KURSY TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Autor 0

Dla wszystkich, którzy mają ochotę zaznajomić się z tańcem towarzyskim, spędzić miło czas, poznać nowych, fajnych ludzi… by potem doskonale radzić sobie na parkietach tanecznych bankietów, balów i zabaw…

imprez integracyjnych czy wreszcie na swoim weselu…Zajęcia Kursów Tańca przewidziane są dla młodzieży starszej oraz osób dorosłych. Przychodząc do nas nie musisz mieć najmniejszej wiedzy o tańcu. Jeżeli dodatkowo uważasz, że masz dwie lewe nogi, dwie lewe ręce i nie słyszysz rytmu – to znaczy, że myślisz o sobie tak samo, jak myślała większość absolwentów naszych kursów…

Jak wygląda taniec towarzyski ?
Zazwyczaj jest On,Ona i muzyka, wolna, szybka, romantyczna, zmysłowa, gorąca, uwodzicielska, stonowana lub szalona… Na zajęciach Kursów Tańca Towarzyskiego jest tak samo… jest On jest Ona jest muzyka… tyle, że są jeszcze Wasi Instruktorzy Tańca którzy fachowo wyjaśnią Jej i Jemu co zrobić z rękami i nogami w takt tejże muzyki. Powoli, cierpliwie i z humorem wprowadzają Państwa w zawiłe arkana sztuki tanecznej. Poczynając od I stopnia, a kończąc na VI, wiedza przekazywana jest etapami, wraz ze wzrostem tak wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych.
Jako, że każdej porcji wiedzy teoretycznej, towarzyszą oczywiście próby wykorzystania jej nogami, tańczymy w parach, czasem osobno – jeżeli wymaga tego choreografia – lecz zawsze pod czujnym okiem instruktorów.
Na sali, pomimo zróżnicowania wiekowego oraz umiejętnościowego, zawsze panuje wesoła atmosfera pełna życzliwości, „szczerości, koleżeństwa i dobrego humoru :))))”, bla,bla. . . To trzeba po prostu przeżyć.
Nasze Kursy Tańca Towarzyskiego niejednej osobie pomogły w nabraniu pewności siebie, czy przełamaniu bariery nieśmiałości w nawiązywaniu nowych znajomości. Niejeden z uczestników naszych Kursów, z szarej myszki przeobraził się w lwa parkietu lub odnalazł swoją drugą połówkę. W naszej Szkole Tańca przy okazji nauki tańca, dobrze się bawimy, rozwijamy, a czasem zmieniamy. Polecamy film „Zatańcz ze mną” ( Shall we Dance ) z Richardem Gere i Jennifer Lopez.

Zajęcia odbywają się zazwyczaj w aulach, salach gimnastycznych szkół lub w salach domów kultury. Z tego względu zawsze obowiązuje zasada przynoszenia na zajęcia obuwia zmiennego, niekoniecznie tanecznego. Ponieważ na zajęciach przy okazji tańczenia szybkich tańców, jak Rock and Roll czy Quickstep, dostajemy „wycisk”, dobrze jest też zabrać ze sobą coś do picia, odświeżenia się, ręcznik i przybory toaletowe, ewentualnie koszulę na zmianę.

Bywa tak, że na zajęcia przychodzą pary, rozwiązanie to ma sporo oczywistych zalet jednakże nie ma obowiązku przychodzenia z partnerem, czy partnerką , ważne są chęci by nauczyć się tańczyć.

 

Na Światowy Program Tańca, z którego korzystamy w nauczaniu, składają się między innymi Tańce standardowe – Walc AngielskiTango ArgentyńskieWalc WiedeńskiFoxtrot , Quickstep, Tańce Latynoamerykańskie – Samba BrazylijskaCha-cha i Rumba KubańskaPaso Doble HiszpańskieJive Amerykański oraz dodatkowo StompRhythm and BluesDisco paramiMamboRock and Roll… Na życzenie nauczymy Salsy, Bachaty, Kizomby, Poloneza, Tanga Argentino, Krakowiaka, a nawet Mazura…

U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, będzie taniej” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli będziesz zadowolony. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca.

