25 LAT ŚLĄSKIEJ SZKOŁY TAŃCA. DOŚWIADCZENIE, WIEDZA, JAKOŚĆ !

Autor 0

Wiele jest powodów pozwalających nazywać naszą Szkołę Tańca, wyjątkową. Najważniejsze, dające nam dużą osobistą satysfakcję, to umiejętności i sukcesy naszych absolwentów…

…które uzyskujemy dzięki naszym wysokim kwalifikacjom i stałemu doskonaleniu instruktorów. Na terenie miast w których prowadzimy zajęcia taneczne – Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Sosnowiec, Tarnowskie Góry i Tychy – nie ma żadnych szkół tańca lub instruktorów, posiadających nasze uprawnienia sędziowskie, instruktorskie i dyplomy. Systematycznie bierzemy udział w sympozjach, warsztatach i szkoleniach u najlepszych w Polsce i na Świecie fachowców ze wszystkich form tanecznych w naszej Szkole – Taniec Towarzyski, Salsa Cubana, Bachata, Kizomba, Taniec Sportowy, Taniec Brzucha, Hip Hop – New Style, Popping, Locking, Krump, Old School, House… wreszcie Fitness – Body Latino i Zumba. Nasi konsultanci są wymienieni w dziale „Nasze Kwalifikacje”

Stałe szlifowanie i rozwijanie, umiejętności naszych wychowanków, zaowocowało posiadaniem w dorobku Szkoły sześciu par klasy mistrzowskiej „A” w tańcach latynoamerykańskich, czterech par klasy mistrzowskiej „A” w tańcach standardowych oraz dwóch klasy międzynarodowej „S” w tańcach latynoamerykańskich i jednej pary klasy „S” w tańcach standardowych. Czterokrotnie nasi tancerze plasowali się w finałach Mistrzostw Polski, a nasze mini formacje dwukrotnie plasowały się w finałach Mistrzostw Polski (1996 Miraż, 2008 Erka), reprezentowaliśmy nasz kraj na Mistrzostwach Świata International Dance Organization 2008 w Bremen – Hip Hop. Nasz Solista (Darek) oraz Duet (Darek i Aga) reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata IDO Hip Hop i Electric Boogie w 2010 roku.
Ciągłe dbanie o rozwój naszej kadry instruktorskiej, spowodowało, że już troje naszych instruktorów tańca jest sędziami Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Joanna Kurzeja, Aleksandra Leszczyńska, Dariusz Kurzeja, a kolejni instruktorzy będą przez nas przygotowywani do egzaminów sędziowskich. Jesteśmy również sędziami Jazz Dance i Freestyle, co pozwala nam na sędziowanie wielu turniejów, festiwali i przeglądów tańca nowoczesnego. Sędziujemy zespły tańca, formacje, mini formacje, duety i solistów, Disco Dance, Disco Freestyle, Disco Show, Hip Hop, Electric Boogie, Break Dance, Dance Show, Salsa, Mambo etc.
Sędziowanie wielu ważnych imprez tanecznych, ogólnopolskich, mistrzowskich i międzynarodowych, wymusza na nas stałe pozyskiwanie wiedzy i doskonalenie swojego warsztatu oraz zgłębianie, dostępnej oczywiście wyłącznie w wersji anglojęzycznej, literatury fachowej.

…które uzyskujemy dzięki naszym wysokim kwalifikacjom i stałemu doskonaleniu instruktorów. Na terenie miast w których prowadzimy zajęcia taneczne – Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Sosnowiec, Tarnowskie Góry i Tychy – nie ma żadnych szkół tańca lub instruktorów, posiadających nasze uprawnienia sędziowskie, instruktorskie i dyplomy. Systematycznie bierzemy udział w sympozjach, warsztatach i szkoleniachu najlepszych w Polsce i na Świecie fachowców ze wszystkich form tanecznych w naszej Szkole – Taniec Towarzyski, Salsa Cubana, Bachata, Kizomba, Taniec Sportowy, Taniec Brzucha, Hip Hop – New Style, Popping, Locking, Krump, Old School, House… wreszcie Fitness – Body Latino i Zumba. Nasi konsultanci są wymienieni w dziale „Nasze Kwalifikacje”

