Taniec brzucha jest jak opowieść o życiu. Najpiękniej i najpełniej opowiedzieć ją mogą jedynie dojrzałe i świadome swojej cielesności kobiety, których taniec jest jak ładunek energii o podwójnej mocy…
Naja – tancerka i instruktorka tańca orientalnego. Przygodę z tańcem arabskim zaczęła w 2006 roku. Swoje pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem Salmy. Uczyła się także u Aishy Yildirim, Jamilah, Marty Nowickiej, Darii Nędzy, Thasis, Suraiyi, Isidory Bushkovsky, Layli Abdel, Magdaleny Herwy, Nadiry, Jilliny, Mahmouda Redy, Marzeny Antas, Anki Hostyńskiej, jednak jej największą mentorką, od początku drogi, pozostaje Saida – najbardziej tutułowana polska tancerka. Naja tańczyła w zespołach Yalla Habbibi (Aisha Yildirim) oraz Sahara Dancers (Suraiya). Obecnie doskonali swoje umiejętności w zespole tańca arabskiego Anwar, prowadzonym przez Nesajem, który powstał przy Śląskiej Szkole Tańca. Taniec arabski to dla niej przede wszystkim oderwanie od codzienności i wielka przyjemność, to przygoda prowadząca do baśniowego świata jak z Księgi tysiąca i jednej nocy, do którego swoim tańcem przenosi widzów. Daj się w to wciągnąć! 🙂
Taniec orientalny (raqs sharqi) jest jednym z najstarszych tańców świata. Liczy sobie przeszło 3 tysiące lat. Na dwory egipskie sprowadzili go Pigmeje. Faraonom spodobały się ich tańce płodności, w których jednym z najbardziej charakterystycznych elementów były okrężne ruchy miednicy. Raqs sharqi nie jest tańcem opanowującym przestrzeń. Jego piękno i siła tkwi w umiejętności nawiązania kontaktu ze swoim ciałem, z poszczególnymi mięśniami. Nieruchomą oś stanowi kręgosłup, wokół którego krążą biodra oraz klatka piersiowa. Tak zwane shimmy (wibracje) rozluźniają obręcz barkową oraz biodrową.
Zespół ANWAR stworzony został przez tancerkę i instruktorkę tańca orientalnego NESAJEM. Dziewczyny tańczą ze sobą już od przeszło czterech lat i mają na swoim koncie mnóstwo znakomitych występów. Ich debiut sceniczny przed ogromną publicznością miał miejsce trzy lata temu na Dniach Bytomia. Tańczyły na wielu festiwalach tańca i imprezach okolicznościowych, z których najważniejsze, to: Dni Bytomia czerwiec 2010, Festiwal Tańca Saida Dance Academy październik 2010, Dni Śląskiej Szkoły Tańca czerwiec 2010 i 2011., organizowane przez Śląską Szkołę Tańca Mistrzostwa Śląska PTT styczeń 2012, przegląd zespołów tańca orientalnego w Gregory Club w Bielsku-Białej luty 2012, Święto Motoryzacji Bytom wrzesień 2012, „Arabian Night” w Saint Tropez Club w Katowicach listopad 2012, Agora Bytom – Fantasy Park luty 2012r. i kwiecień 2012, Kafe In-ni Ruda Śląska luty 2013.
Zapraszamy na do nowej grupy lub do grup zaawansowanych – zobacz Taniec Brzucha