż), z Operą Ślaską (doroczne dni Tańca) i wieloma bytomskimi instytucjami wspierając i rozwijając taniec w mieście. Z Urzędem Miasta Bytom organizowaliśmy kilku krotnie Mistrzostwa i Puchar Ślaska oraz Mistrzostwa Polski Południowej 2013.

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na naszej stronie www.taniec.slask.pl.
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia. Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca, Salsy Cubana, lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe będziecie płacić 50 zł miesięcznie ! Dotyczy to oczywiście stylu tanecznego, którego kurs ukończyliście.
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i “promocji” typu “zapłać za 10 zajęć, będzie taniej” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia płacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca.

Komentarze
0

Zostaw komentarz