Stałe szlifowanie i rozwijanie, umiejętności naszych wychowanków, zaowocowało posiadaniem w dorobku Szkoły sześciu par klasy mistrzowskiej „A” w tańcach latynoamerykańskich, czterech par klasy mistrzowskiej „A” w tańcach standardowych oraz dwóch klasy międzynarodowej „S” w tańcach latynoamerykańskich i jednej pary klasy „S” w tańcach standardowych. Czterokrotnie nasi tancerze plasowali się w finałach Mistrzostw Polski, a nasze mini formacje dwukrotnie plasowały się w finałach Mistrzostw Polski (1996 Miraż, 2008 Erka), reprezentowaliśmy nasz kraj na Mistrzostwach Świata International Dance Organization 2008 w Bremen – Hip Hop. Nasz Solista (Darek) oraz Duet (Darek i Aga) reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata IDO Hip Hop i Electric Boogie w 2010 roku.

Ciągłe dbanie o rozwój naszej kadry instruktorskiej, spowodowało, że już troje naszych instruktorów tańca jest sędziami Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Joanna Kurzeja, Aleksandra Leszczyńska, Dariusz Kurzeja, a kolejni  instruktorzy będą przez nas przygotowywani do egzaminów sędziowskich. Jesteśmy również sędziami Jazz Dance i Freestyle, co pozwala nam na sędziowanie wielu turniejów, festiwali i przeglądów tańca nowoczesnego. Sędziujemy zespły tańca, formacje, mini formacje, duety i solistów, Disco Dance, Disco Freestyle, Disco Show, Hip Hop, Electric Boogie, Break Dance, Dance Show, Salsa, Mambo, Rock and Roll.

Sędziowanie wielu ważnych imprez tanecznych, ogólnopolskich, mistrzowskich i międzynarodowych, wymusza na nas stałe pozyskiwanie wiedzy i doskonalenie swojego warsztatu oraz zgłębianie, dostępnej oczywiście wyłącznie w wersji anglojęzycznej, literatury fachowej.

W listopadzie 2006 dyrektor Śląskiej Szkoły Tańca, Dariusz Kurzeja zdał egzamin na najwyższą kategorię sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego – kategorię I i jest obecnie jedynym w naszych miastach sędzią klasy międzynarodowej. 

Od grudnia 2010 jest oficjalnie sędzią World Dance Sport Federation (Światowa Federacja Tańca Sportowego)

 

Wypada chyba wymienić niebagatelne, kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu tańca zarówno w formie użytkowej, na Kursach Tańca i w Klubach Tańca dla Dorosłych, jak również w formie sportowej w Klubie Tańca Sportowego – założonym w 1992 roku. W nauczaniu różnych form tańca Hip Hop, nasze doświadczenie sięga już w 1996 roku, kiedy to zajęliśmy III miejsce na Mistrzostwach Polski – nasza Formacja Klubu Garnizownowego w Bytomiu „Miraż”, a potem Erka, Destruction, etc…

Takie wieloletnie doświadczenie sprawia, że zanim Państwo postawicie pierwszy krok my już będziemy wiedzieli jaki możecie mieć problem i jemu zapobiegniemy. My to wszystko już znamy i wiemy jak sprawić byście bez potknięć, deptania się nawzajem i niepotrzebnych stresów zagłębili się we wspaniały świat tańca.