Nasza Szkoła organizuje Kursy Tańca na terenie całego Śląska. Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę (60 minut). Jeden stopień trwa osiem tygodni, lub pięć dni – od poniedziałku do piątku na Wakacyjnych Intensywnych Kursach Tańca, gdzie zajęcia są 90 minutowe. U nas zawsze istnieje możliwość odrobienia sobie opuszczonych zajęć w innym mieście lub w innej grupie kursowej. Dodatkowo dla osób, które z powodu pracy nie mogą uczestniczyć w zajęciach naszej Szkoły w tygodniu, proponujemy Weekendowe Kursy Tańca, które odbywają się w Bytomiu i Mikołowie w niedziele.

Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Tańca i po każdym stopniu uczestnicy sami decydują czy kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością i nie ma obowiązku kontynuacji nauki na wyższych stopniach. Na każdym wyższym stopniu oprócz nowych figur tanecznych do tańców, które już znamy, poznajemy jeszcze nowe tańce. Zaczynamy bardzo spokojnie, od ośmiu tańców na I stopniu.

Zajęcia na Intensywnych Wakacyjnych Kursach Tańca odbywają się codziennie 90 minut i jeden stopień kursu tańca realizowany jest w tydzień ( od poniedziałku do piątku ). Zawsze w wakacje realizujemy stopnie I – III, a na kontynuację stopni IV do VI zapraszamy po wakacjach, na zajęcia odbywające się raz w tygodniu.

Warto zapamiętać, że Kursy Tańca powtarzają się cyklicznie od 1992 roku i startują zawsze w określonej porze roku. Generalnie zapraszamy do nas jesieniązimąwiosnąoraz w wakacje. Jest to związane z tym, że co roku realizujemy pełny program wszystkich sześciu stopni Kursu Tańca, nie ma więc możliwości by jakiekolwiek osoby spoza naszej Szkoły dochodziły w trakcie kursu. Dodatkowo prawie co miesiąc startują Weekendowe Kursy Tańca w Bytomiu i Mikołowie.Jeżeli interesujący Was stopień już się zaczął to proszę zobaczyć kiedy zaczyna się w innym najbliższym okresie – jesień, zima, wiosna, wakacje, kursy weekendowe.

Gwarantujemy Ci stały rozwój taneczny !!! Realizujemy Światowy Program Tańca – 14 tańców. Walc angielski, tango argentyńskie, walc wiedeński, foxtrot, quickstep, samba brazylijska, kubańska cha cha i rumba, jive amerykański, mambo, discofox, rock and roll, rhythm and blues. Systematycznie będziemy podwyższać Twoje umiejętności zaczynając od Kursów Tańca stopni I-VI poprzez Kluby Taneczne dla Dorosłych, aż do Klubu Tańca Sportowego. Napewno znajdziesz tu coś dla siebie lub po prostu nauczysz się dobrze tańczyć, w Szkole o najwyższych na Śląsku kwalifikacjach i największym, bo 20-letnim, doświadczeniu.

Tylko u nas możesz kontynuować naukę również po Kursach Tańca. W Klubach Tanecznych dla Dorosłych we wszystkich miastach lub w Klubie Tańca Sportowego w Bytomiu. Masz możliwość startowania w turniejach tańca Hobby w kategoriach 19-24, 25-34,35-44,45-54 i powyżej 55 lat. Masz możliwość brania udziału we wszelkich imprezach i zabawach tanecznych naszej Szkoły. Możesz szaleć z nami w górach na Sylwestra, trenować kilka godzin dziennie na Sportowych Obozach Tanecznych, brać udział w szkoleniach specjalnych oraz pokazach tańca, czy wreszcie uczestniczyć w największych turniejach tanecznych takich jak Pokaz Mistrzów Świata w Kopalni Soli w Wieliczce oraz organizowane przez nas Mistrzostwa Polski Południowej 2007 w Sosnowcu w grudniu, Mistrzostwach Śląska 2012 oraz w Mistrzostwach Polski Południowej 2013 w Bytomiu, etc.

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia i zdanym egzaminie VI stopnia
  • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych 
  • 100 % zniżki na zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

Szczegóły tel. : 516 049 049