• Kursy Bachaty i Kizomby

  dwa wyjątkowe tańce, co tydzień zmiana tańca
  zachód słońca plaża, ona i on blisko siebie, poruszająca muzyka, zmysłowy taniec
  Zadzwoń!
 • Kursy Bachaty i Kizomby

  bachata - dominicana, sensual, traditional
  kizomba, semba, tarraxinha
  Zadzwoń!
 • Kursy Bachaty i Kizomby

  sześć stopni zaawansowania kursu, zniżki dla absolwentów
  możliwość kontynuacji zajęć tanecznych na wyższych stopniach oraz w Klubie Bachaty i Kizomby
  Zadzwoń!

Kursy Kizomby w naszej Szkole, odbywają się razem z nauką Bachaty. Nasze Kursy Bachaty i Kizomby przeznaczone są dla młodzieży starszej i dorosłych. Polecamy je wszystkim, których porusza niesamowity klimat tych dwóch tańców. Kizomba jako taniec przywędrowała z Angoli, gdzie rozwijała się na bazie tradycyjnej Semby z domieszkami elementów tanga. Młode pokolenie lat 70-80 zwolniło tempo tego tańca i zaczęło poszukiwać w nim więcej zmysłowości. Każdy kto widział oryginalne Tango Argentino nie może zaprzeczyć jego wewnętrznej energii, która aż iskrzy między partnerami. Stąd w krokach Kizomby wiele elementów tangowych, jak rama, prowadzenie, figury, kroki outside, wszelkiego rodzaju pozy i dynamiczne, coraz bardziej ostatnio modne synkopy rytmiczne. Tyle, że muzyka to już zupełnie inna para kaloszy… wystarczy jej posłuchać by poczuć jej moc. Kizombę po prostu chce się tańczyć, tym bardziej, że nawet nie mając najmniejszego pojęcia o krokach, można wtulić się w siebie i poruszać w jej rytmie. Obecnie w muzyce Kizomby jest wiele odmiennych nurtów. Wolniejsze nawiązują do karaibskiego Zouk’a, szybsze poprzez Sembę zmierzają do energetycznego Kuduro, a Groove czy Urban Kizomba to już ostra jazda dla koneserów. Ma ostry wyraźny rytm, nawiązuje do hip hop’a i grana jest z różną, ale zawsze wyrazistą dynamiką… Tak, to najpewniej muzyka, jej przemiany i nowe nurty w ostatnich latach, spowodowały zmiany w sposobie tańczenia i interpretacji tego tańca oraz jego coraz większą popularność.
Nasze zajęcia Kizomby wprowadzą Cię w charakter tego tańca. Otrzymasz u nas mocne podstawy taneczne, by tańczyć w stylu, mieć pojęcie o technice tańca i prowadzeniu, bez którego nie ma Kizomby. Otrzymasz zestaw popularnych figur i kilka zaawansowanych, atrakcyjnych figur, by łatwo odnaleźć się na kizombowym parkiecie. Ponieważ muzyka i słuchanie jest niezwykle ważne w interpretacji kroków, wyjaśnimy czego w niej szukać i jak reagować na frazy muzyczne. Każdego roku szkolimy się i mamy lekcje indywidualne z najlepszymi na świecie nauczycielami Kizomby – Albir Rojas, Izabelle i Felicien, Sara Lopez, Morenasso, Vasco, Anais Millon. Dzięki temu uczestnicy naszych kursów cały czas mają aktualne informacje o technice i nurtach w muzyce, a co najważniejsze, nowe popularne figury.

W naszej Szkole Tańca masz także możliwość rozwijania swoich umiejętności i dalszego zgłębiana tego tańca w naszym Klubie Bachaty i Kizomby.

Jeszcze dziesięć lat temu, Kizomba była tylko rzadko granym dodatkiem do latynoskich imprez i salsotek. Dzisiaj coraz częściej salsoteki są zamieniane w kizomboteki, a taniec święci tryumfy popularności na całym świecie. Mamy już wieloletnią historię nauczania zarówno Bachaty jak i Kizomby. Zapewniamy rzetelną wiedzę i najwyższą jakość naszych zajęć. Wszystkie nasze Kursy odbywają się wyłącznie na salach z parkietem, by każdy krok i figura mogły być przez Ciebie swobodnie wykonane. Z tego też powodu na każde zajęcia należy zabrać ze sobą zamienne obuwie. Nie ma konieczności przyprowadzania partnera. Nie ma też wcześniejszych zapisów ani wpłacania pieniędzy. Znajdź interesujący Cię Kurs Bachaty i Kizomby i dołącz do naszej wspólnej przygody z tańcem !


Kizomba w Śląskiej Szkole Tańca

URBAN - TRADITIONAL - SEMBA - TARRAXINHA

ZAWSZE NAJNOWSZA WIEDZA I AKTUALNA MUZYKA

Znajdź Kurs Bachaty i Kizomby dla siebie !

rodzaje muzyki
frazy muzyczne
słuchanie
interpretacja
uczucie

basic two step
salida (saida)
basic three step
styling
show kizomba

kroki
kontakt
prowadzenie
figury
pozy