Nasz bagaż doświadczenia powoduje, że nauka w naszej Szkole jest konkretna i precyzyjna. Nauczymy Was o wiele więcej, niż inni, w tym samym czasie, a Państwo sami zadecydujecie czy wystarczą Wam podstawy taneczne umożliwiające swobodną zabawę na weselach, balach i bankietach, czy też, będziecie chcieli realizować się poprzez taniec, rozwijając swoje, nowo nabyte umiejętności w Klubach Tanecznych dla Dorosłych, w Klubie Tańca Sportowego, czy w innych formach tańca w naszej Szkole.

Oczywiście nie bez znaczenia jest też dostępność naszych zajęć. Stale rozszerzamy zasięg terytorialny działania naszej Szkoły i dbamy o różnorodność zajęć. Mamy zajęcia taneczne dla dzieci, mlodzieży, dorosłych, uczymy tańca w parach,  w grupach i formacjach tanecznych, oraz indywidualnie na lekcjach. Pozwala to Państwu nie tylko skorzystać z naszych usług niedaleko miejsca zamieszkania lecz dodatkowo umożliwia odrobienie sobie opuszczonych zajęć w innej grupie. Nasze zajęcia odbywają się systematycznie, a nowe grupy cyklicznie startują jesienią, wiosną i w wakacje, od wielu lat.

Zabawy taneczne organizowane specjalnie z myślą o osobach chcących wykorzystać nowo nabyte umiejętności „w praniu” czyli podczas pełnych humoru, muzyki granej zawsze z najnowszych oryginalnych płyt tanecznych, spotkań towarzyskich, zabaw, roztańczeń, Balów Przebierańców i Sylwestrowych. Przeznaczone one są wyłącznie dla uczestników naszych zajęć lub absolwentów VI stopnia (Taniec Towarzyski, Salsa Cubana, Bachata, Kizomba), tak jak szkolenia tematyczne (Warsztaty z innych form, Korepetycje, nowinki taneczne sezonu, Testy Medalowe), czy letnie obozy taneczne. Owa wyłączność dostępności do większości imprez tylko dla naszych Klientów, oraz zaproszenia na turnieje i pokazy tańca, jest również tym co wyróżnia naszą Szkołę.

Dbamy o Państwa nawet na długo po tym jak u nas stawialiście pierwsze kroki na parkiecie, a często tańczą potem u nas Wasze dzieci. Organizujemy od początku istnienia naszej Szkoły tańca, wakacyjne, Sportowe Obozy Taneczne dla uczestników naszych zajęć z Klubów Tańca. Przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Byliśmy, w Międzyświeciu, Olsztynie (stolicy tańca), Prudniku, Głuchołazach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Iwoniczu Zdroju, w Białym Dunajcu, Węgierskiej Górce i Poroninie.

Jesteśmy jedyną na Śląsku Szkołą Tańca w której działa system zniżek 20,50 i 100% na nasze zajęcia taneczne. System działa już od 1992 roku i świetnie się sprawdza. Każdy kto ma problem i chce powtórzyć dany stopień Kursu Tańca uzyskuje 20% zniżki. Każdy kto ukończył VI stopień i zdał egzamin ma 50% zniżki, gdy po kilku latach, na przykład przed poważną jubileuszową imprezą w firmie, chce powtórzyć sobie stopnie zaawansowane Kursu Tańca. 100% zniżka dotyczy wszystkich członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych w sześciu miastach – Taniec Towarzyski, Salsa Cubana, Bachata, Kizomba.
Nasze galerie FOTO najlepiej zobrazują Państwu czym i jak nasza Szkoła się zajmuje.

Podsumowując, na obecną chwilę posiadamy najwyższe kwalifikacje, poparte wieloletnim doświadczeniem umiejętności, które rozwijamy dzięki stałemu pozyskiwaniu wiedzy i doskonaleniu swojego warsztatu. Jesteśmy dostępni dla Państwa w kilku miastach Śląska, co w połączeniu ze zniżkami, oferowanymi zabawami i szkoleniami tanecznymi wyłącznie dla Was, umacnia naszą wyjatkowość i zapewnia najwyższą jakość usług.

Zapraszamy do tańca . . .