Szkoła Tańca - Kurs Tańca - Bachata i Kizomba

Bachata i Kizomba – Stopień 6

Autor 0

Bachata to taniec pochodzący z Dominikany, chyba najczęściej obok Kizomby, grany  na salsotekach i latynoskich imprezach. Proste kroki, nieskomplikowane ale bardzo zmysłowe i efektowne figury tańczone w bliskim trzymaniu, to działa…

Kizomba często nazywana „angolskim tangiem” to muzyka i taniec, wywodzące się z Angoli, związane z całą portugalskojęzyczną częścią Afryki. Głęboko zmysłowa, romantyczna, bliskie trzymanie partnerów, fantastyczna muzyka w rytm bijącego serca…

Bachata (czytaj baciata), to bardzo zmysłowy i pogodny rodzaj muzyki oraz tańca. Taniec powstał na Dominikanie i pierwotnie ewoluował w wiejskich, rolniczych terenach. Tematyka utworów jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa, toteż tancerze swoimi choreografiami opowiadali o wszystkich uczuciach towarzyszących miłości. Na Dominikanie Bachata towarzyszy ludziom wszędzie, na ulicy, w barze, sklepie, a Dominikańczycy nucą ją pod nosem. Dzisiaj Bachata zyskała większą popularność na całym świecie i obok Kizomby stała się stałym elementem latynoskich imprez i salsotek. Spowodowało to wyłonienie się kilku nurtów Bachaty. W naszej Szkole Tańca obecnie koncentrujemy się na nauczaniu Sensual Bachata, natomiast Ataca z Tanją coraz bardziej zarażają nas najczystszym nurtem Dominican Bachata. Bachatę Sensualną charakteryzuje obszerna praca bioder i korpusu oraz bardzo bliski kontakt tańczących partnerów, choć oczywiście to partnerka zawsze decyduje o dystansie miedzy tańczącymi.

 

Kizomba to nowy nurt w tańcu i muzyce powstały w Angoli w latach 70-80. Zaczęło ją tańczyć młode pokolenie poszukujące w tańcu więcej zmysłowości i czułości. Muzyka Kizomby wywodzi się bezpośrednio z karaibskiego Zouk’a, tyle, że często ma mocniejsze uderzenia. Postawa i trzymanie partnerów nawiązuje do Tanga argentyńskiego, gdyż to po nim odziedziczył sztywną ramę, prowadzenie w parze, kroki outside, wszelkie rodzaje swivli, a niekiedy całe figury jak np. Salida.

Dynamiczne stawianie nóg z góry ma prawdopodobnie swoje podłoże w Sembie,w której ruch bounce, zaczerpnięty jest z brazylijskiej Samby. Tarraxinha jest wykorzystaywana do wolnej, muzyki Kizomby, bazową figurą jest Tarraxa,która ma na celu „dotarcie” się partnerów w sferze seksualnej. Taniec Kizomba, jest niezwykle zmysłowy, opiera się na bliskim kontakcie między partnerami. Jego użytkowy charakter, ruch ciała, ciekawe i praktyczne prowadzenie w parze oraz dynamiczna muzyka sprawiają, że taniec ten z roku na rok przyciąga coraz większe grono zwolenników.

Dzięki prostemu rytmowi, który, jak twierdzą najlepsi tancerze Kizomby, wybija rytm serca, oraz czasem niesamowitemu brzmieniu muzyki, Kizomba jest łatwo przyswajalna dla wszystkich, a Kizomba z ukochaną, na białym piasku karaibskiej plaży przy fantastycznym zachodzie słońca to coś co pozostaje na całe życie. Nasz Kurs Kizomby poruszy Wasze serca, natomiast o karaibską plażę musicie zadbać sami…

 

Na naszych Kursach Bachaty i Kizomby poznacie ciekawe figury oraz technikę tańca i prowadzenia. Rozruszamy także Wasze ciało i dodamy charakteru Waszemu tańcowi. Nasza Szkoła Tańca działa nieprzerwanie od 1992 roku, stale się rozwija i powiększa swoją ofertę. Dla Was szkolimy się u najlepszych na świecie tancerzy, nauczycieli i prekursorów Bachaty i Kizomby. Nasze wieloletnie doświadczenie w nauczaniu tańca parami zagwarantuje Wam fachową wiedzę, rzetelność i jakość zajęć tanecznych… Zapraszamy na zajęcia !

Jeśli chcesz kontynuować Naukę Bachaty i Kizomby od 6 stopnia i przypomnieć sobie cały materiał, zadzwoń do nas i zapytaj o najbliższe planowane kursy organizowane w Twoim mieście.

Tel. +48 516 049 049

Zapraszamy na kursy Kizomby i Bachaty od podstaw:

Uwaga ! Zawsze zanim zmobilizujesz się by do nas przyjść upewnij się, na naszej stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności na starej stronie naszej  Szkoły Tańca oraz tutaj. Kursy Bachaty i Kizomby przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie… U nas nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych umów i „promocji” typu „zapłać za 10 zajęć, będzie taniej i jeszcze dostaniesz pluszowego kota” :). Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli zdecydujesz się zostać z nami. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca….

Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć : 

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Bachaty i Kizomby
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia Kursu Bachaty i Kizomby, po zdanym egzaminie VI stopnia 
  • 100 % zniżki na wszystkie stopnie Kursu Bachaty i Kizomby dla członków Klubu Bachaty i Kizomby
  • Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu VI stopnia Kursu Tańca Towarzyskiego, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą za zajęcia kursowe zapłacicie połowę lub zupełnie nic.

Nasza Szkoła organizuje Kursy Bachaty i Kizomby w Bytomiu, Katowicach, Tychach i Mikołowie. Kursy odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę (60 minut). Jeden stopień trwa osiem tygodni.

Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Bachaty i Kizomby i po każdym stopniu uczestnicy sami decydują czy kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością, czyli zestawem techniki tańca i prowadzenia, figur tanecznych, połączeń i tanecznych tricków. Na każdych zajęciach mamy krótkie rozwijające ruchowo, izolacyjne ćwiczenia. Zaczynamy bardzo spokojnie. 

Na I stopniu wystarczy wiedzieć, która to prawa, a która lewa noga !Tylko u nas możesz kontynuować swój taneczny rozwój również po Kursach Bachaty i Kizomby. W Klubie Bachaty i Kizomby dla Dorosłych w Bytomiu, co tydzień spotykają się bachatowo-kizombowi zapaleńcy, by wspólnie bawić się, tańczyć, katować swoje ciało, zmagać się z ciekawymi połączeniami i najnowszymi choreografiami przywożonymi regularnie od najlepszych na świecie tancerzy i nauczycieli tych tańców. Masz także możliwość wyjazdów z nami na najlepsze polskie i zagraniczne festiwale Bachaty i Kizomby. Możliwość brania udziału we wszelkich imprezach i zabawach tanecznych naszej Szkoły Tańca. Możesz szaleć z nami w górach, tańczyć z nami kilka godzin dziennie, na Obozach Tanecznych oraz brać udział w szkoleniach specjalnych i warsztatach tańca przygotowanych tylko dla Was.

Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca !

Komentarze
0

Zostaw komentarz